Cyklostezka z NJ do Hostašovic nebude

Nová cyklostezka vedoucí po původní železniční trati z Nového Jičína do Hostašovic zřejmě nevznikne. Správa železniční dopravní cesty totiž obcím nabídla dvě varianty, buď pronájem, nebo prodej. Většina obcí ale nesouhlasí ani s výší navrhovaného nájemného ani s cenou za pozemky.

Trať do Hostašovic zničily před dvěma lety bleskové povodně. Až do léta přitom platil původní slib, že v rámci privatizace dostane svazek pěti obcí pozemky zdarma. Nedávno ale Správa železniční dopravní cesty otočila a s odvoláním na evropské právo chce za pozemky peníze.

reportáž: ceskatelevize.cz

Související články


Komentáře

  1. Hynek [msstavby.cz] :

    +clanek na „Koleje z povodní zničené železnice zmizely, bagry razí cestu pro kola“ idnes.cz: http://goo.gl/qJFWjW

    Thumb up 0 Thumb down 0
  2. Martin z Ostravy :

    Radši bych tedy viděl opravenou tu trať :(

    Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.