Cyklostezka na hrázi v Šunychlu

Město Bohumín vypsalo veřejnou zakázku na dodavatele stavebních prací „Cyklostezka na hrázi v Šunychlu“.

Hlavním předmětem stavby je novostavba komunikace pro chodce a cyklisty, výstavba cyklostezky, podél jezera Kališčák v katastrálním území Nový Bohumín a Starý Bohumín. Cca 1 206,50 m dlouhý úsek nově navrhované společné stezky pro chodce a cyklisty, která bude využívána i in-line bruslaři v šířce 3,5 m bude veden částečně v koruně ochranné hráze a částečně v trase stávající nezpevněné cesty. Cyklostezka bude provedena s asfaltobetonovým krytem.
Součástí zadání je i kácení, které musí být provedeno v období vegetačního klidu (do konce března 2024) a také náhradní výsadba.

zdroj: bohumin.ezak.cz

Související články


Komentáře

  1. Tom :

    No mě vždy překvapí, jak dráždí kus „divoké stezky“… Ano není to ideální, když je mokro, ale rovnou toto dát do standardu pro in-line brusle? Řeší někdo, že se to bude muset udržovat v bezvadném stavu, že se sníží plocha k zásaku vody (chápu, není to zas tak moc, ale…), že to změní ráz místa, že na stezce se budou míjet pěší, cyklisti a in-linisté, kterých se tímto směrem v létě pohybuje opravdu dost a že to nebude v tomto standardu levné? Nemám nic proti zpěvnění, to dává smysl a je to dlouhodobě udržitelný zásah do přírodního prostředí.

    Thumb up 8 Thumb down 2
  2. Tomas Vlcek :

    Chudáci zvířata a lidi co tam chodili k vodě, teď budou mít po klidu, jak se to tam bude stavět i pak. Hlavně to ‚nepřestavět‘, tak jak to dělají Poláci..samé pitomé atrakce a genius loci je pryč. Proč by si Kališovo jezero nemělo udržet především přírodní ráz ? Jedině na Vás poslat ekology, jinak to nevidím, že byste dostali rozum.

    Thumb up 4 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.