Demolice tygřích výběhů

Na partnerském webu Patriot magazín byly zveřejněny aktuální informace o demolici pavilonu v ZOO Ostrava.

V ostravské zoologické zahradě začala demolice dvou zastaralých výběhů, které v minulosti sloužily mimo jiné jako zázemí pro tygry ussurijské. Odstranění objektů by mělo umožnit další rozvoj zoo, řekla mluvčí zahrady Šárka Nováková. Uvolněná plocha bude částečně využita pro připravovanou expozici tučňáků a tuleňů. Podle mluvčí jde však o složitý projekt a stavba je zatím ve fázi projektové přípravy. Dílem by pak uvolněný prostor mohl do budoucna sloužit i pro zamýšlený výběh levhartů cejlonských, s jeho projektováním se ale zatím nezačalo.

„Chovatelské zařízení pro tygry ussurijské prodělalo v minulosti složitější vývoj. Dříve byli v tomto prostoru chováni nejen tygři, ale navíc i levharti a hyeny,“ připomněla Nováková. Postupně se ale ve výběhu odstraňovaly příčky a nakonec ho obývala už jen devatenáctiletá tygří samice, kterou zoo nechala v říjnu přepravit do pražské zahrady. Výběh byl podle mluvčí natolik zastaralý, že už nebylo možné pro něj najít další využití. Demolice by mohla být hotova v příštím týdnu. Kromě tohoto výběhu zoo nechala před časem odstranit například i zchátralý dřevěný objekt ve výběhu lam, který v minulosti sloužil jako zázemí pro řadu kopytníků, zbourána byla i voliéra u rybníků, kterou obývali orlosupi bradatí. Ti ale získali nové zázemí v lesní voliéře. Ze zahrady zmizely také základy po již zbouraných železných skeletech výběhů irbisů.

Související články


Komentáře

 1. jiří :

  tak už přestěhovali velke kočky a ted demolice. až postaví ten byběch pro ty tučnačky tak to bude fakt super už se těším.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Přemek :

  Doufám, že se pak postaví nový výběh a nepřijdeme o velké kočkovité šelmy. Bo netuším co krom Lva tam zůstalo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aggu :

  Tygřinec.
  http://www.zoo-ostrava.cz/cz/projekty/458-vybeh-tygru.html

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. bapi :

  Ten se takhle plánuje aspoň od roku 2012, ne? Oni i ti tučňáci tady beztak dřív než za 4-5 let nebudou. Bohužel se v Zoo po dlouhá a dlouhá léta nic nedělo a teď se dohání ztráta. Stačí v jakých podmínkách byly chovány malé kočkovité šelmy.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 5. David :

  bapi:
  V ZOO se dlouhá léta nic nedělo?
  Myslíte jako v 80. nebo 90. letech?
  Protože za posledních cca 15 let to je fakt rozdíl.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 6. skelet :

  taky mě to zarazilo.. v zoo se děje něco každý rok

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. bapi :

  David: JJ, nemyslel jsem posledních 10 let, ale to období, kdy se na nic nesáhlo. Hlavně ty devadesátky apod. Na přelomu tisíciletí se dělal pavilon pro papoušky, který se fakt nepovedl. Od té doby to jde nahoru, to určitě souhlasím.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.