Golf Hrabůvka – EIA

Oznamovaným záměrem je vybudování golfové akademie s 9-ti jamkami a driving range. Golfová akademie a driving range se navrhuje umístit na stávajícím odvalu Hrabůvka, který dříve sloužil k ukládání odpadů z hutní výroby. Konkrétně na jeho severozápadní části, tedy v části, kde již byla ukončena činnost, v minulých letech proběhla v této části odvalu rekultivace. Povrch této části odvalu je urovnán a překryt zeminou, zatravněn a ozeleněn.

Odval Hrabůvka se nachází v jižní části Ostravy na území městského obvodu Ostrava-Jih a je situován mezi řekou Ostravicí a účelovou komunikací Místeckou, ze severní strany je pak ohraničen stávajícím průmyslovým areálem VÍTKOVICE, a.s., z jižní strany Šídloveckým potokem, potokem Ščučí a zástavbou městského obvodu Ostrava-Hrabová.

V blízkosti se nachází sídliště Ostrava-Hrabůvka, které je součástí městského obvodu Ostrava-Jih. Na temeni odvalu, v jeho severozápadní části se uvažuje s tzv.“volnočasovými aktivitami“, konkrétně se zřízením tréninkových ploch pro golfovou akademii, přístupové komunikace, parkoviště a účelové vodní plochy.

Golfová akademie bude určena zejména pro začínající golfisty a bude přístupna široké veřejnosti bez jakýchkoliv kvalifikačních předpokladů a požadavků (kromě poučení o bezpečnostních aspektech). Krátké hřiště s jamkami 1 až 9 je složeno z devíti jamek.

Driving range – cvičná louka, určena rovněž pro začínající golfisty a bude přístupna široké veřejnosti, tvoří ucelenou plochu, kde bude umístěna odpalovací plocha s přístřeškem a dopadovou plochou pro nácvik dlouhých ran – putting green a chipping green – pro nácvik krátkých ran. Toto je součást první etapy.

Předpokládané zahájení výstavby : 03/2012
Předpokládané ukončení výstavby : 09/2012
Předpokládaná lhůta výstavby : 7 měsíců

Do roku 2014 bude ukončena rekultivace zbyle části haldy na niž bude vybudováno 18-ti jamkové golfové hřiště.


plné rozlišení: (jpg 4725x1968px)

Zdroj: EIA 

Související články


Komentáře

 1. Miv :

  Ty v..e!! Myslí to vážně. Půjde o první golfové hřiště pod hutí. :) Budou se sjíždět uhlobaroni z celého světa a budou pukat závistí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Karolína :

  Trochu mimo, ale jak to zatím vypadá s výstavbou golfového hřiště v Hrabůvce?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin z Ostravy :

  A co napojení ulice Dr.Martínka na Frýdeckou zanesene v územním plánu, to už je passé?

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.