Forum Nová Karolina – seznam obchodů

Byl zveřejněn oficiální seznam obchodů nasmlouvaných pro obchodní centrum Forum Nová Karolina.
Seznam najdete zde: nova-karolina.cz


Související články


Komentáře

 1. Tom :

  co říkáte na seznam obchodů co dnes zveřejnili :D??? a nechtěl by na toto téma správce dat zvlášť téma???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  sice to neni uplne cilem tohohle webu, ale zrejme nema cenu se tomu nejak extra branit. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tom :

  super dík moc, celkem se těším na Springfield jen škoda že tam není i Zara, Jack Jones, Vero Moda apod. ale pry ještě jednají o jedné dvoupatrové obchodní jednotce tak snad to vyjde no :D jinak celkem nuda obchody, ale aspoň bude vše na jednom místě a nebudu už muset jet do Futura a do Šopinu :D:D:D

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. +via+ :

  A kde bude aquapark? Možná zastřeší Ostravici …
  Také by mě zajímalo jaký tam bude přístup z tramvají, zda lze dojít z Frýdlantských mostů nebo jen z Elektry a Výstaviště.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. M. :

  Mám se smát, nebo brečet?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. PetrP :

  +via+:
  Doufám, že to s těmi otázkami na dostupnost nemyslíte vážně??… Bylo to tady omýláno asi 100x…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Lukáš :

  První oficiální Apple store a zrovna v Ostravě? Karolin u mne stoupla o 100%!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. M :

  Chybí zara,pull and bear,bershka,vero moda a DOKONCE i ten KappAhl,který měl být jeden z hlavních obchodů (na tom seznamu není-asi jim ho „přebral“ avion-tam se mají otvírat nějaké nové obchody) jediné co mě jakš takš těší je Starbucks a dvojpatrové HM,jinak to stojí za houby… !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. M. :

  Napocital jsem 186 obchodu, mozna, ze neco chybi… Jinak je to totalni propadak. Jen jedno plus to ma a to fajn foodcourt.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  me teda nejvic trapi, ze tu zjevne nebude IMAX. proste postavi druhy tuctovy multiplex. nechapu. clovek odkudkoliv z CR aby jezdil do prahy do kina nebo co..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. piba :

  Hynek [msstavby.cz]: IMAX by se tady neuživil. Na 100%. Už pro ten pražský je to problém a v době, kdy u nás v kinech meziročně klesla návštěvnost skoro o 30%… V podstatě mě až diví, že na Karolině bude 8 sálů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. aggu :

  IMAX má své nejlepší roky za sebou. Pokud je teda někdy vůbec měl.
  Jinak chybí i Desigual. Nuda v Karolině ;) Kromě Ostravanky Cofee.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  piba: mi proste dava vetsi smysl otevrit imax, ktery je v cesku 300km daleko a je jediny v republice, nez defaultni multiplex, ktery je 1km daleko a navic je to prakticky jen vice malych kin na jednom miste. kino ma kazda vesnice.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 14. piba :

  Hynek [msstavby.cz]: Jo, ale na ostravsku je pro lidi moc dát za 1 lístek 140, tak kdo by dal 200, 220 za IMAX, do kterýho jde jen pár určitých filmů, který ale potřebujou útočit na co nejširší publikum, a nebo dokumenty o vesmírných stanicích. ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. stilgar1 :

  Aggu: Myslím si, že se pletete. IMAX má naopak nejlepší roky před sebou – rozvoj 3D technologie je poměrně rychlý a téměř každý vznikající blockbuster se nyní dělá v tomto formátu, což znamená, že jde také do IMAXU, kde je požitek z něj rozhodně nejlepší ;-) Každopádně, zaslechl jsem, že IMAX v Ostravě bude …nejspíš někdy 2014/2015. Měl by být součástí Světa techniky v Dolní oblasti …podle mě je to skvělé umístění – rozhodně lepší, než kdyby stál na Karolíně. IMAX je totiž vhodný pro dokumenty, takže se tam bude hodit :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Lukáš: Něco více o Apple Store tady http://www.letemsvetemapplem.eu/2011/12/16/otevre-v-roce-2012-prvni-apple-store-v-cr-v-ostravskem-nakupnim-centru/ údajně mu patří jeden z největších prostorů určených pro prodejny na Karolině.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. piba :

  stilgar1: No… chtělo by to dodat, jakým způsobem 3D vytáhlo ceny vstupenek, a že třeba návštěvnost ve Státech byla v loni nejnižší od roku 95. Vysoké ceny, rozšířenost pirátství, „určitý“ vkus českého diváctva… Spíš se tady postaví nějaká „plechařina“ od Gehryho, než IMAX. ;) A ve Vítkovicích bude jen 3D sál, od IMAXu upustili kvůli vysokým nákladům.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. aggu :

  No já mám na imax a 3D trochu jiný názor ;) studiím jde jen o to vytáhnout z lidí víc peněz, filmové kultuře tyhle technologie nedávají nic, ať si Cameron říká co chce, Avatar byla naprostá sračka a byla by i v Imaxu ale už jsem neměl odvahu na to podruhé jít ;) V Science centru už by to asi smysl mělo. Nebo jako v rekonstruované hvězdárně v Krpoli, kde bude promítačka na kupoli.
  btw Imax je už 10 let i v Katowicích nebo Krakowě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. +via+ :

  Nová tram zastávka má být až někdy na podzim, Karolina se otevírá v březnu. Trolejbusy mě nezajímají, ty vedou odjinud. Možná mi něco ušlo, ale půl roku Karolina nebude napojena na tramvaj.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. PetrP :

  No jestli tam bude první Apple store v ČR a SR, tak se z toho pražáci zcela jistě pos…. :D :D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. kika :

  PetrP : Nebude ;))

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. PetrP :

  Tak to je škoda, rád bych jim pak koupil toaletní papír :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Martin [msstavby.cz] :

  +via+: Aquapark ? Váš příspěvek nechápu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Martin [msstavby.cz] :

  kika: Jak víte, že nebude ??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Jirka :

  Co jsem se dnes dozvěděl, tak restaurace Coloseum má mít kapacitu 350 míst ve dvou podlažích.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Summerboy :

  Asi budu za neznalého, ale takévý ten obchod, který se myslím jmenuje iStyle, nebo tak nějak a prodávají se v něm macbooky a ipady a podobné věci, tak to není od Applu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. shkenny :

  Nene, iStyle je jenom „Premium reseller“ :-)

  http://superapple.cz/2010/11/velky-pruvodce-vyznejte-se-v-ceskych-apple-prodejnach-a-prodejcich/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Summerboy :

  shkenny – Děkuji, to jsem teda vůbec nevěděl, že to je tak komplikované :-)). No a tedy k tomu oficiálnímu Apple Storu, ten v Karolině tedy bude nebo ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. shkenny :

  Nevím, teoreticky ano, když mají pronajato jednu z největších ploch… uvidíme :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Pavel :

  Taky jsem si přečetl odkaz od Summerboye plus jiné co jsem našel. Na seznamu prodejen je uvedeno Apple a jestli to tedy všechno dobře chápu, pokud by se mělo jednat o neoficiální prodejnu tak by tam bylo iStyle apod., ale beru to tak, že je tam prostě napsáno Apple a takové označení může mít pouze Apple store teda pokud to správně chápu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. shkenny :

  Já to taky tak chápu… kdyby to měl být iStyle, byl by tam iStyle, ale je tam Apple :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. Hynek [msstavby.cz] :

  no jen aby to nebyla nejaka zelenina nakonec :o)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Pavel :

  Jako mega obchod pouze s jablky?:)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 34. Karel Vespecký :

  S tím naděláte, tady někdo napíše „Apple“ a hned kupa lidí uchcává blahem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. Pavel :

  Karel Vespecký: No jo, je to hold prestižní značka, třeba nemá své kvality, ale jméno určitě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. shkenny :

  No, myslím, že má své kvality a o tom uchcávání blahem… Apple store v okolních zemích krom Německa nikde není, takže pokud by na Karolině byl, bylo by to jenom dobře…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. PetrP :

  Přesně tak, není v zemích střední a východní Evropy ani v Rakousku, pokud jej počítáme to těchto zemí… a pokud by byl první skutečně v Ostravě, tak by to byl obrovský úspěch, jelikož tady máme města jako Vídeň, Praha, Bratislava, Varšana, Krakov a pod. kde tato značka chybí. Mysleme si o ní co chceme, ale je to obrovský pojem ve světě a obrovská prestiž ho vůbec mít ve státě, natož v „nějakém provinčním městě“ jako je Ostrava, a to nemyslím vůbec zle, jsem hrdý ostravák…
  Jsou tady logické důvody, proč jej tady mít a to strategická pozice na trojmezí 3 států, spádová oblast 100 km má asi 5 mil. obyvatel, mezinárodní letiště (sice nevyužívané, ale je), už i dálnice a spojení s Polskem v březnu (i když kus dálnice vypadá, jak vypadá)… Mínusy jsou zde samozřejmě také a to dle mě špatná prestiž Ostravy v ČR, slabší kupní síla oproti Praze, a Vídni (ale zase to nahrazuje obrovský počet obyvatel spádové oblasti, kterou nemá ani Praha ani Vídeň) a není to hlavní město… Takže šance bych viděl 50 na 50 a nechme se překvapit… :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. Nimrod :

  stilgar1: Chtěl bych jen doplnit, že z hlediska investiční náročnosti ani ve Světě techniky IMAX nebude – tam bude pouze klasické 3D kino, které je naprosto dostačující pro potřeby účelu projektu, který je financován z EU. Prostě IMAX nikdo nezaplatí…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 39. areyouin :

  Takže zase nic nového a za obchody typu Bershka, Jack and Jones, Peek and Cloppenburg, Pull and Bear a Zara nezbude než pořád jezdit do Bratislavy nebo Brna.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 40. Miv :

  @areyouin: tragédie

  Thumb up 0 Thumb down 0
 41. Liu :

  Víte já se nechci přít, ale jak vy tady neustále melete o „značkových“ obchodech, ony tyto obchody 90% Ostraváků nezná a ani neosloví, ty firmy, potažmo jednotlivé pobočky těchto obchodů si dělají své průzkumy trhu a věřte mi, že kdyby byla Ostrava z jejich pohledu lukrativní, tak v té Karolíně jsou, sám nevěřím, že tam bude Apple store. Každopádně i tento výčet je na současnou Ostravu a její „současné obyvatelstvo“ ze socio-ekonomického pohledu docela nadstandartní. Bez urážky

  Thumb up 0 Thumb down 0
 42. Hynek [msstavby.cz] :

  Liu: tak zas je treba si uvedomit, ze se tady mluvi opravdu o obchodech, ktere nejsou za rohem, takze urcitou atraktivitu by mely. a kdyz to financne zvladnou ty firmy, co tam oteviraji, tak tyhle znacky by to zvladly tim tuplem.

  opacny protipol mi pripadne otevirat treti shop, kdyz dva jsou ve futuru a v avionu. ackoliv to z pohledu obchodnika chapu, pokud mu vydelavaji ty dva, tak na karoline kalhoty urco neprojede. ale otazka stale zni: jak je mozne, ze nekomu se vyplati mit tady tri shopy, ktere jsou i v okolnich vetsich mestech a nekdo si podle tebe spocte, ze mu nestoji za to otevrit jeden, ktery neni nikde stovky kilometru.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 43. Liu :

  Já jen říkám, že všechny obchody si vyhodnocují potenciální trh a Ostrava byla asi vyhodnocena negativně, jelikož management Karoliny by po obchodech, co tu nejsou hned skočil, tedy zájem nebyl ze strany těch značkových obchodů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 44. loiska :

  Nejsou náhodou noví majitelé obchodního centra nova karolina z usa a kanady? Není náhodou v tom nějaká domluva mezi majitelem a Applem?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 45. Pavel :

  loiska: z Kanady

  Thumb up 0 Thumb down 0
 46. aggu :

  @Liu: já teda nevím, kde berete informace o současném „obyvatelstvu Ostravy“. Jestli z Blesku, Mladé Fronty nebo Reflexu, tak se nedivím. Bez urážky. Jinak pro Vaše info Moravskoslezský kraj má 5. největší hrubou mzdu ze 14 krajů. A vzhledem k tomu, že okrajové části regionu mimo aglomeraci tomu průměru moc nepřidávají, tak je jasné, že Ostravané si na svůj plat a kupní sílu nemůžou v rámci Česka moc stěžovat (čistě ostravský průměr se prý nevyhodnocuje). A že tady některé značky nejsou, svědčí o čem? Odpověď zní: o ničem. Stejně jako jsou o ničem plky, že můžeme být rádi za to co je. Mluvíte jako naši slavní politici, že můžeme být rádi i za to, že se tu postaví příšerná architektura. Ne, nejsme rádi.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 47. Tom :

  Takže z tajných zdrojů vím otevření celého Fóra a to 22.3.2012 :D bohužel čas nvm :D:D:D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 48. Pavel :

  Liu: Nesouhlasím potenciál Ostravy je obrovský a poslední roky to jen dokazují, jednou se i dočkáme kvalitní architektury, která se zde již taky pomalu ukazuje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 49. Summerboy :

  Aggu: to, co jste napsal, je uzasne a skvele napsano! Dekuji Vam za to!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 50. mm :

  Je třeba si uvědomit, že krom 300.000 Ostravy, tady hned za rohem máme 80.000 Havířov, o něco menší Karvinou a 60.000 Opavu či Frýdek-Místek, to všechno jsou lidé, kteří tady utrácejí a jistě mezi nimi bude i dost takových, kteří se pídí po specializovaných prodejnách, takže já sice polovičku obchodu neznám, ale pokud jsou atraktivní, jistě by to sem přilákalo spoustu dalších potencionálních zákazníků a to nepočítám ty okraje jako Hlučín, Orlová atd. Už mě vcelku rozčiluje, jak se vše dělí mezi Prahou a Brnem a snad ještě Bratislavou, ale ta už patří do jiného štátu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 51. Liu :

  http://finexpert.e15.cz/kupni-sila-obyvatel-cr-je-v-ramci-evropy-zalostna

  Thumb up 0 Thumb down 0
 52. mm :

  Liu: To tu přece vůbec nepatří. Současná ekonomika je špatná jak u nás, tak i jinde za hranicemi, což je vyvoláno současnou krizi v EU. Tyto grafy a jim podobné studie mi připomínají stupidní studii, kde se u nás žije nejlépe (Jindřichův Hradec) a kde naopak nejhůře (Orlová). Lze takto vůbec srovnávat dvě rozdílna města? A tyto článečky jsou to samé. V Polsku žije 50 mil. lidí, tak tam asi musí být kupní síla větší. Samozřejmě, že v Praze bude jiná, než v Pardubicích, nebo v Ostravě, vše záleží na počtu obyvatel, spádové oblasti, výši platu, nezaměstnanosti atd.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 53. Pavel :

  mm: Těch dat, která jsou uvedena v tom odkazu bych se zastal, jasně ukazují kde je západní Evropa a kde střední a východní. Přičemž si myslím, že problém nebude v kupní síle, ale spíše v kvalitě nabízeného zboží a cenám. Praha, Brno nebo Ostrava jsou pořád jen odbytiště zboží. V dnešní době není problém sehnat letenky do Londýna za pár korun a zajet si tam nebo nasednout do auta a jet do Vídně atd., kde je jiný sortiment zboží a ceny taky, i když v poslední době už to není tak markantní. Určitě nesouhlasím s názorem, že tady není kupní síla, je tady jen touží peníze utrácet za „kvalitnější“ zboží než je v současné době na trhu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 54. shkenny :

  Mimochodem, společnost CUSHMAN & WAKEFIELD se stará o pronájmy a zřizování nemovitostí.. mj. pro Apple…
  http://www.nova-karolina.cz/kontakt/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 55. Summerboy :

  Nevíte někdo, jestli ta Terranova bude konečně i pánská, anebo to budou zas jen dámské hadry? A když je teďka Comedor Mexicano na Zámecké 20, znamená to, že Terranova tam už není? Nebyl jsem teď v Ostravě pár týdnů, tak nevím…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 56. mm :

  Pavel: Určitě souhlasím, je stále rozdíl mezi naší obchodní síti a tou na západě, to bezdebat. Tady se spíše poukazovalo na neustále srovnávání, tabulkování atd. Člověku se to už nechce ani číst.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 57. mm :

  Já bych teď trochu z jiného soudku, avšak týkající se našeho města. Bohužel s velkým zklamáním jsem zjistil, že Ostrava zaznamenala opět velký pokles obyvatel (a nejen Ostrava) a to z 327.000 (v nejlepších letech) na pouhých 302.000 obyvatel podle posledního sčítání obyvatel v 3/2011. Mám strach, aby ten neustálý úbytek obyvatel neměl za následek zpomalení, nebo zastavení částí projektů, které mohly v městě v budoucnu vyrůst. Logicky, čím míň lidí, tím méně potřeba stavět a z toho mám mírné obavy. Může to tak v budoucnu třeba ohrozit i další etapy Karolíny a nejen tu. Nechci se dotknout brňáků, ale začínám být na toto město čím dál více alergický, protože se mi tak jeví, že co není v Praze musí zákonitě být umístěno v Brně a z Brna se tak pomalu stává po Praze druhé centrum služeb, administrativy a státních institucí. Stačí jen mrknout na stránky Wikipedie na Brno a přečíst si, kolik se v Brně – na rozdíl od Ostravy a zbytku ČR nachází státních institucí a různých poboček. Do Brna se pak stahují ve velkém pobočky pro Moravu a to vytváří i další stovky pracovních míst. Když si na těchto stránkách sjedete pak dolů, objevíte panoramatickou fotku města a po jejím zvětšení pak můžete úplně v pravo nalézt 4 výškové jeřáby, které zřejmě začali na jižním okraji města s výstavbou nejvyšší české budovy, tak jak se nedávno v televizi hovořilo. Tři ze čtyř jeřábů mají posouvací základ, to znamená, že se budou povytahovat s rostoucí výškou stavby. Nejedná se o budovu CTP, která se staví (bohužel v nižší podobě) zde v Ostravě. Mám takovou obavu, aby úbytek obyvatelstva našeho města, bohužel špatné ovzduší a velká poptávka po práci neudělala z našeho města časem mrtvé město a naopak to nenahrálo Brnu, do kterého se bude soustředit a cpát ještě více firem, poboček a státních institucí. Proto bych byl rád, kdyby stáli dopisovatelé zareagovali a napsali, co si myslí, popř. mě vyvedli z tohoto omylu. Třeba je to jen mé chybné zdání. Mám pocit, že až na malé vyjímky se do Ostravy nepřesouvají žádné pobočky, firmy či vedení podniku, ale pokud někdo z Vás ví o nějaké společnosti, firmě, nebo státní institucí, kterou převedli k nám do Ostravy, nebo zřídili ať už jako sídlo či pobočku, tak to napište, abych mohl mít radost z toho, že i zde v Ostravě se nacházejí významné instituce či pobočky sídel, firem atd. Přece jen mi na tomto městě záleží a velmi nerad vidím, jak třeba v nedalekém Brně to jen kvete, jak se tam velkolepě staví a jak se tam přesouvají firmy a státní instituce a do Ostravy nejsou schopni ani převést Nejvyšší báňský úřad, což by se zde do Ostravy hodilo. A ještě něco, jsme technické město a nemáme ani tu blbou pořádnou reprezentativní technickou knihovnu, která by tu vzhledem k průmyslovému charakteru měla už dávno stát. Na stránkách Wikipedie – Brno najdete i foto jejich Zemské knihovny a tří výškových budov – ala Ostrčilova. Prostě jen smutek a zklamání. Tak mě potěšte a vyveďte z omylu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 58. aggu :

  1) no mít zrovna z Brna komplex… ;) není žádný důvod. Nestarejme se o to, co je v Brně a co si tam dovedli na Praze vyřvat, starejme se o to co máme tady. Mám pocit, že Ostrava by měla mít na víc, než jen leštit kliky na ministerstvech. 2) výškové budovy v Brně a Onderkovy tanečky kolem nich to je jeden z mnoha důkazů brněnské malosti (ne že by ta ostravská byla nějak výrazně menší ;) Na co si proboha v Česku hrajeme s tzv. mrakodrapy? Není pro ně žádné opodstatnění ani z nich neplyne nic pro „renomé“ města jak naznačuješ. V Číně se staví jako stometrové ubytovny pro dělníky (trochu přeháním, ale moc ne ;) Ostraváci by měli hlavně zvýšit zájem o to co se tu našim ctěným politkům na MMO a KÚMSK daří ničit. A příklady si brát odjinud než zrovna z Brna. Třeba z Litomyšle nebo Wroclawi.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 59. Hynek [msstavby.cz] :

  mm: tak v brne bylo, je a bude vzdy vic penez na vsechno, to si nemuzes brat osobne. stejne tak tu muzem stavet jak o dusi, ale pokud mesto/kraj, ty firmy nebude drzet pod krkem, pokud se nebudou chovat korektne, tak tady casem opravdu nikdo chtit bydlet nebude. (zatim mi to opakovane vyzniva tak, ze firmy drzi pod krkem spis to mesto).

  podle me to vysidlovani neni jen kvuli penezum, ale i kvuli prostredi (rsp. kdyz je takova kombinace, tak se tezko rozhoduje jinak, ono treba to brno neni pul dne letadlem, ale dve hodiny po dalnici, takze to neni az takova pecka..) a kdyby ostravaci nemeli stale zafixovanou urcitou hrdost za to mesto, podle me to jde uplne do kyblu (ted se nechcu nekoho dotknout, ale prijde mi ze treba prikladem muze byt karvina, ktera se opousti bez sentimentu, ale nejsem karvinak, kdyztak me opravte).

  podle me mesto dela dobre, ze si uvedomuje vahu VSB a snazi se stavet na vyzkumu a technologiich, protoze opravdu to je neco, co ma jasnou budoucnost a dokaze tu zadrzet lidi po skolach, kteri by jinak logicky sli do prahy/brna a tam by tu praci proste dostali, ne ze ne. neznam nikoho z tohohle oboru, co by mel problem se zamestnanim. samozrejme ze se takova zalezitost ochotne podporuje z ruznych fondu, nemluve.

  v dusledku to pak pritahuje firmy typu okin, tieto, asus, ale rekneme i hyundai atd.. kteri proste vidi, ze tu maji levne lidi, kteri jsou technicky schopni, levny najem.. samozrejme porad jsme stredni evropa a vzdycky se najde misto, kde jsou vsechny tyhle veci jeste levnejsi, ted je dulezite neztratit tu uroven (rsp udrzet si po skole ty schopne jedince), pac ten nadnarodkam je uplne sumak, kam pichnou prstem na globusu.. proto pokud se tu dokaze vytvorit casem spickove centrum technologii a veci s tim spojene (tim myslim i nektere projekty z novych vitkovic), neni duvod neprezit se cti.

  navic IT je super, ze je to tvorba jakesi hodnoty z hlavy, jako vedlejsi produkt nemas zadne kontaminovane oblasti nebo zamoreny vzduch..

  s tim rozsirovanim si nejsem uplne jisty, kdysi tady fungovalo X dolu a NHKG melo 25.000 zamestnancu, to je pres 100.000 lidi v tezkem prumyslu, ktery potrebujes nahradit necim jinym, to se dorovnava dost tezko bez ubytku..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 60. aggu :

  kenny: moc netuším proč se jako axiom mělo brát, že v brně/praze je tak nějak automaticky víc peněz. Nehledě na to, že i tak je to dost vágní info (V MSK je jen o pár stovek czk menší průměrný plat než na jihu moravy). Důvod: jsme stát centralizovaný víc jak za Husáka, a dokud to ostravákům nebude vadit, pražákům to vadit taky nebude ;) Vysídlování je taky třeba brát přesněji, v Karviné nebo Orlové to je asi jasné, ale v případě Ostravy se uvádí, že nejvýznamnější je suburbanizace (což do jisté míry řeší i ten problém se smogem… hlavně u těch, co panikaří při 51mikrogramech, a denně přitom vypálí dvě krabičky startek). Navíc je to třeba brát i tak, že hodně lidí se snaží v životě o co nejméně složité a náročné řešení – a transfer do Prahy mezi ně patří, je to cool a in. Ostrava prostě splácí daň za transformaci (a líp než třeba ten Detroit ;). Tady se musí udělat mnohem víc než v Praze, kde stačí přemalovat fasády. Jenomže čeští politici ver 1.0 za posledních 20 let jsou takoví jak je známe. A občanstvo je potichu, už se podívali do Bibione a zase se starají o své zahrádky. Nechávají tak Palasům, Kajnarům, Srbům a Lukšům volné pole působnosti. Jaký má smysl se pak rozčilovat v hospě nebo někde na boardu, když jsem tomu nečinně přihlížel (mluvím o sobě). V Ostravě jsou imho velké možnosti něco změnit. A můžou tu vznikat projekty, které jinde ne. To je obrovská výhoda. Já jako axiom beru, že každý politik je zloděj a lhář, dokud mě nepřesvědčí o opaku. A záleží jen na tom, jestli mi to vadí nebo ne. PS: Včera na Hyde Parku byla Meda Mládková a ta byla z té korupce a marasu úplně perplex. Myslíš že stejně blblou náladu měli včera večer i Palas nebo Kajnar?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 61. mm :

  Děkuji Vám přátelé. Ty mrakodrapy mě neštvou tak, jak ty úřady a instituce, které se do Brna slézají. Proto mě zajímalo, zda se i některé instituce či společnosti stěhují do Ostravy. Slyšel jsem a zaznělo to i tady, ale bohužel k tomu nevím nic bližšího, že se tady do Ostravy mělo něco stěhovat ze strany ČEZu, GE Money bank a snad i Dalkia má tady na Biskupské své centrum. V Ostravě a v Praze pak má být zřízeno něco po bývalých krajských nějakých nemocničních zařízení, kdy mají být pouze tyto dvě pobočky, ale opět k tomu nic víc nevím, takže mě zajímaly spíše tyto podrobnosti, přesto však děkuji.
  Mimo to „aggu“ Praha a Brno se předhánějí, kdo bude mít vyšší budovu, což mi připadá trapné, ale vystihuje to přesně tu povahu Brna, o které se zmiňuji. Mě bude v Ostravě stačit více úřadů, firem, čistý vzduch a více staveb a pokud dojde i na nějakou výškovou budovu, třeba i tu Jindřich plaza, tak budu rád, a nemusí se Ostrava zapojovat do toho trapného kolotoče „kdo výš“. Takže dík.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 62. Michaela :

  probohA…KDE JSOU OBCHODY JAKO ZARA,PIMKIE,PULL BEAR,VERO MODA. ve větších městech všude jsou,tak kde je důlvod,proč nemůžou být i v Ostravě???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 63. Tomas T. :

  Kdyz uz se tady tak debatuje o kupni sile a podobne zajimalo by me kde vubec dneska nakupujete? Ja osobne jsem dosel k zaveru ze v CR budu chodit do obchodu tak max na pecivo, a v praci na menu. Staci zajet par km za hranice a je tam vse levnejsi o 10-20% a take kvalitnejsi. A nejsem sam, kdo tento názor sdílí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 64. Miv :

  @Tomas T: nevím jak ostatní, ale větší věci nakupuju na internetu ;) osvědčil se mi z toho důvodu předplatné DTestu. Pochopitelně rohlíky, těstoviny a pivo kupuju pořád v nejbližší sámošce.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 65. GFUGU :

  Haló,nevíte náhodou někdo,co to svítí za červenou výlohu v tom dolním patře?? (http://www.ostrava.videocam.cz/cam3/20120201-201956.jpg) jo a ještě pohled z náměstí,tam zase svítí světla jak na vánoce (takové ty řetězy- http://www.ostrava.videocam.cz/cam2/image12-02-01_19-20-28-09.jpg) .. docela mi to vrtá hlavou… DÍKY ZA ODPOVĚD!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 66. Pavel :

  Tak Apple Store opravdu v OC bude!!!

  Thumb up 0 Thumb down 1
 67. Hynek [msstavby.cz] :

  Pavel: tady pisou, ze opravdu ne, dle „oficiálních informací z Nové Karolíny“. http://goo.gl/a9TDS
  tzn leda bys mel opravdu nejake ty fotky. kdyz tak kontaktni formular pro nahravani fotek vis, kde mame :))

  Thumb up 0 Thumb down 0
 68. Pavel :

  Hynek [msstavby.cz]: Na tomhle fóru http://www.letemsvetemapplem.eu/2012/01/27/prvni-cesky-apple-store-bude-nejspise-opravdu-v-ostrave/ vystupuje někdo pod jménem Kubajs, který tvrdí, že tam pracuje a má fotky obchodu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 69. Hynek [msstavby.cz] :

  Pavel: to jsem videl, no. ted jde o to, jestli Kubajs umi rozlisit Apple store od resellera..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 70. Pavel :

  Hynek [msstavby.cz]: Uvidíme, snad pošle foto a nebo počkat měsíc a 20 dnů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 71. M :

  mužete mi někdo prosím odpovědět ohledně těch výloh z té webkamery??? DÍKY

  Thumb up 0 Thumb down 0
 72. Pavel :

  M: Tak nějak nechápu otázku, prostě tam má nějaký obchod svou výlohu a náměstí je osvětlené, aby tam nebyla tma :)) Nevím jak jinak Ti mám odpovědět.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 73. Hynek [msstavby.cz] :

  Pavel: on myslel ty stropni svetla uvnitr asi.

  M: koukam je to zivotne dulezite :) jak vidis, tak ne, nikdo ti odpovedet nemuze, jinak by ti pravdepodobne odpovedel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 74. Jirka :

  Pánové, uvědomili jste si, že už za měsíc budou otevírat? :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 75. Hynek [msstavby.cz] :

  Jirka: ted jsem v tescu dostal slevovy kupon na nakup za mesic, takze tak nejak tusim odkud vitr vane :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 76. Tom :

  jaky kupón co to je zač jaka sleva?? :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 77. Jirka :

  Ale chtělo by to poslat nějakého zvěda dovnitř, abychom věděli jak to tam vypadá :-/// Není možné, aby při takovém počtu dělníku tam nikdo neměl známého :-))))))

  Thumb up 0 Thumb down 0
 78. Hynek [msstavby.cz] :

  Tom: no.. asi to souvisi spis s tim jak lidi (ne)nakupovali o vanocich, ale tesco ve futuru si urco otevrenim karoliny nepolepsi. kupon: http://goo.gl/rwd24

  Thumb up 0 Thumb down 0
 79. Jirka :

  Nevím, jestli to zaznělo, ale co jsem dnes slyšel, tak by se Forum mělo otevírat 16.3.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 80. Jirka :

  … doplním – ale stále se tam ještě hodně pracuje, takže asi dělají vše pro to, aby se to stihlo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 81. Summerboy :

  A nebylo už někde na billboardech snad dokonce napsáno oficiální datum? To ale mělo být snad až koncem března…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 82. Tom :

  Já vím z McDonald´s, že se má otevírat mekáč 22.3. takže s toho usuzuji že i celé nákupní centrum :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 83. M :

  Ja si hlavne myslim,že kdyby Karolinu stavěl ůplně jiný investor,tak by to vypadalo úplně jinak a i ta skladba nájemců by byla totálně jiná.. třeba ta firma,co postavila Vaňkovku v Brně,má v 95 % svých obchoďáků Zaru,Bershku atd. .. prostě je umí nalákat,což ten pos*aný Multi Development ne…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 84. PetrP :

  M: No tak Multi s tímto teda nemá ale vůbec nic společného… Navíc už dávno Karolinu prodali… Zkuste si příště něco nastudovat a pak tady nadávat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 85. Jan :

  Ja už přes 20 let poslouchám „Ostrava má obrovský potenciál“. Prosím vás, kde je? V čem? Kde ho najdu? V odcházejících mladých lidech? V nefunkčním letišti? V každoročním zimním smogovém dýchánku? V architektonických prohrách jménem Karolina, Ostravica, Dům potravin nebo obchodní dům Bachner? Nebo snad ještě neuzrál čas s tím potenciálem začít pracovat? A co když si tady úspěšně lžeme dvacet let do kapsy, jaký máme fantastický potenciál a přitom máme prd?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 86. Hynek [msstavby.cz] :

  Jan: potencial se ted pomalu startuje
  ta kontraverzni karolina je toho soucasti, ale ja myslim, ze horsi, nez rozkladajici se masarykac, to snad alespon chvili nebude :)
  + verim, ze budovam, ktere budou „najednou“ v okoli noveho centra (palace, ostravica, elektra…), anebo se stanou nejakym zpusobem vice exponovane (jatka), se prilepsi. pral bych si to.

  odchazejici lide jsou problem, ale treba tieto je znakem, ze to tu neni az tak zabite, stejne jako „wow“ projekty vitkovic..

  [politicke intermezzo]
  je faktem, ze tady ale musime vsichni delat profesionalne, ferove a hlavne uprimne vuci ostatnim a to plati stonasobne pro vedeni mesta, coz dneska absolutne nevidim a nekteri predstavitele se na okoli/do medii vyjadruji, jak kdyby zrovna prileteli z marsu. vsichni vime o koho jde.

  konkret v tomto pripade mi je stydno, ze tu novinari fungujou jako zprostredkovatele zprav zvrchu a neumi taky trosku tlacit.. alespon mi to mnohdy neprijde. takovy novinar by mel byt 100x drzejsi, nez normalni obcan, v nasem regionu mi prijde, ze je to bohuzel naopak a pak se jen dozvidame, ze neco vysumelo, neco je jinak, nez bylo usneseno, atd atd. bere se to jako fakt, ale uz se nikdo nepta jak je to mozne, nikdo se za to nepere.

  doba se ale meni a uz vidime, jak se lidi spojuji na facebooku, jednoduse vznikaji petice, svolavaji se demonstrace.. podle me tahle sila bude rust a mozna to nekam spolecne dotahnem (teda pokud nas nezcenzurujou a nepozaviraji, ze :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 87. aggu :

  Souhlas s kennym. Ostrava se začala zvedat až tak kolem 2006-2007, pak ale buch, krize, klasické ostravské téma ;) …. Doba předtím určitě tak veselá nebyla a rané devadesátky (aka pivní nuda+šeď) v Ově kdo zažil, tak ví, že se současností se to vůbec nedá srovnávat. Takový progres v čase nemá žádné město v Česku. Vždycky když se něco zvedá po knockoutu z prachu, je to strašně pozitivní. Přitom nejde jenom o stavby, v evropském kontextu je to stejně na 3-, stejně jako celé česko, jde hlavně o to „podhoubí“ okolo. A s těma novinama… je to na přizdisráčské nanic, každý to ví. I když by imho bohatě stačila webová DIY media. Kdysi byl super zulu (reporty, recenze…), ostravablog…. Asi není čas, ale tohle tady chybí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 88. Summerboy :

  @Jan: Víte, když si vzpomenu, jak jsem jako malý chodil v devadesátých letech po městě, tak jediné, na co si pamatuju, je to, že tam nebylo nic, asfaltové chodníky byly porozbíjené a veškeré nákupní orgie u nás končily jednou galanterií a igelitovými stánky od Vietnamců. To opravdu nevidíte žádný pokrok?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 89. marian :

  ostrava na tom byla fakt dost bídně, takže je ten pokrok vidět. jak tu někdo už napsal, jinde se opravily fasády a bylo. nadruhou stranu, někde jsem četl, že nejhorší místo na světě je karáčí a když se ptali tamních obyvatel, byli spokojeni, měli karáčí rádi. proto se sám sebe často, jak moc jsem schponý vidět ostravské průsery jako patriot nezaujatě a jak moc si namlouvám, že je to tu vlastně ucházející a že se to zlepší (ten potenciál tu přece je…). totéž uvažování platí i o celém česku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 90. LabBrab :

  Velký fotoreport od MS deníku http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/karolina-zname-termin-otevreni20120206.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 91. Sanju :

  Stačí se podívat na první díl seriálu Šumná města, který je věnovaný Ostravě, aby si člověk uvědomil, že opravdu nastal nějaký posun. Musím ale oponovat „aggu“, jsou i v Česku města, která jdou architektuře naproti – kdo byl v Litomyšli, dá mi za pravdu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 92. Hynek [msstavby.cz] :

  a tady je presne ukazka toho, co jsem myslel s tema novinarema. aneb koolhaas se vraci. http://goo.gl/o9ST1

  Thumb up 0 Thumb down 0
 93. Hynek [msstavby.cz] :

  tak, kauza apple vyresena, popojedem: „Prodejnu Applu na Karolině otevře Václav Svěrkoš“ @ denik.cz http://goo.gl/sGfnO

  Thumb up 0 Thumb down 0
 94. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na idnes.cz „Starbucks jde do regionů, v Ostravě otevře kavárnu s hornickou výzdobou“: http://goo.gl/zQ3L0

  Thumb up 0 Thumb down 0
 95. rasta :

  a údajně jim patří jedna z největších ploch :))) http://www.qstore.cz/images/planek.png

  Thumb up 0 Thumb down 0
 96. Summerboy :

  My budeme mít Van Graafa? Ten je v ČR zatím jen na Václaváku! Tak to je boží! Nicméně kdyby tím multiznačkovým obchodem byl spíše Peek and Cloppenburg, bylo by to asi lepší, protože ti mají příznivější ceny. Van Graaf je hooodně předražený, ale má super sortiment. Snad bude mít nižší ceny než na Václaváku (nikdy jsem nemyslel, že to tak v rámci jedné značky může být, ale kupř. i obyčejná prodejna pánské módy Koutný na Masarykáči (super věci!) má nižší ceny než ve své prodejně v Praze v Kotvě. Další pobočku mají už tuším jen v Prostějově a Českých Budějovicích, takže tam nevím, jak to mají. Každopádně palce nahoru, Van Graaf je super a čumím.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 97. Hynek [msstavby.cz] :

  Summerboy: koukam ten seznam obchodu na tom ofic webu asi neni moc svedomite vedeny (proc si delat zbytecnou reklamu, ze).. rsp kdyz si vezmu ty vic exoticke znacky, ktere nejsou v kazde krabici, co se postavi, tak v tom seznamu vubec nejsou.. takze nejaka ta „prekvapka“ asi budou..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 98. Summerboy :

  Dotaz: Na plánku je psaný Guess a pod logem je decentně napsáno WATCHES. Znamená to teda, že Guess jako prodejna módy v Ostravě nebude a místo toho bude jen hezké hodinářství????

  Thumb up 0 Thumb down 0
 99. Hynek [msstavby.cz] :

  Summerboy: mi to prijde dost velke jen na hodinky..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 100. Johnny :

  Peek and Cloppenburg se bude otevírat na podzim 2012, už se hledají zaměstnanci..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 101. Martin [msstavby.cz] :

  Může mi někdo, jako laikovi , vysvětlit proč jste z obchodů jako Van Graaf, Peek and Cloppenburg ( dívám se že tam bude i KappAhl ) tak nadšení ?
  A když tam budou takové značky ( které jsou jen v Praze či co ) tak to je ok ne ? Nechápu potom ty řeči, že tam bude to samé co už v celé Ostravě je ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 102. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: mozna je problem v tom, ze z nich ty informace lezou jak z chlupate deky resp. suskandou oklikou. na to, ze to chcou za dva dny otevrit, tak je to docela detektivka..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 103. Summerboy :

  @Johnny: Peek and Cloppenburg tedy bude v Ostravě? A jak to je ted s tím Van Graafem? Nevěřím, že by dva takovéto multiznačkové obchody přišly současně! A taky mám strach, aby v tom Peeku nebylo zase jenom dámské! V Brně to mají super a čuměl jsem, když jsem přišel do jejich druhé prodejny v Praze na Pankráci a tam mi borka řekla, že tam mají jen dámské a jediné pánské je v Brně… Takže nevíte, jak to tedy bude?

  @martin: Protože ve Van Graafu a Peek and Cloppenburg seženete elegantní, hezké a kvalitní oblečení. To je asi jediný důvod. Je to sice trochu dražší, něco je výrazně dražší, ale je to tam super. A sezónní slevy stojí taky za to. Je velká škoda té Zary, Bershky a Pull and Bear – ti se od NewYorkerů, Kenvel a podobných rozhodně neliší cenově, ale ten sortiment je fakt nebe a dudy. Takže suma sumárum: já osobně jsem nadšený z větších možností nákupu kvalitního oblečení na úrovni. Jen nevím, z čeho konkrétně mám být nadšený, protože jak říkám, Van Graaf a Peek and Cloppenburg mi přijdou v jednom obchodním centru jako až moc a nepravděpodobné. A ty řeči o tom, že tam bude jen to, co už v Ostravě je, nechápu taky. Snad to nechápeme oprávněně a opravdu tam budou super značky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 104. Summerboy :

  Tak děcka, fakt to bude asi Peek and Cloppenburg – na http://www.prace.cz jsem našel asi pět inzerátů od Peek and Cloppenburg s místem výkonu práce v Ostravě. Tady je link na jejich stránky s jedním z inzerátů: http://peek-cloppenburg.jobs.cz/pd/339866874?rps=78&section=1
  Fakt jen doufám tedy, aby tam bylo pánské…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 105. kiki z infostánku NK :

  Dobrý den jak to tady tak čtu sto lidí sto chutí je pravda že některé obchody lidem chybí někteří jsou zcela spokojeni….co k tomu dodat.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 106. Summerboy :

  @kiki: To je pravda :-). Můžete hodit nějaké info ohledně Peek&Cloppenburg? Bude to dvoupatrové – pánské i dámské? Kdy? A pod jaký řetězec spadá to fitko, co se bude otevírat ;-)?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 107. D4ve :

  Nevíte něco o Springfieldu? Mělo to tam stát už od začátku a pořád nic :'(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 108. D4ve :

  Btw, když už se tady bavíte o těch obchodech, celkem mě sere, že v Karolíně není žádná normální restauračka, jen samý fastfood :-/ Sice teď má být Coloseum, ale i tak …

  Thumb up 0 Thumb down 1
 109. Summerboy :

  Trošku mimo, ale nevíte něco o místě po zrušené prodejně italského nábytku u Karoliny na rohu, jak je Dopravní podnik? Byla tam odnepaměti a bylo to moc hezké a teď tam je prázdno…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 110. Tom :

  o springfíldu jsem slyšel, že podepsali předsmlouvu ale smlouvu na jednotku nee takže asi nebude :D jinak 1.6. se otevírá Sushi, O’Neil a Coloseum, 1.7. fitko a v říjnu Peek&Clopenburg :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 111. Summerboy :

  @Tom: Teď jsem byl v Peeku v Brně a jsem na něho ještě nadrženější než dříve :-D. Springfield sice neznám, nebo odtamtud zatím ještě nic nemám, ale nechápu, proč mají obchod v LIBERCI (wtf) a v Ostravě ne…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 112. Martin [msstavby.cz] :

  Summerboy: To máte krátkou „odnepaměti“…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 113. Viktorie Trojáková :

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké máte premiové značky ? děkuji

  Thumb up 0 Thumb down 4
 114. hares :

  Ano, premiové značky jsou HTTP, HTML, CSS, PHP a JavaScript. :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 115. Crazym :

  Ale hlavní prémiová značka je MSstavby! :D

  Thumb up 6 Thumb down 0
 116. peterson :

  Fukušima II je správný název Nové Karoliny takovou tragedii se nepovedlo za 40 let ani komunistum ale povedlo se to převlečeným komunistum za ČSSD a ODS.Za pět let existence jsem ta byl jen jednou omylem po zpáteční cestě z trojhalí z Česko zpívá koledy a pak jsem zvracel až do vánoc.Rotchil se musí z toho co se tam stalo v hrobě hrúzou točit jako vysokorychlostni vrtule.Je to boží trest pro ostraváky za to co si zvolili !!!!!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 9

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.