I/11 prodloužená Rudná – postup prací

Aktuálně jsou téměř dokončeny mostovky, zářezy i násypy. Dále však pokračovat nelze, jelikož v cestě stále stojí jistý pan architekt.

Související články


Komentáře

 1. Adam :

  Existuje nějaký důvod, proč nedostavět úseky, na kterých není problém? Nevidím technologický, ekonomický, ani logický důvod. Pokud existuje právní důvod, proč zastavit celou stavbu, tak je to stupidní důvod.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 2. Ondra :

  No, mne spíš zajímá kvalifikovaný odhad, kolik času bude potřeba na dostavbu, až se právní problém nějak vyřeší.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. S200 :

  Adam: Stavět nějaký úsek má smysl, pokud vím, že bude v provozu 100 % délky. Jaký by mělo smysl dostavět 95 % délky? Podle mě trochu drahá sranda pro pár in-linistů… Teď už je pozdě to řešit, ale stavba neměla vůbec začít, pokud nebylo vykoupeno 100 % pozemků.

  Thumb up 1 Thumb down 15
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Protože by se po tom úseku stejně nemohlo jezdit?

  Thumb up 1 Thumb down 4
 5. Nimrod :

  S200: Naopak! JE dobře, že se staví aby si ten Rychtár (nevím, proč to autor nenapsal rovnou, o koho se jedná) nemyslel, že vyhraje. Jen ať mu jezdí kolem baráku co nejvíce aut, vyvlastnit, hotovo

  Thumb up 18 Thumb down 1
 6. PetrP :

  S200:
  Pozor na to, na stavbě bylo vykoupeno 100% pozemků, ale po zapsání pozemků toho „nejmenovaného“ na katastru do vlasnictví ŘSD, tam bylo dodatečně zapsáno právo užívat cestu, takže to nyní ŘSD nemůže zstavět do vyřešení soudního sporu…
  Jinak doporučuji přečíst toto PDF, je to vyjádření stavbeního úřadu v Porubě tuším, kde je opakovaně zmiňováno, že se s panem rychtárem vypořádat chtěůi, ale on dělá jen naschvály, neustále se na vše odvolává… opravdu zajímavé čtení…

  https://goo.gl/tyzLAC

  Thumb up 8 Thumb down 1
 7. Adam :

  martin [msstavby.cz]: S200: Teď jsou na to alokované peníze, lidi a stroje. Pozemky vykoupeny byly a jsou. Ta silnice bude stát a bude se po ní jezdit. Richtár nemá žádnou právní cestu, jak tomu zabránit, může jenom zdržovat. Jestli po tom půjde jezdit hned nebo později, je irelevantní. Blokovaný úsek je pokud vím rovný a plochý, nebyl by problém ho rychle dostavět a zprovoznit, až to bude možné. Ale dostavět celou stavbu ze současného stavu rychle nepůjde. Mě přijde logické postavit všechno, co jde. A navíc by absurdita 6km dostavěného úseku, přerušeného kouskem bláta u domu jednoho blbce, měla mnohem výraznější mediální ohlas – na rozdíl od současného stavu, kdy je to pořád jenom rozestavěná silnice. Nechat to v tomto stavu by dávalo smysl pouze tehdy, pokud by existovala možnost úplného zrušení stavby.

  Thumb up 19 Thumb down 1
 8. adam :

  Tak zprovozněte aspoň tu starou 11, vždyť dostat se do Polomě je větší peklo než před otevřením nových úseků

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. Meghan :

  Aspoň to napojení I/11 na Opavskou u Globusu by mělo smysl, ať se dá jet po staré cestě do Polomi a Hrabyně. To provizorní vedení tam nevydrží navěky a neustálé látání nic neřeší.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  // ja chapu rozhorceni nekterych ctenaru, ale osobni vzkazy p. Richtarovi smerujte p. Richtarovi, ne nam, diky. ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  Zajímavé by mohlo být až někdo pošle p. Richtárovi do okna osobní dlažební kostku nebo nějaký dobrý koktejl (třeba molotovův).

  Thumb up 0 Thumb down 3
 12. thvari :

  acdlcia [msstavby.cz]: žijeme v civilizované zemi, takže ne, zajímavé by to nebylo. ten člověk by byl stíhán a šel za katr

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.