Revitalizace Univerzitního parku v Karviné

Z univerzitního parku v centru Karviné vznikne oddechová zóna pro studenty a obyvatele okolních čtvrtí. Město na proměnu a zkrášlení parku získalo dotaci z EU ve výši 10 milionů korun. Lenka Hanusková, Odbor rozvoje MMK: „Park bude celkově zrekonstruován, bude probírka zeleně s výsadbou nové zeleně. V parku bude vytvořena nová technická infrastruktura, chodníky, budou tam i nové mobiliáře, které doplní park a oživí ho celkově a bude tam vytvořené i dětské hřiště, aby tam bylo zázemí pro maminky s dětmi.“ V jedné části parku bude vytvořeno i zázemí pro studenty z blízké univerzity. Lenka Hanusková, Odbor rozvoje MMK: „A to ve smyslu zátěžového trávníku, na kterém se můžou vykonávat různé sporty, může se použít k relaxaci a odpočinku, doplněno bude oblázkových chodníčkem, které bude vést k takovému pódiu. Takže předpokládáme, že park bude mít kromě klasického využití i možnost drobných kulturních akcí.“ S realizací se začne v květnu letošního roku, lidé budou muset počítat s omezením průchodnosti parku. Práce skončí na podzim.
Zdroj:infoportaly.cz

Související články

Komentáře

  • Vazzy 19.02.2012  ●  16:11

    Naprosto nechápu záměr investovat 10 mega do prostoru, kam nepáchne ani noha. Je to zcela mimo jakoukoliv průchozí trasu kamkoliv, stejně tak je to nezajímavá lokalita pro studenty a je to v bezprostřední blízkosti silnice I. třídy s průjezdem 50.000 aut denně…

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Martin [msstavby.cz] 20.02.2012  ●  22:04

    Vazzy: Třeba proto že ten park vypadá jak vypadá teď. Tak tam nevkročí ani noha. Proč by 60-ti tisícová Karviná nemohla mít v centru pořádný park ? Jinak v odkaze je i video, když si ho přehrajete, zjistíte že část parku pro studenty bude přímo určená.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Pavel Urban 04.05.2016  ●  13:43

    Hezké. Hezké je cokoliv co z tohoto Sherwoodu za KOKOSEM udělá park. Miliony lze jistě investovat efektivněji a smysluplněji. Třeba do parkovišť, dalšíc plechových obchodních center, do rozvoje pracovních míst v rámci rozšíření neprodejného černého uhlí, na poplatky v nemocnicích pro chudáky seniory a děti, do sociálních dávek, zvláště pak na bydlení pro všechny kdo se do Karviné stěhovali po léta za prací a ona jim teď tak nějak ufrnkla a oni se znovu nechtějí stěhovat za ní něka jinam … Naštěstí to tentokrát vyhrál úplně zbytečny park, kam ani noha nepáchne …

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.