Turistika, biking, golf, běžky i Baník na haldě

ova

Halda Ema:

Majitel pozemků, společnost RPG, nedávno zakázal na haldu Ema vstup. Před několika dny o budoucnosti haldy jednali se zástupci ostravského magistrátu, Slezské Ostravy, klubu turistů, hasičů, Diama a báňského úřadu.
„Naším společným zájmem je zpřístupnit Emu turistům, ale za předpokladu, že to bude stoprocentně bezpečné a legislativně možné,“ řekl mluvčí RPG Real Estate Petr Handl.
Náměstek ostravského primátora Dalibor Madej se vyjádřil, že město už minimálně tři roky jedná se společností RPG o tom, aby na ně haldy převedla.

Halda Heřmanice:

Odborníci rozhodli, že haldu je nutné odtěžit. V současnosti se halda odtěžuje v její střední a západní části. „Tam vyvíjí svoji činnost firma, která má zájem na přepracování uloženého materiálu na suroviny vhodné k dalšímu využití v energetickém a stavebním průmyslu. Ze západní části bylo odvezeno více než sto šedesát tisíc tun materiálu. Vlastní ukončení sanace je přímo závislé na mnoha jevech. Stanovení přesného termínu v současné době by tedy zavánělo spíše spekulací.“ upřesnil Petr Jelínek ze společnosti Diamo.

Halda Přívoz:

Halda u bývalého dolu František je ohraničena řekou Ostravicí, železničním koridorem do Bohumína a ulicemi Muglinovskou a Teslovou. I na tuto haldu je zákaz vstupu, a i na tuto haldu se Ostravané vydávají. Oblíbená je i mezi bikery.

Halda Zárubek:

Sportovní využití by v budoucnu klidně mohla najít také halda v Zárubku vedle ulice Frýdecké. Architekt Ivan Guštafík, který kdysi pracoval na útvaru hlavního architekta města Ostravy, v ní vidí ideální místo pro stavbu nového stadionu pro Baník Ostrava. „V současné době ale není tento projekt předmětem žádných aktuálních jednání, neboť je nejprve nutné vyřešit celkové budoucí využití tohoto území. Stadion je jeden z nápadů, které se na využití haldy v Zárubku objevily, to neznamená, že by byl jediný,“ uvedl Handl.

Halda Hrabůvka:

Golfové hřiště na haldě v Hrabůvce je součástí projektu Nových Vítkovic, vypracování studie bylo zadáno renomovanému americkému architektovi Bobu Waltonovi. Výstavba areálu je plánována ve třech etapách.

Ta první představuje vybudování příjezdové komunikace, parkoviště, menší vodní plochy, cvičného odpaliště, devítijamkové golfové akademie a technického zázemí, včetně provizorního golf klubu. V rámci následující druhé etapy musí vzniknout velká centrální vodní plocha, na které bude celý areál závislý.

„V třetí etapě výstavby se pak vybuduje mistrovské osmnáctijamkové golfové hřiště s délkou přes šest a půl kilometru. Vše má doplnit stavba originálního a moderního golfového klubu se vším potřebným zázemím, jehož umístění i celkovou vizualizaci v současnosti připravuje architekt Josef Pleskot z AP ateliéru,“ řekl už dříve Deníku Jan Světlík, šéf strojírenských Vítkovic.

Úkolem číslo jedna je podle něj realizovat v co nejkratším možném termínu první část projektu. Zahájení provozu areálu, respektive jeho první etapy, by se mohlo uskutečnit v průběhu roku 2013.

Celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.