Golfové hřiště v Hrabůvce nevyroste

Plánované golfové hřiště na haldě v Ostravě-Hrabůvce nevyroste. Serveru idnes.cz to sdělil Jiří Michálek, ředitel pro strategii Vítkovic.

Stovky milionů stát zaplatí i za čtyři ekologické projekty dalších tří ostravských firem: OKK Koksoven, BorsodChemMCHZ a Vítkovic. Konkrétně strojírenské Vítkovice se dočkají vyčistění poslední části haldy v Hrabůvce, na které vlastník firmy Jan Světlík před lety plánoval golfové hřiště. „Doufáme, že už za pár dní budeme znát vítěze zakázky, který na podzim začne odtěžovat lagunu ropných látek. Ta v minulosti sloužila také jako havarijní skládka města Ostravy pro případy ropných havárií. Práce by měly trvat deset měsíců a stát nejvýše 100 milionů korun,“ říká Jiří Michálek, ředitel pro strategii Vítkovic.

V novém vítkovickém projektu jde o sanaci asi pěti hektarů haldy, která se rozkládá mezi Místeckou ulicí a řekou Ostravicí. Dalších 90 hektarů už prochází revitalizací, kterou také platí stát. „Hořící část hlady má být uhašena v roce 2017. Až bude celé území vyčištěné a budeme vědět, jak vypadá, zvážíme jeho další využití. Možnosti jsou omezené, protože jde o součást biokoridorů. S golfovým hřištěm už nepočítáme, zřejmě půjde o přírodní zelený prostor určený k volnočasovým aktivitám.“ nastínil Michálek.

golf hrabuvka


golf hrabuvka

zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. marian :

  správné rozhodnutí

  Thumb up 2 Thumb down 15
 2. Crazym :

  Sice nevím proč to odpískali ale je to škoda, mohlo to přilákat nějaké peníze na Ostravsko. Ale pokud to zůstane „přírodní zelený prostor určený k volnočasovým aktivitám“ a bude to volně přístupné veřejnosti, nic proti tomu nemám a může to být užitečné.
  Tento prostor je jeden z mála na Ostravsku, který jsem jako dítě neprozkoumal, ani nevím proč, možná to bylo daleko, možná to nebylo dost zábavné ale nedávno jsem to „napravil“ a i přes to, že oblast znám byl jsem překvapen jak je to rozsáhlé http://www.imagehosting.cz/?v=bflm.jpg http://www.imagehosting.cz/?v=p6102648.jpg , jak je to zelené http://www.imagehosting.cz/?v=p6102635.jpg , jak velké objemy materiálu se tam přemisťují http://www.imagehosting.cz/?v=p6102645.jpg a kdyby to nechali i tak členité a neudělali z toho „placku“ tak po větším zalesnění by to byla fajn rekreační zóna a to i přes to, že je to špinavá halda :-)

  Thumb up 10 Thumb down 0
 3. Summerboy :

  Crazym: Přesně tak, souhlasím s Vámi. Je sice škoda, že tam nebude golfové hřiště, ale jak říkáte, pokud to bude veřejně přístupná upravená zeleň s nějakou vybaveností jako chodníky, lavičky, občerstvení, hřiště, atd., tak je to i tak pozitivní. Ale na tom nákresu je pořád zakreslená „driving range a golfová akademie“ – to jako má být konkurenční odpaliště k tomu v Zábřehu?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. balde :

  asi nerealna představa, kdyby se to odtěžilo a mohla by tam vzniknout upe nová luxusní bytová čtvrt

  Thumb up 2 Thumb down 7
 5. Ondrej :

  Na těch nových snímcích od Googlu (jižní část Ostravy, vše od Rudné na jih) lze krásně vidět, jak časem se všechny škaredá místa zničená těžbou v Ostravě zelenají. Takových 5 let a z haldy v Hrabůvce, Kunčicích budou zelené lesy jako to mu je nyní všude ve Slezské Ostravě. I když se podíváte na Mittal, tak musíte usoudit, jak se celý areál i jeho okolí zelená. Ještě by to chtělo aktualizovat haldu na Zárubku, ta mi přijde ze všech v Ostravě nejhorší, jelikož je v těsné blízkosti centra. Vše od Ostravice nalevo by mělo být od zeleně ovšem odstraněno. jak okolí DOV tak okolí Karolíny. Následně Odstranit kaliště u Místecké a taktéž vše zalesnit. Časem se tak snad stane. To samé Hrušov a Heřmanice, ovšem tam by mělo snad někdy v budoucnu vzniknout průmyslové zázemí. Halda v Mariánských horách také během 5 let dle mě se do krásy zazelená a časem nebude v Ostravě po těžbě ani památky.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. Nimrod :

  Summerboy: Zákres je původní situace hřiště, to snad jde vidět. A taky aby bylo vidět, kde se nachází místo pro sanaci skládky ropných látek

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Elka :

  Je to škoda stavět park jako všude jinde. Golfové hřiště a v Ostravě, podle mě by to mělo úspěch.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 8. marian :

  Jak už jsem psal, doufám, že golfové hřiště tam nevznikne. Dali jste mi za to 15 mínusů :-), ale uvědomte si, kolik z vás hraje golf? To místo je naprosto unikátní, proto by mělo sloužit široké veřejnosti, ne jen pro pár zbohatlíků. Podle toho, co jsem tam nedávno viděl, to vypadá, že ta vodní nádrž se tam ale opravdu buduje. Snad to teda bude nakonec vážně bude zrekultivované a volně přístupné všem. (nenafotil jsem to, protože nemám smártfoun a foťák sebou pochopitelně nenosím – zajděte se podívat sami – je to mazec).

  Thumb up 1 Thumb down 5
 9. aggu :

  Minulý týden na jedné business snídani bylo Milanem Šramlem (ARS Vítkovice) na otázku „Jak to bude s golfem na haldě?“ odpovězeno, že golf na haldě zaříznutý není. Teď probíhá rekultivace a výstavba centrálního jezera, hasí se materiál uvnitř haldy. Tak uvidíme ;) Co jisté je – prostor haldy bude žít.

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.