Golfové hřiště Tošovice

Záměrem je vybudování 18 jamkového mistrovského golfového hřiště v Tošovicích.

První devítka

Nachází se v jihozápadní části lokality zvolené pro vybudování osmnáctijamkového hřiště.  Devět jamek první devítky má délku 3228 m (bílé odpaliště) a klasický par 36. Plocha pro první devítku je 34,20 ha včetně zahrnuté plochy pro klubovnu s nejbližším okolím.

U řady drah první devítky budou nutné zásahy do terénu, jako např. č. 1 a 2, které jsou vedeny ze svahu šikmo s nutností oddělení od probíhající komunikace bunkerovým polem a pásem husté zeleně. Rovněž dráhy č. 3 a 4 budou potřebovat terénní úpravy, zejména grýn č. 3.

Odpaliště pro čtyři kategorie budou standardních rozměrů (70 – 100 m2), jamkoviště budou navržena spíše větší, předběžně 600 – 700 m2. Konstrukčně budou odpaliště i jamkoviště provedena s pískovou nosnou vrstvou. Nová navržená zeleň bude mít většinou funkci oddělení jednotlivých drah opticky ale i bezpečnostně. Odpaliště, jamkoviště ale i ferveje budou kryty závlahou, a odpaliště, jamkoviště a bunkery budou odvodněny drenáží.

Druhá devítka

Celá druhá devítka se nachází v severovýchodní části areálu, kde bylo k dispozici podstatně více prostoru. Délka této části hřiště je 3373 m, par 36. Plocha této části hřiště je 47,90 ha.Do návrhu této části hřiště bude přirozeně zakomponována pramenní oblast místní vodoteče včetně porostů, které zůstanou zachovány. Při návrhu jsou přirozeně využity okraje lesních porostů. Konstrukční a rozměrové řešení odpališť, jamkovišť, bunkerů a zeleně je obdobné jako u první devítky, včetně rozsahu závlah i na fervejích.

Objekty vodních nádrží jsou důležité pro hřiště jako celek a jejich řešení i s ohledem na zavlažovací systém bude upřesněno v dalších stupních. Nádrž A se nachází na okraji spodní (JZ) části areálu a nádrž B je již vybudována jako akumulace pro zasněžovací systém. Systém nádrží bude integrován do propojené vodohospodářské soustavy. Přímo v prostoru golfových drah se budou nacházet nádrže „D“ a „E“.

Součástí obou devítek bude systém lehce zpevněných úzkých komunikací hlavně pro přesuny provozních hmot a údržbu hřiště.

golf tosovice

Klubové zařízení

V recepci bude poskytnut kompletní servis návštěvníkům – hráčům. V objektu klubovny je umístěno restaurační zařízení o kapacitě cca 100 míst. V rámci restaurace bude vymezen prostor pro VIP hosty. Z celé plochy restaurace je přístup k venkovní terase, ze které je umožněn pohled na golfové hřiště. U recepce bude umístěn obchod s golfovými potřebami. V zázemí je navrženo potřebné sociální zařízení, šatny a kancelářské prostory vedení golfu. Pro hráče zde bude k dispozici golfový trenažér.

zdroj: EIA

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.