II. etapa modernizace vítkovického stadionu

U severní tribuny je usazena téměř polovina nosníků a u té jižní pokračuje betonování kotvících patek. Zároveň probíhá i rekonstrukce hlavní tribuny.

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Ty oblouky kolem vypadají mohutně. Působí to na mě jako kdyby ta kapacita měla být aspoň 25 000 diváků.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. thvari :

  Jiřík : to je narazka na nejakou korupci?

  Vypada to zajimave, uz se tesim na pristi zlatou tretru, az to bude cele hotove a velkolepe a vubec

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. MM :

  thvari: A na záchod nebo pro klobásu si dojdete za tribunu, do deště. Děkuji nechci :-(

  Thumb up 3 Thumb down 6
 4. Jiřík :

  thvari : Na korupci ne, jen tím, že je to foceno zdola mi to přijde asi tak veliké a monstrozní.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  MM: ja nejsem zadny sportak, takze jsem tam nebyl, ale predpokladam, ze tyhle veci jsou v prostorech pod ochozem, ne?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. MM :

  Hynek [msstavby.cz]: Tak za tyhle prachy má mít normálně tribuna občerstvení i toalety uvnitř. Zkrátka nemusím nikam chodit. Má to stará tribuna Baníku, má to Sparta, Slavia atd. Ty nové tribuny na stadionu toto zázemí nemají. Je vybudováno za tribunou v budkách viz. několik fotek co tady už dávno bylo. Zkrátka za ty prachy a v této době, když to má sloužit dalších 50 let, je to komedie na stadion. Všichni to tady vidí pozitivně, když se něco postaví, ale snad nejsme takový zoufalci, že nám stačí cokoli, zvlášť za tyto peníze :-(

  Thumb up 7 Thumb down 1
 7. Rado :

  MM: Krásně řečeno, komedie na stadión, ale je to tak. A bohužel v Ostravě platí stále to staré osvědčené, buďte rádi za to, co tu je, nemuselo to tady být vůbec. Ale stále mám v Ostravě dojem, že se zde staví výhradně pro účel a estetická stránka věci je úplně někde jinde. Když si představím, jaké stadióny se od základů postavily jinde a cenově to vycházelo +- stejně, je mi z toho až zle. Dalších 50 let se dívat na takové obludárium, bohužel jednoúčelné. Projektu jsem fandil v době, kdy to byl stadión podobný mnichovské fotbalové aréně, tak je z toho zase kýč. Nevím, nemohu si pomoci, ale Ostrava si s moderní architekturou rozhodně netyká.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 8. aggu :

  Rado: Co má 90% stadionů v Evropě společného s moderní architekturou? Čístě učelové a sterilní stavby.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. thvari :

  MM: to jsem si vubec neuvedomil ze tam ty stanky jsou mimo, to je opravdu skoda. uvnitr to tedy budou mit jen VIP….:(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Rado :

  aggu: O účelu jsem psal celkově v kontextu toho, jak se v Ostravě staví, že estetika jde stranou. Jinak ano, stadiony jsou jednoúčelné, ale že taky mohou vypadat k světu, to je věc druhá. Jde mi o to zhostit se příležitosti, když se něco staví, tak ať to už i vypadá. Tenhle stadion stojí neskutečné peníze, ale že by byl něčím, čím by se mohla Ostrava chlubit, no tak to ani omylem. Od stavby za stamilióny Kč čekám, že už bude nějak vypadat, ale takhle to je i přes renovaci/rekonstrukce zcela obyčejný, nijak výjimečný stadion tak jako každý druhý. Když si budete stavět dům, taky si ho postavíte škaredý?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Xavier :

  Za ty prachy? Za 448 milionů přece nemůžete čekat žádné zázraky. Třeba taková Donbass Arena v Doněcku vyšla cca na 5 miliard. A to už je samozřejmě trochu jiný šálek kávy… (http://www.stadiadirectory.com/assets/DonbassArena458x300.jpg – a prý si jej nedávno poškodili při té šaškárně, která se tam děje). Jenže je třeba si uvědomit dvě věci – za prvé, tady nejsme na východě Ukrajiny, ale v České republice. Za druhé, nemáme v podstatě žádný důvod, proč zde stavět něco takového. V Ostravě (ani v celé ČR) jen tak nenarazíme na tým, jako je Donětský Šachtar. A Zlatá Tretra to nezaplatí ;-)
  Tím samozřejmě neříkám, že jsem spokojen…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. MM :

  Xavier: Prosím než začnete psát, zjistěte si fakta. První etapa stála 448 milionů, druhá etapa bude stát 417 milionů. To jsou pouze stavební práce. Kde je směna pozemků s Ryderou a další věci. Donbas aréna je špičkový stadion, který se zde logicky neuživí, ale stačí se podívat na Plzeň. Čistě fotbalový stadion, rekonstrukce původního za cca 357 milionů. Vidíte ten viditelný rozdíl? Miliarda v háji a stadion s hajzlama za tribunou…

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.