Forum Nová Karolina – fotky interiéru

Další fotky interiéru nám téměř měsíc před otevřením obchodního centra poskytl pan Jaroslav Němec, děkujeme.

Co se týče jména architektonického studia OMA a spojení s Forem Karolina – můžete si prohlédnout video s relativně podrobným vysvětlením přímo šéfa českého Multi Developmentu pana Kočího od stejného autora. Faktem je, že včera vyšel článek na ihned.cz, kde je už korektně uvedeno, že zde OMA dělala „základní koncepci“.

 

Další fotky zveřejnil i ostravablog.cz

Související články


Komentáře

 1. Jaroslav Němec :

  článek na ihned.cz je zkopírovaná TZ, k tomu tématu se tam píše: „Za jeho základní koncepcí stojí slavný holandský ateliér OMA Rema Koolhaase. Mezi projekty ateliéru patří mnoho významných staveb realizovaných po celém světě a studio získalo již mnoho ocenění, takže je jasné, že stavba je velmi promyšlená a konstrukčně nápaditá. Oproti běžným nákupním centrům je objekt unikátní hned v mnoha ohledech. “

  Co ve videu není: Kočí na dotaz zda MD spolupracovalo nebo kontaktovalo OMA během těch 6 let od vytvoření základního konceptu odpověděl, že „občas jo, něco“, na dotaz proč nemá OMA Karolinu na svém webu: „nevím“, neřešil to. (fotky zde: http://ostravablog.cz/tema/karolina-pred-kolaudaci/)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Jaroslav Němec: jako tyhlety hratky „oma dostala mnoho oceneni, takze tohle je bez pochyb velmi promyslene a napadite“ neni uplne spravna argumentace, ale ten zbytek je natolik obecny, ze osobne v tom asi nevidim problem („objekt je unikátní hned v mnoha ohledech“) :))

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. MM :

  Jak jsem se těšil na nové multikino tak jsem zklamán :-( Podle mého, kino má nabídnout lepší obraz a zvuk než doma. Proto za kino platím. V případě Cinestaru stojí za slovo pouze dva největší sály. Ostatní hrůza. Zajděte si do kina Vesmír, ten zvuk je neskutečný. Když vidím fotku sálu nového kina, je to jen další Cinestar, bohužel. Proč v Praze mají sály certifikace THX atd. a ten rozdíl je tam opravdu znát a u nás je to taková hrůza. Opravdu Vesmír i Luna jsou zvukově jinde, což je k pláči. Poslední poznámka, nerozumím proč Cinestar nemá šatnu. Připadá mi to úplně na hlavu, lidi navlečení v kabátech sedící v kině…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. M. :

  MM: Až po první návštěvě filmu můžete posoudit zvuk, obraz a komfort multikina (šatna, popcorn,…). Nebudte typický Čech a neodsuzujte něco, pokud nemáte vlastní zkušenosti. Will see…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  Tak asi není pochyb, že v lize „České nákupní krabicoidní škatule“ je to 1. místo. Akorát nevím čím si tu poctu jižní ostravské centrum zasloužilo…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. piba :

  Tak THX má, tuším, jen bývalej Village… Každopádně mi přijde ta kritika českých kin jako takové klišé. V UK připlácíš za místo ve středu, celou dobu ti do oličeje ze stropu svítí světlo a chování diváků v sále je obecně mnohem horší než v ČR. Každopádně CineStar se tady už celej digitalizoval a jelikož je levnější než Cinema City, tak pro mě nové kino příliš atraktivní taky nebude.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  piba: kdyz se podivam treba na liberec (kde jsou obe spolecnosti), tak u stejneho filmu a casu je stejna cena.. tak uvidime.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. piba :

  mrtvy.kenny: Jo, ale za 60,- Kč se člověk stane členem CineStar klubu, což je o 20,- Kč dolů na jednom lístku + za každý 5. nákup je 1 vstupenka zdarma, či-li vlastně mínus dalších 27,- Kč + za šest koupených e-vstupenek může uživatel vyměnit body za 2D lístek, takže dalších 22,50 dolů. Pokud tedy počítám správně, tak mě jeden 2D lístek v ostravském CineStaru vyjde na nějakých 100,- Kč. Ale Cinema City bude „to nové kino“ na „té Karolině“, tak jsem sám zvědav, kam to běžného diváka v pátek, v sobotu večer vytáhne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  piba: A neni lepsi si zajit do Minikina za 80kc??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. MM :

  M.: S tím zvukem mám pravdu, podívejte se na ty fotky sálu. Dvě plastové reprobedničky… V Praze jsem chodil do Village cinemas, výborný zvuk. Třásla se tam podlaha :-) V Cinestaru člověk toto nezažije. Bohužel. S tou šatnou, to je výtka pro Cinestar, ten jí nemá. Doufám, že nové kino se poučí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. piba :

  Tomas T.: Tak ve chvili kdy mam CS mene nez 10 minut od baraku, hrajou od 14 pro 6 lidi v sale… ja jsem spokojenej.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. rasta :

  Tak pokud by to byl ještě Palace Cinemas tak ty sály a posezení vypadaly luxusněji. Bohužel to prodali číňanům a ti mají strategii jinou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. cartman :

  Nemáte fotky předsálí a pokladen toho nového kina?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. MM :

  Ještě bych dodal, že je škoda, že zde nebude koncept Gold Class. Byl jsem tam dvakrát a je to opravdu super. Samostatné křesla, obsluha, pivko k filmu :-) Je to prostě o službách…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  cartman: kdyz se podivas na ty prostory obecne, tak si tipnu, ze tyhle veci se teprve montujou pripadne montovat teprve budou, casu je jeste relativne dost..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. stilgar1 :

  Napadají mě minimálně ještě dva nedostatky ve vztahu k původnímu záměru:
  1) Zároveň s obchoďákem se má otevírat údajně i ten bulvár a náměstí. Zdá se mi ale, že to náměstí je vydlážděno jen asi z 20%, přičemž to nevypadá, že by se mělo v blízké době v dláždění pokračovat. Nevíte, jestli se to otevře?
  2) Na vizualizacích je na jedné z těch kostek obchoďáku (konkrétně na té v rohu u náměstí) něco jako letní terasa (zřejmě nějaké kavárny či restaurace?), ale podle webkamery se nezdá, že by se skutečně něco takového realizovalo. Nebo se pletu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. jura5 :

  Vizualizace byly jen pro nalakování radních, staví se něco úplně jiného. Jinak pokud jsem to pochopil správně, tak místo Karolina parku bude jen slupka. Že by jsme tomu začali říkat Skelet II.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Lukas :

  stilgar1: Podle tohoto článku tam restaurace s venkovní terasou být má: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/obchodak-na-karoline-co-bude-uvnitr-20120106.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Tomas T. :

  Nevim proc tady berete to datum otevreni obchodniho fora jako datum kdy musi bezpodminecne otevrit vsechny obchody a restaurace. Podle me i kdyby ted restaurace otevrela, tak na terasu se budou lide chodit tak max divat , misto aby si tam neco objednali a posedeli.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Jirka :

  Už se pomalu začínají venku montovat loga – na webkameře ze strany náměstí už jde logo vidět.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. M :

  nevíte náhodou někdo něco o tom velkém nájemci,o kterém slibovali že bude zabírat dvoupatrový prostor???? měli to v jednání,tak by mě zajímalo KDO TO BUDE..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Hynek [msstavby.cz] :

  M: dve patra maji mit hracky puntanela, jestli jeste neco dalsiho, nevim.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. M :

  ale né,puntanela je slíbená už od začátku :) oni říkali něco o tom,že mají nachystaný ten prostor pro nějaký velký multiznačkový obchod a že ještě jednají..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Tomas T. :

  M: Muzete mi vysvetlit co znamena výraz multiznackovy obchod?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Summerboy :

  @Tomas T.: Multiznačkový obchod je kupř. Peak & Cloppenburg neboi Dům značkové módy. Zatímco ten druhý v Ostravě již je, ten první ještě ne (Praha a Brno). V Peaku se prodává zboží kupř. od Ralpha Laurena, Huga Bosse, Calvina Kleina, Tommyho Hilfigera, Versaceho a mnoha dalších. V druhé části pak prodávají poněkud „normálnější značky“ jako Jack & Jones, G-Star Raw, Diesel (možná), apod. Je to takový malý obchodní dům sám o sobě. A prosím, nepište tu nikdo, že na to v Ostravě nikdo nemá a že tam nikdo nebude chodit nakupovat a že je to tu v té Ostravě těžké a že na to mají jen Pražáci a zloději a podobně. Je to blbost. Kupní síla tu je. Chybí nabídka.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Tomas T. :

  Summerboy: A newyorker je take multiznačkovy obchod? protože prodava značky amisu, censored, fishbone, jim-avignon …. tad. Rozumím tomu spravne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. M. :

  Tomas T. – ne, to takhle nemůžete brát, to jsou „značky“, které šijou jen pro NewYorker… Navíc Peek & Cloppenburg a NewYorker se nedají srovnávat, je to úplně něco jiného. Už jen tím, že „NY“ je pro nižší třídu. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Summerboy :

  Tomas: Přesně jak píše M., Newyorker dělá hezké věci, ale nemůžete srovnávat něco takového s Calvinem Kleinem…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Tomas T. :

  Summerboy: Nejde o to jake kdo sije hadry. To je uplne jedno. Pro rockera to je vse smecko pokud to neni z kuze. Me jde jen o to slovo Multiznačkový

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Hynek [msstavby.cz] :

  +reportaz

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.