Denisův park

Ostrava plánuje úpravu Denisova parku. O úpravě tohoto prostoru se uvažuje již více jak dekádu.

Autor: ATELIER 38 s.r.o.

Parková plocha u Domu umění mezi ulicemi Umělecká a Denisova čeká revitalizace . Na tento park v centru města je zpracována architektonická studie, kterou připravilo studio Ateliér 38. Předmětem studie bylo navržení moderního přírodě blízkého městského parku s návaznosti na potřeby občanů a téma „výtvarno ve veřejném prostoru“. Z parku se tak stává nástupní předprostor GVUO, kde by bylo možné vystavovat různá umělecká díla přímo pod širým nebem, s možností pořádání sochařských workshopů, sympózií ve veřejném prostoru v centru Ostravy. Hlavním tématem parku je tedy vytvoření tzv. Artparku, na který naváže do ulice Poděbradova zelená zatravněná plocha, která zároveň slouží jako optické odclonění od rušné komunikace. Hlavní pěší tahy jsou doplněny přírodními chodníčky spojující východní část parku s hlavní plochou Artparku. Stávající svah v místě ul. Umělecká je využitý pro atypické sezení v přímé návaznosti na hlavní vstup do Bílého stínu. Návrh počítá se zachováním nejhodnotnějších současných dřevin a i s výsadbou stromů nových tak, aby dlouhověké dřeviny vytvořily kostru parku. Budou vysazeny stromy, které snesou nelehké podmínky centra města.

Toto místo však parkem nikdy být nemělo. Měla se zde nacházet druhá část pasážových domů od Ernsta Kornera. Ta však nebyla realizována. Proto můžeme na stávajících objektech podél parku vidět konzoly, které měly nést prosklené zastřešení pasáží.

zdroj: fajnova.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomin :

  Dobře, že se ten „park“ zkulturní, ale za mě je to tak trochu promarněná příležitost. Kdyby se to vhodně doplnilo zajímavou budovou, která by celou tu plochu kolem Domu umění zase trochu scelila, tak by mohla vzniknou ona plnohodnotná a poměrně rozsáhlá pasáž, protože upřímně jediná pasáž v Ově u Vesmíru si na pasáž spíše jenom hraje.

  Thumb up 16 Thumb down 1
 2. aggu :

  Jedna z mála šancí na pasáž v centru, a město v proluce zasadí stromy…. :-/
  Napadlo zelené fanatiky na radnici, že by pasáž byla mohla být (třeba) ideálním místem pro městskou tržnici typu Sukiennice v Krakově?

  Thumb up 16 Thumb down 2
 3. rom :

  projekt těch pasážových domů byl úžasný, škoda, že se nedotáhl – už to nikdy nedodělá

  pokud se to má kultivovat, mělo by se obrat zrušit to parkování před Domem umění – je to nejluxusnější dlažba v centru snad – ubude pár pakovacích míst, no a co!!!

  Thumb up 9 Thumb down 2
 4. balde :

  rom: Zrušil bych parking i kolem parku, ale je třeba vybudovat dostavbu Domu umění a pod ním vybudovat náhradní parkování.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 5. Houbeles :

  No a taky NIKDY nebyly dokončeny Frýdlantské mosty vedoucí mimo centrum přes území bývalé koksovny Karolína až k mimoúrovňové křižovatce za Ostravicí na Bohumínsko/Frýdecké ulici.
  Teď jsou na obou koncích kapacitní komunikace a uprostřed šilený špunt jako kráva!!!

  Thumb up 3 Thumb down 5
 6. Vladislav :

  Nesselrothovy domy… toť správný místopisný název „pasážových domů“ od Ernsta Kornera, chce-li autor vystupovat jako místních pojmů znalý a nevypadat jako nějaký plantala ;)

  Thumb up 4 Thumb down 18
 7. Alois :

  Tam už domy nikdo stavět nebude, byly by nahuštěny tak blízko sebe, že z jihu by do oken nesvítilo vůbec žádné slunce a jak je známo, ze severu slunce nesvítí

  Thumb up 6 Thumb down 11
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Vladislav: Klídek Láďo a trochu slušnosti. Mohli jsi napsat, že se domům také říká „Nesselrothovy domy“. Místo toho jsi hned začal osobně útočit. Chování třetí cenové. Navíc čerpám z webu ostravskepamatky.cz, kde to zmíněno není.

  http://www.ostravskepamatky.cz/pamatka/show/41

  Thumb up 14 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.