Golf Hrabůvka – EIA

Oznamovaným záměrem je vybudování golfové akademie s 9-ti jamkami a driving range. Golfová akademie a driving range se navrhuje umístit na stávajícím odvalu Hrabůvka, který dříve sloužil k ukládání odpadů z hutní výroby. Konkrétně na jeho severozápadní části, tedy v části, kde již byla ukončena činnost, v minulých letech proběhla v této části odvalu rekultivace. Povrch této části odvalu je urovnán a překryt zeminou, zatravněn a ozeleněn. Odval Hrabůvka se nachází v jižní části Ostravy na území městského obvodu Ostrava-Jih a je situován mezi řekou Ostravicí a účelovou komunikací Místeckou, ze severní strany je pak ohraničen stávajícím průmyslovým areálem VÍTKOVICE, a.s., z jižní strany Šídloveckým potokem, potokem Ščučí a zástavbou městského obvodu Ostrava-Hrabová. V blízkosti se nachází sídliště Ostrava-Hrabůvka, které je součástí městského obvodu Ostrava-Jih. Na temeni odvalu, v jeho severozápadní části se uvažuje s tzv.“volnočasovými aktivitami“, konkrétně se zřízením tréninkových ploch pro golfovou akademii, přístupové komunikace, parkoviště a účelové vodní plochy. Golfová akademie bude určena zejména pro začínající golfisty a bude přístupna široké veřejnosti bez jakýchkoliv kvalifikačních předpokladů a požadavků (kromě poučení o bezpečnostních aspektech). Krátké hřiště s jamkami 1 až 9 je složeno z devíti jamek. Driving range – cvičná louka, určena rovněž pro začínající golfisty a bude přístupna široké veřejnosti, tvoří ucelenou plochu, kde bude umístěna odpalovací plocha s přístřeškem a dopadovou plochou pro nácvik dlouhých ran – putting green a chipping green – pro nácvik krátkých ran. Toto je součást první etapy. Předpokládané zahájení výstavby : 03/2012 Předpokládané ukončení výstavby : 09/2012 Předpokládaná lhůta výstavby : 7 měsíců Do roku 2014 bude ukončena rekultivace zbyle části haldy na niž bude vybudováno 18-ti jamkové golfové hřiště.

plné rozlišení: (jpg 4725x1968px) Zdroj: EIA 

Související články

Komentáře

  • Miv 21.02.2012  ●  20:30

    Ty v..e!! Myslí to vážně. Půjde o první golfové hřiště pod hutí. :) Budou se sjíždět uhlobaroni z celého světa a budou pukat závistí.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Karolína 15.04.2012  ●  19:46

    Trochu mimo, ale jak to zatím vypadá s výstavbou golfového hřiště v Hrabůvce?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Martin z Ostravy 08.05.2012  ●  21:57

    A co napojení ulice Dr.Martínka na Frýdeckou zanesene v územním plánu, to už je passé?

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.