Haly na Karolině se změní v centrum sportu a kultury

Na území bývalé koksovny Karolina, kde společnost Multi Development staví novou městskou čtvrť, tak vznikne unikátní místo pro koncerty, jarmarky, trhy, přehlídky, výstavy, sport a další akce. „Aktivity nebudou nikoho rušit, lidé se tu budou moci bavit, relaxovat či sportovat za každého počasí,“ uvedl primátor Petr Kajnar (ČSSD). Dodal, že plány by se měly realizovat podle nové studie architekta Josefa Pleskota. Ta zahrnuje proměnu továren v rámci rekonstrukce Dolní oblasti Vítkovic. „Sám od sebe za námi pan Pleskot přišel s konceptem průchozího zastřešeného náměstí, velkého tak jako Masarykovo náměstí v centru,“ vysvětlil Kajnar.

Celá rekonstrukce vyjde asi na 300 milionů korun, peníze by se měly čerpat z fondů Evropské unie.

Aby se plány mohly uskutečnit, bude zapotřebí několik formálních kroků. Minulý týden ostravští zastupitelé rozhodli, že objekty bývalých továrních hal vloží do nové společnosti, která bude sdružovat právnické osoby. Sdružení, jehož zakládajícími členy mají být strojírenský holding Vítkovice, Vítkovická střední průmyslová škola a gymnázium, zájmové sdružení Dolní oblast Vítkovice, město Ostrava a počítá se i s Moravskoslezským krajem, se pak postará nejen o nutnou rekonstrukci budov a realizaci dalších projektů, ale bude komplex také provozovat.

Ostrava historické budovy včetně pozemků, které jí patří, tomuto sdružení pravděpodobně daruje. „Městu tak zůstane zaručeno, že neztratí nad nakládáním s industriálními památkami kontrolu,“ řekl primátorův náměstek Lukáš Ženatý. Dodal, že celá záležitost spěchá, s realizací by se mělo začít co nejdříve kvůli čerpání evropských peněz a také proto, že příští rok končí první etapa výstavby Nové Karoliny.

zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.