I/11 prodloužená Rudná – postup prací

Stavba opět pokročila a některé její části už jsou skoro dokončené. Konstrukce mostu přes výpadovku na Klimkovice stojí, most směrem na Vřesinu je v podstatě hotový, pokračuje betonování pilířů a kompletace konstrukce estakády přes údolí Porubky, téměř hotový je i most směrem na Krásné Pole, staví se propusť pod ulicí Opavskou a několik dalších staveb.

Související články


Komentáře

 1. Johanes :

  Rad bych se mylil, ale podle rozestavenosti si myslim, ze prodlouzenou rudnou do cervna nestihnou ani v tom pulprofilu. Ten navazujici a stavebne zajimavejsi usek do Lazcu je podle me casove ok.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. thrpst :

  Termín zprovoznění je v srpnu 2015. Při troše dobré vůle to není problém.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 3. Danek :

  Slyšel jsem nedávno velmi zajímavou debatu.Jde o cestu která se staví mezi Ostravou a Opavou.Cestu staví slavná Eurovia. A ta udajně dostala půl roku navíc na výstavbu.Takže kdyby to stavěl někdo jiný tak již finišuje.A třeba v lednu v únoru již jezdíme.Tak si milí řidiči počkejte.Pak je tu další věc…bude zmíněných 1/2roku navíc Eurovii stačit?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 4. robert :

  Zprovoznění 2015 je zcela nereálné.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. aggu :

  robert: Taky si myslím. Problémy s pozemky.
  http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/F8478227ABB4D817C1257486002E57F0/$file/s11-ostrava-rudna.pdf
  PS: Koukněte v pdf na citovaný zdroj fotek ;)
  Termín tam je dokonce v 05/2015 (aktualizováno 12/2014).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Fotografie z průběhu stavby
  zdroj: msstavby.cz :DD

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  aggu: :)) dobry, acdlcia ma dalsi bod. (a thrpsta bych nepodcenoval, tady zrovna myslim vi, o cem mluvi)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. thrpst :

  Díky za odkaz na aktualizovaný leták stavby. Nevěděl jsem že situace s pozemky stále není dořešená, měl jsem za to že úsek se zahájil celý se stavebním povolením. Uvidíme, chce se mi věřit že to dopadne v termínu. Postup prací na fotkách tomu nasvědčuje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Vřesiňák :

  Od známých máme informace, že ten most na Vřesinu nezvládl zátěžové zkoušky. Proto je stále uzavřen…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Pavel :

  Tak už je jasné (alespoň ŘSD), že se tato stavba letos neotevře – tedy zřejmě její jihovýchodní část přes Vřesinu, protože severní úsek stavby je důležitý pro zprovoznění navazujícího úseku do Mokrých Lazců, který je před dokončením.
  http://www.rsd.cz/doc/Informacni-servis/planovana-vystavba-silnic-a-dalnic-v-roce-2015

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. MM :

  thrpst: Pokud vím, tak to blokuje právnička, která tam má pozemky. Nemůžou se domluvit se státem, už jí to chtěli vyvlastnit, ale ona to daruje manželovi, ten dceři atd. Bohužel si postavili barák asi 100 metrů od plánované silnice a to jim vadí, jako kdyby se o té stavbě začalo mluvit dnes…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. thvari :

  MM: já jsem myslel, že už to je celé téměř dostavené a oni tam ještě kupují nějaké pozemky? tomu nerozumím.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  +článek „Nad prodlouženou Rudnou se otevřel nový most“ na deník.cz: http://goo.gl/u6qrEx

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Rado :

  + článek: http://ostrava.idnes.cz/prodluzuje-se-nejen-rudna-ale-i-stavba-ridici-si-pockaji-minimalne-rok-1km-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150330_2151666_ostrava-zpravy_jog

  Že mě to ani nepřekvapuje…:o(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Rýša :

  Rado: acdlcia [msstavby.cz]:
  Dva články o stejné stavbě, ale tak rozporuplné, že jeden neví, co je vlastně pravda. Musím dát radovi zapravdu, že už ani mne to nepřekvapuje. A že tu máme tak neschopné lidi na vedoucích místech a v úřadech už také nepřekvapí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Rýša :

  Vřesiňák: No a jestli i tato informace je pravdivá…..neskutečná realita.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Ales :

  Ze zveřejněných informací vyplývá, že na Prodloužené Rudné (úsek od stávající Rudné na kruháč u Globusu) jsou úseky, na které nebylo kvůli nevypořádání majetkoprávních náležitostí doposud vydáno stavební povolení. A to je ještě hodně dlouhá válka – pokud to nebude řešit veřejnoprávní smlouva.

  Pro úsek Globus – Mokré Lazce platí totéž – nevypořádané majetkoprávní záležitosti na pozemky u Velké Polomi. Stát vyvlastnil, ale ke vkladu do katastru došlo diletantsky před uplynutím odvolací lhůty. Vlastník se domáhá předběžného opatření na zastavení stavby, soud je zamítl, vlastník se odvolal.

  Vtipné je, že úsek do Mokrých Lazců je spolufinancován ze SF EU. Pokud nebude stavba proinvestována, dokončena a zprovozněna do konce roku 2015, hrozí odnětí dotace ve výši cca. 1 mld Kč. Částka bude pochopitelně nevratně ztracena, protože čas na náhradní projekt nebude.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Rado :

  Nevím, ale stále se divím, jak je ten stát „měkký“. Byl u mne známý, který bydlí v Austrálii a vysvětlil mi tamní systém výstavby silnic. O tom, co se má stavět, se ví a zákon znemožňuje skupování pozemků pro účely spekulace s nimi. Taktéž majitel má povinnost prodat půdu státu, ale stát garantuje min. trojnásobek dle cen obvyklých (tj. cenové mapy). Prostě neexistuje možnost, jak takovou stavbu zablokovat. Něco takového je tady třeba. Ale je to o tom, když stát něco chce, i občanu musí být známo, že na pozemcích tratit nebude. Ale to není případ ČR.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 19. Ales :

  Rado:
  Institut vyvlastnění ve veřejném zájmu u nás existuje, za pozemky lze zaplatit až šestnáctinásobek odhadní ceny. Ale vždy platí, že vlastník musí mít možnost přezkoumání rozhodnutí o vyvlastnění a že musí být prokázán veřejný zájem. Aby se vlastník nemohl stát obětí svévole úřadu.

  Problém spíš je v katastrofální situaci rozhodování soudů, které nemají stanovenu žádnou lhůtu pro konání. A také ve velmi svérázném přístupu stavebních úřadů (jako státního orgánu) ke stavební legislativě.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 20. Rýša :

  Ales: Tak potom je něco špatně. Proč, když se ví, že za několik let tudy povede dálnice, je možno pozemek prodat a dovolím si napsat, že mnohdy právě tomu,kdo ví, že tudy za několik let povede dálnice.
  Zajímavé bude, jestli právě kvůli tomu bude dotace EU ve výši 1 miliardy fuč. A opět zřejmě nukdo za tohle nebude zodpovědný.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 21. Rado :

  Ales: Ano, já vím, že to u nás jde, ale jak dlouho nám to trvalo, ale aby musel být prokázán veřejný zájem, to je šílenost. Už to, že chce stát stavět silnici, přehradu apod. snad vypovídá o veřejném zájmu. A pokud by se stal jednotlivec obětí svévole úřadu, tak to je opět vina našich zákonů a neumění klepnout úředníky pořádně přes prsty. A když tak sleduji dění kolem, obětí úřadů, byť bez finanční škody, jsme skoro neustále…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. Ales :

  Rado:
  Myslím, že si trošku protiřečíš:-)
  Stát není nějaká anonymní instituce, o které platí, že má vždy pravdu. Jsou to vždy právě politikové a státní úředníci, kteří činí ona „státní“ rozhodnutí ve veřejném zájmu. Ve skutečnosti je sporné, zda konání státních či veřejných (obecních, soudních, policejních, armádních atd.) orgánů naplňuje zájem veřejný, nebo něčí soukromý. Proto je správné, aby byla rozhodnutí veřejné správy v principu napadnutelná.

  Problémem je, opakuji, že tato přezkoumávání správnosti jsou zdlouhavá a mnohdy nikoli podle jasných pravidel.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.