FORUM Nová Karolina – interiér

Fotky z interiéru FORUM Nová Karolina. Za zaslané fotky děkujeme !

Pohlad na staveniště administrativní budovy Nová Karolina Park .

Lávka…

Odraz Tieto Towers…

Související články


Komentáře

 1. piba :

  Super fotky!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. jura5 :

  Nezdá se vám že mají nějak divné střechy? Ještě nijak moc nepršelo a ta budova nejblíž od „kachlíkárny“ má na střeše napuštěný bazén. A nebo to tak má být?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Lolo :

  Nevíte někdo, jak je zaplněná kancelářská budova? Je o ni zájem? A v projektu byla i „výšková“ budova na karolině s ní se nepočítá?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Pavel :

  Lolo: Odpověď na první otázku najdeš zde: http://www.novakarolinapark.cz/prostory-k-pronajmu/#, pokud investor něco netají tak je ta budova obsazena z 0%. V projektu byla výšková budova, ale spíše to v tom projektu znamenalo to, že tam něco takového může vzniknout, že tam je prostor na to, ale ne to, že se budova má stavět v nějaké z dalších etap.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. marian :

  Lolo: díval jsem se shodou okolností na to dneska: zatím žádný nájemce, vše k dispozici.
  co se týče bytů, tak ze 147 bytů 14 prodáno a 20rezervováno, což je dohromady cca 24proc. počtu bytů (nepočítal jsem rozlohu, nejsem až takové pako)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Lolo: Co si pamatuji zpetne, tak do te budovy mela jit sama spolecnost Gemo ne? A pak myslim jeste jedna…. ty dve byly klicove k tomu aby byl schvalen uver od banky. To ze na webu je napsano ze je to volne, je asi jen to, ze nikdo nepovazuje za nutne aktualizovat webové prezentace.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Tomas T. :

  Samozrejme myslim ted administrativni budovu…. ne byty. A k te vyskove budove…. ta byla jen v celkove koncepci… v prvni etape rozhodne zahrnuta nebyla. A pochybuji ze se na ni najdou v dohledne dobe finance a najemci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Pavel :

  Tomas T.: Tomu bych i věřil, že se tam přestěhuje GEMO, jelikož má v Ostravě spousty zakázek resp. realizuje spousty projektů (Karolina, Shopping, Dolní oblast aj.)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. lolo. :

  Díky za info chlapi, ono totiž na vláknu skyscraperu je ten projekt zajimavější….

  http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=470035&page=5

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. nuuun :

  Nevíte náhodou,jestli tam bude i ZARA? připadá mi totiž,že se s těmi nájemci zas tak moc nepředvedli,v „jednom z největších obchodních center Evropy“ by neměli být hlavní nájemci CaA nebo Takko.. docela ostuda teda.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. aggu :

  @nuuun: Nechci být hnidopich, ale tihle dva jsou o pár stovek metrů dál, je to až takový problém? ;) Bude tam Ostravanka Cofee, to musí každému stačit…;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. nuuun :

  aggu: Co to znamená „je to až takový problém?“ to se vám to jako líbí.? nebo co? :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Tomas T. :

  nuuun: Zara myslim ma byt v severni casti shopinu co se ted stavi….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Summerboy :

  Tomas T.: To jako vážně???? To by byla bomba! ZARA v Ostravě chybí jak sůl – ale na stránkách obsazenosti obchodních prostor nic o Zaře nepíšou, jdou tam různí, ale ZARA, která pro svou prodejnu potřebuje opravdu velké prostory, tam není uvedena… myslím si, že by ji tam napsali, kdyby tam měla být. Nebo máte nějaké zákulisní informace :-)?

  Nuun: S tím Takkem a CA máte pravdu, ale nebude tam jen nějaký aušus, bude tam i Calvin Klein, Marks and Spencer apod., takže snad to tam bude na vyšší úrovni… ZARA by byla senzační…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Summerboy :

  Tomas T.: až teď jsem si všimnul, že mluvíte o Shopping Parku. S tím Vás ale zklamu, psal jsem e-mail na marketingové oddělení do Shoppingu ohledně Zary, Pull and Bear a Bershky a odpověděli mi, že dělají vše pro to, aby přitáhli zajímavé značky, ale nepsali vůbec nic o tom, že by tito prodejci měli expandovat do Ostravy… což je pěkně blbé…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. M. :

  No, obchodní centrum velké jak kráva a jediné co nabídnou jiného tak je malý butik Calvin Klein, Lacoste a GUESS (+ nějaké..)? Jako pardon, ale jestli tam zase nebude ZARA, Bershka, Pull and Bear a další, tak na co to stavěli? :D Nechápu to, fakt že ne… Se teda nedivím, že jsem si v Ostravě krom jednobarevných triček a ponožek nekoupil už pár let nic…. Je to smutné a pěkně mě to štve! A ten slavný Avion už mi taky leze krkem, samé sportovní oblečení, ředitelka asi ráda sportuje, ale co mají lidi nosit na večírky, do práce… Nejvíce mě pobavilo, když jsem četl rozhovor s ředitelkou Avionu, co budou za obchody v té nové části, co se staví. Opravdu mě pobavilo, když odpověděla že přibudou obchody se sportovním oblečením :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. PetrP :

  M.: Bude tam i Starbucks, na který se nejvíc těším :D
  Jestli ono to s těma obchodama nebude tím, že se více prodává sportovní zboží oproti jinému… Jinak bych samozřejmě taky rád, pokud by se rozšířila nabídka prodejců…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. M. :

  Tak na Starbucks se taky tesim :-) zlepsi se mi pohled na mesto, kdyz budu potkavat lidi s kelimky Starbucks :-) Jinak bych nerekl, ze se prodava vice sportovni obleceni nez normalni… Jeste jsem nevidel horsi skladbu najemcu, nez je u nas v Avionu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. MM :

  Summerboy: Já do obchodů vůbec nechodím, nic tam totiž není. Ještě v Praze byl slušný výběr, ale u nás je to hrůza. Značky, které píšete tu chybí, ale problém je i s cenou. Dne je standard košile 700,- mikina 1000,- triko 600,- No a je to úplně stejný hnus jako před x lety. Ty věci prostě nevydrží. Je jasné, že tohle tady nevyřešíme, ale dokud budou lidi ovce a budou platit nehorázné částky za obyčejné věci, tak se to nezlepší. Třeba Timeout je cenově úplně mimo, bez slev tam nemá smysl ani chodit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Summerboy :

  PetrP. + M.: Kafe ze Starbucksu jsem ještě neměl, jsem na to zvědavý – kupříkladu v Římě Starbucks vůbec není, protože takové kafe nazývají černou vodou :-). Ale rád ho zkusím. A raději u nás než v Praze, kde doposud jsou jediné prodejny v ČR.
  MM.: Aspoň díky Bohu za ty butiky, ale ta ZARA a podobné značky opravdu chybí. Píšete o cenách, to je fakt: vždycky, když jdu třeba kolem Vietnamců, tak se nestačím divit, jaké šílené ceny mají oni – a nejhorší je, že ti lidé za tu bundu od těch Vietnamců klidně těch patnáct stovek dají. Vždyť v té ZAŘE, o které si pořád všichni myslí, bůhvíjak luxusní obchod to je, nakupuju košile i trika za pár stovek a kalhoty jakbysmet! A sezónní výprodeje ani nemluvím – to je tam pak levněji než u těch Vietnamců, ke kterým chodí mnozí lidi jen z principu, „protože to je levné“. No prostě děs. Smysl toho, co tu píšu, je asi jen zahořekovat nad smutným stavem českého myšlení a rádoby „strategií“ marketingových oddělení těch „lepších“ značek, když je už dávno nenapadlo, že expandovat do Ostravy by pro ně bylo jen a jen přínosné. A pro obyvatelstvo rovněž…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. nuuun :

  paní z avionu mi odpověděla v dotazu na ZARU: „další otevření nové části galerie Avionu plánujeme na březen příštího roku. Bohužel zatím nezveřejňujeme, které prodejny, značky se v přístavbě budou nacházet.“ to jsou mi ale kecy,kdyby měli takového významného prodejce jako je Zara,tak by se s tím chlubili půl roku dopředu…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. M. :

  Souhlasím s nuuun…
  to Summerboy: souhlasím… Jinak kafe ze Starbucks je dobré, ale třeba bych to přirovnal i k Mc Café, jen je to prostě značka, která má jméno :-). A k těm obchodům, ČR no, co chcete… Všude kolem nás (Evropa) se samy značky snaží vecpat všude možně, jen u nás se jich musíme prosit, opravdu k pláči…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Martin [msstavby.cz] :

  M.: Na Slovensku je to ještě horší než v ČR.

  Co je to vlastně ta ZARA, o které tak diskutujete ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. nuuun :

  martin [msstavby.cz]: vy nevíte co to je? :) http://cs.wikipedia.org/wiki/Zara_(oděvy)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Martin [msstavby.cz] :

  nuuun: Teď už vím co to je. Já ve svém mladém věku chodím max. do New Yorkeru a Cropp Townu ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Summerboy :

  No mi je 24 a ZARA je rozhodně móda pro mladé! Stejně jako Pull and Bear a Bershka. Všechno to dokonce myslím patří pod jednu velkou firmu, nemýlím-li se…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Summerboy: No a mě je 17 :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. M. :

  No tady se nic nevyresi, chtelo by to napsat INDITEX group na pobocku do Prahy, jestli nekdy slyseli ze krom Prahy a Brna existuje i Ostrava…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Summerboy :

  M: To je dobrý nápad :-). A napsal byste maila :-)?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. M. :

  http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/category/cz/en/zara-I2011/11113/Contact%2Bus stačí položit otázku, čím více nás bude, tím větší pravděpodobnost, že si toho všimnou :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. MM :

  Jestli jsem to dobře pochopil, tak Zara atd. jedou jako frančíza. Něco jako MCdonald. V tom případě chápu, že se tu moc nehrnou… V Karolině bude nájem jako prase, teď ten kdo chce provozovat Zaru musí platit pronájem značky, plnit obraty atd. Ani v Praze není v tom obchodě narváno… Zlatá VB v tomto, hady za pár korun. Pamatuji si, že kalhoty, které jsem si tam kupoval začali v Praze prodávat až za rok, byla to náhodu Zara :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. Monika Afacan :

  Přikláním se k názoru, že třeba takován Zara, TopShop, Bershka….atp. tady rozhodně chybí. A s cenama máte pravdu, Zara a TopShop mají něco drsažšího něco levnějšího, ale řadí se mezi obchody pro normální lidi. Je mi 34 a nakupuju tam od svých 20let (bohužel ne v ČR) a stále si tam vyberu. Proto mi není jasné, proč je tady tisíc Orsay, Kenvel, NewYorkerů, kteří se cenově příliš od Zary neodchylují. Taky jsem čekala víc :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Zuzana :

  Musím říct, že toto je ostuda všech ostud, jediná Ostarva město taky dosti velké má 4 obchodní domy většího stylu a nejsou vnich obchody jako je Zara, bershka a Pull&Bear , sranda. Nasáčkují zde obchody, které jsou v okolních obchodních centrech. Zase nám nezbývá nic jiného, než sednout do auta a jet do Polska,kde tyto ochody mají.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 34. Martin [msstavby.cz] :

  Kam se poděla doba, kdy se na těchto stránkách řešily stavby a vše kolem stavařského hlediska a lidi si tu nevylévali emoce, že si nebudou moct koupit ten hadřík v tom a v tom obchodu…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. Bahno :

  Dobrý den, měl bych dotaz. Rád bych se zeptal, jak to vypadá s lavičkami, koši a vůbec infrastrukturou pro „trávení volného času“ v okolí Fóra, zejména mezi obchodním centrem a rozestavenými byty. Bohužel z této části jsem nenašel žádné fotografie. Pobývám v zahraničí a z mých známých, kteří Forum navštívili, se nikdo nezajímal o lavičky. Děkuji

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. Aurim :

  Dneska jak jsem tak koukal z jedne terasy NK dolu a na rozestavene byty, tak dole nejake lavicky byly – blize sem to nezkoumal sel sem pres lavku…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. Hynek [msstavby.cz] :

  Bahno: nejake fotky jsou na ceste, ale budou asi spis zevnitr, venek neni absolutne dodelany, jak je jasne treba z webkamery (http://goo.gl/F4BQB), takze je treba vydrzet. o kosich jsem slysel, ze na ne nekdo asi pozapomnel, no..

  martin [msstavby.cz]: vydrz, uz je to otevrene, par dnu a pes tady po obchodech nestekne..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. Summerboy :

  @martin: Myslím, že Kenny má pravdu – počkejte ještě pár dní. Sice patřím k těm, kteří si tu „vylévali emoce, že si nebudou moci koupit hadříky“, ale podle mého to úzce souvisí s kvalitou užitku z nabídnuté stavby. Nemyslím po technické stránce věci, té rozumíte Vy. Já jsem pouze konečný článek spotřebního řetězce, kterého se však dotýká jak kvalita stavby, tak i to, k čemu ve finále je a co v ní je. Navíc to aspoň okrajově souvisí s rozvojem našeho města, které máme, jsem přesvědčen, všichni rádi a na němž nám záleží. Chápu, že mnohé nějaká Zara nezajímá. Mnohé ale ano a je to zase jen o tom, zdali utratíme peníze v prodejně v Ostravě, anebo když nemůžeme (jelikož tu ta prodejna není), musíme jet do Prahy a koupit to tam a pak poslouchat, jak se v té Praze nakupuje skvěle, jak tam je šílená poptávka a jak tam mají lidi prachy a jak v té Ostravě by se nic neuživilo, atd., přičemž velkou část nákupů zcela jistě tvoří právě lidé z měst, kde takové prodejny nejsou. Je to takový začarovaný kruh. No, každopádně, snad se rozhoupou investoři dalších staveb (proluka na Nádražní – co s ní je? A co bývalá budova OKD u Plynáren?? A co Outlet Village Moravia?) – a budeme se bavit o stavebních záležitostech ;-).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 39. Hynek [msstavby.cz] :

  Summerboy: hele staci rict, ale vydrz si do rana ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.