Abychom poskytli co nejlepší služby, my a naši partneři používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízeních, technologie jako soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám a našim partnerům umožní zpracovávat osobní údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Kliknutím níže vyjádřete souhlas s výše uvedeným nebo proveďte podrobnější rozhodnutí. Vaše volby budou použity pouze na tomto webu. Nastavení můžete kdykoli změnit, včetně odvolání souhlasu, pomocí přepínačů v Zásadách cookies nebo kliknutím na tlačítko Spravovat souhlas ve spodní části obrazovky.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
7.5. už z toho byla jen hromada trosek: https://screenshot.cz/CJCA8/
Taková zajímavost: v šedesátých letech se uvažovalo o totální přestavbě a rozšíření obchodního domu Horník (Bachner) směrem k hlavnímu náměstí. Původní budově měla být ubourána část se schodištěm a dvorní části a měla se stát součástí nového nákupního komplexu. Přístavba měla mít délku zhruba 80 metrů a zabírat prostor od samotného obchodního domu až po novostavbu na Zámecké ulici. Purkyňova ulice měla být zaslepena a přístavbě měly ustoupit další dva historické domy. Projekt nebyl uskutečněn, Prior vystavěl nový obchodní dům přímo na náměstí.
Foto a další info v tomto článku: https://www.historickaostrava.cz/obchodni-dum-bachner-hornik/
Stav před chvilkou https://screenshot.cz/JN/JNUBJ/img_20250507_185012.jpg
Jak chápu, tak trafika na Zámecké zůstává a také ta tržnice. 😂
(v trafice jsem nikdy nebyl a u Vietnamce naposledy na vysoké kolem roku 2000).
Tak uvidíme, jak ta Zámecká bude s budoucím parkovacím domem v soužití.
Ta ulice je dobrá, typu bulváru, zasloužila by si kvalitní dostavbu.
jlname: Nechápeš nic 🙂 Prý bulvár 🤦♂️ Tak jestli je tahle ulice typu bulváru https://mapy.cz/s/japapomaru , tak já jsem čínský bůh srandy 🤪
Ta odporná tržnice tam má zůstat? To je děsivá představa,tedy. Nic ohavnějšího v centru neznám momentálně.
Hrdý Ostravák: Tržnice je v soukromém majetku, ale dohledal jsem, že v roce 2018 se objevily plány na zástavbu této proluky: https://www.msstavby.cz/nova-zamecka-12-09-2018/
Vizualizace: https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2018/08/Z%C3%A1meck%C3%A1-12-projekt-730×510.jpg
Jestli půjde výstavba parkovacího domu tak rychle jak stavba filharmonie,tak se obyvatelé okolních objektů zbláznil.
Crazym:
Ty tam bydlííš, že?
A pokud ne,tak mi odpusť ten bulvár.
Bulvár by mohlo být 28 října. .. třeba.
To je patrně nejvíce nejviditelnější průser Ostravy.. že v úplně největším středu města, existuje vycházka po krásném názvu „Zámecká“ a tam jsou ještě nezastavěná pole po WW2.
To je tak neuvěřitelné, až je to komické a pak smutné. (80 let)
jlname: souhlas – ostuda jak vrata. A 28. října nikdy bulvár nebude protože i ten manual mappy z toho udělal obyčejnou ulici se zamkovkou a trávníkem, prostě 70. léta akorat zamkovka navic. A obvody mají posvěcené alibi dělat to zase sídlištně.
Tak jsem byl zvědav proč se s tím tak dupou a nakoukl přes plot https://screenshot.cz/08/0840L/img_20250515_153834.jpg
Upravili antoníčka co je stále pod proudem, začali dělat kolem nové obrubníky, mají tam složené různé kostky zřejmě na doplňování a pak je tam příprava dlažby na obložení schodu/zídky k chodníku na Zámecké ulici (to asi aby měli Olaši kde vysedávat) a začínám se bát, že ta dočasná úprava bude přesně podle Ostravských tradic 🤣 Aneb jednotka dočasnosti je jeden Furt…
Tolik času, práce, lidí, materiálu a přitom tam má být prý zanedlouho stavba garáží. Nechci vidět ten účet za to provizorium 😁 https://screenshot.cz/O7/O7WE8/img_20250519_150927.jpg
Vážně uvažuji o tom, že až to dokončí, tak tam jednou zajdu někdy v noci zasadit doprostřed nějaký strom aby bylo časem co chránit 🤣
Začíná se to rýsovat. Stav před chvílí https://screenshot.cz/75/75FYG/img_20250523_193544.jpg
Crazym: Crazym: Že Vám to nakonec nedalo a šel jste to tam popohnat? :-)))
Normálně ještě teď v neděli večer na tom jeden týpek pracuje, asi honí termín 🤣
Tak jsem z nudy udělal jeden amatérský časosběr i když to stále není dodělané https://screenshot.cz/0P/0PD9H/ezgif.com-animated-gif-maker.gif
Crazym: Super. Díky. Já když jsem se dočetla, že Pávek slíbil gen. taj. NATO 5% Českého rozpočtu na zbrojení, což je přes 400 miliard Kč a předseda lidovců to kvituje jako správný krok, s tím že obrana Čechů musí dostat přednost před infrastrukturou, rychlovlaky a vědou / výzkumem, tak si říkám, že i bourání tohohle „budynku“ zapadá do současného nastavení české společnosti. Mj. třeba taková Dvořákova ulice je….
Jana: Janičko,už mě to vůbec nevzrusuje,jak vláda tak prezident,hrůza..prohlásí o 5% a my nejsme schopni podotýkám smysluplné využít 2%a on mele něco o 5%…že bychom rezignovali na veškerý rozvoj se nebudeme bavit…Vždy mě bavil Fiala,položme zbraně a peníze na stůl a firmu co dělá ocel mluvím o Liberty nechá padnout,jsou úplně směšní . ..snad do října a už nikdy je neuvidime…
Tak vypadá to, že máme hotovo, budeme to mít dočasně krásné. Ale protože zřejmě šetřili, tak nepoužili zatravňovací pásy a tak si chvíli budeme muset počkat s tím opalováním než se to zazelená, jen se trochu bojím, že než to bude, tak to bude důkladně zesrαné od čoklů 🤪 Je tam takový malý kopeček, tak fakt silně uvažuji, že tam něco zasadím, schválně za jak dlouho to budou kácet a kdo se k tomu bude připoutávat řetězy 🤣 Nebo, že bych dal šanci Ilonce a Okrašlovacímu spolku Za krásnou Ostravu 🤔 https://screenshot.cz/CG/CGD33/img_20250527_145641-%282%29.jpg
Crazym: Dejte šanci paní magistře and magistře Ilonce. Bude to pěkný. Ona a její tým na to mají ruku – pravidelně zalijí, očistí, přidají chybějící zeminu.
Podcenil jsem je 😁 Dnes komedie pokračovala.
Nejdříve u toho luxusního krmítka pro holuby posekali tu část vzrostlé trávy. Trošku tím ty holuby rušili u snídaně 🤭 https://screenshot.cz/VS/VSAN2/img_20250603_081409-%282%29.jpg
Pak přivezli hlínu a tu posekanou část překryli https://screenshot.cz/S8/S87EB/img_20250603_084600-%282%29.jpg
A na závěr holubům opět doplnili krmivo https://screenshot.cz/GK/GK61D/img_20250603_091534-%282%29.jpg Počítám, že než se zase vrátí po pár dnech, bude opět vyzobáno neboť to nezaválcovali, jsou na ty holuby hodní 🤪
Sakra, tady ta nemožnost editovat 😐 Admine oprav to, ta mezera za smajlíkem, jinak to nemá smysl… A tohle smaž 😁
Tak a dnes po měsíci konečně dokončeno, ploty a hajzbudka odvezeny https://screenshot.cz/R3/R37E0/img_20250604_073949.jpg
Vzápětí se zaplnilo parkoviště a nyní můžeme uzavírat sázky jak dlouho to dočasné vydrží 😁 https://screenshot.cz/HO/HOS6V/img_20250604_115432.jpg
Já bych to nechat tak, aspoň se můžou turisti kochat pohledem na katedrálu v celé její kráse 🤣 https://screenshot.cz/RR/RR6IV/img_20250604_114636.jpg
A už jen mě napadá spekulace kolik mohlo město vydělat kdyby tam dočasně do doby výstavby parkovaly auta kdyby jen za cca 2000,- Kč/den a nic by ho to skoro nestálo, protože parkovací automat a závory tam jsou…
Crazym: ještě více by město vydělalo, kdyby se to nechalo v provozu a zbořilo až v rámci výstavby parkovacího domu. Podobné je to s květinovou síni kousek naproti!
Vítek: No, myslím, že parkování by bylo výnosnější než nájem Waflárny 🤔
Tak a máme svoji malou džungli v té džungli velkoměsta 🤪 Jen ta diverzita spolu s údržbou trochu pokulhává 😂 https://screenshot.cz/0D/0D1HX/img_20250718_073925.jpg
Devět z deseti čoklů pochvalně vrčí 😁
Ono to fakt vypadá, že se rozhodli pro velmi vzrostlou „džungli“😂 https://screenshot.cz/TC/TCVT8/img_20250729_083425.jpg
Tak ale má to jednu výhodu, nikdo do toho neleze 🤪
Že by to tu řídící pracovníci četli? 🤔🤪 https://screenshot.cz/Q0/Q0D2R/img_20250730_065726.jpg
Záslužný čin, jen proboha proč v 6:30 ráno 🤦♂️ Budíček jak do Kolbenky… Inu, kraj razovity 🤣
ještě horší než to rumiště u Jatek… Ostrava si prostě svůj bordel hýčká
A skoro bych vsadil boty, že ten malý kousek vedle trafiky neudělají a odjedou 🤣 Rozkaz zněl jasně…
Tak škoda, že se nebylo s kým vsadit 🤣 https://screenshot.cz/YQ/YQH5P/img_20250730_100308.jpg
Crazym: Pokosení trávy po bývalém Korzu bylo součástí nabídky firmy, která celou demolici realizovala. Vedlejší plocha u trafiky součástí díla nebyla, tudíž nebyla pokosena.
Martin: 👍 Taky jsem si říkal, že nevidím žluté vesty TS MOaPu ale auto firmy DAV.
Tak asi součástí smlouvy bylo těch kosení více, opět stejná firma 😀 https://screenshot.cz/RJ/RJY3R/img_20250911_111802.jpg
Tu firmu by měli zahrnout do TS MOaP 🤭