Prodloužení cyklostezky Koleje

Ke konci roku 2021 byla v Novém Jičíně, místní části Bludovice, dokončena revitalizace bývalé železniční vlečky. Vznikla zde cyklostezka.

Zaniklá vojenská vlečka, která byla spojnicí mezi železniční tratí a opravárenským podnikem, umožňuje cyklistům v Bludovicích ze stávající cyklostezky Koleje odbočit do místní části Straník. „Po bývalém železničním mostě se bezpečně dostanou přes frekventovanou silnici I/57 a u areálu vojenského opravárenského závodu se napojí na Tropické údolí a dále mohou pokračovat k vodní nádrži Čerťák,“ doplnil starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký.

Aby se mohla cyklostezka Koleje prodloužit, muselo město k viaduktu, jehož je vlastníkem, přikoupit za 1,7 milionu korun pozemky od ministerstva obrany.

Cyklostezka Koleje vede v trase bývalé železniční trati z Nového Jičína do Hostašovic, kterou v roce 2009 zničila povodeň. Byla otevřena v září 2014, je dlouhá téměř 10 kilometrů a její vybudování stálo 25 milionů korun. 85 procent způsobilých nákladů uhradila dotace Evropské unie.

Fotografie jsou pořízeny ze směru od Nového Jičíně k opravárenskému podniku.

zdroj text: novyjicin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.