Budoucnost cyklistických stezek v Ostravě

„Spolupracujeme s Moravskou Ostravou a Přívozem na tom, aby stezky dovedly cyklisty až do centra, aby tady byl také nějaký řád a cyklisté nemuseli kličkovat mezi chodci a auty. Nechali jsme na všech parkovacích místech městské společnosti Garáže Ostrava vybudovat stojany na kola,“ vyjmenoval náměstek ostravského primátora pro dopravu Aleš Boháč s tím, že do deseti let bude podle koncepce rozvoje cyklistické dopravy ve městě možné jezdit na kole po cyklistických stezkách napříč Ostravou.

Stavba hlavní cyklistické trasy kolem řeky Ostravice (povede od Vratimova až k Hornickému muzeu na Landeku) už začala. Boháč odhaduje, že její podstatná část bude dokončena do dvou let. Stezka kolem Odry za pětačtyřicet milionů korun má začínat v Košatce a končit u Bohumína. Další tři hlavní trasy propojí centrum města s Porubou a Jihem.

Cyklistické napojení Jihu na centrum Ostravy souvisí s výstavbou Nové Karoliny a jejího okolí. Kdy se po stezce dopravíme z Poruby do centra, netroufá si Boháč odhadnout.

celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.