Rekonstrukce ul. Horymírova, I. etapa

Městský obvod Ostrava-Jih plánuje rekonstrukci ulice Horymírova a navazujících prostranství. Vypsal veřejnou zakázku na zpracovatele projekční dokumentace.

Předmětem veřejné zakázky je zpracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí (DÚR), stavební povolení (DSP) a pro provádění stavby (DPS) vč. inženýrské činnosti pro akci „Rekonstrukce ul. Horymírova, I. etapa“.
Záměr představuje první etapu kompletní rekonstrukce ulice Horymírova a zahrnuje území od křížení s ul. Dolní (u kostela Husův sbor) po křížení s ul. Rezkova.
Předpokládá kompletní rekonstrukci místních komunikací, tj. rekonstrukci vozovky, přilehlých chodníků, parkovišť, stání pro kontejnery, současně novou výstavbu parkovišť, chodníků na vhodných místech. Cílem je celková úprava dopravního prostoru, uvedení komunikací do stavu dle platných technických norem, zajištění bezbariérového užívání komunikací, zlepšení organizace statické dopravy navýšením počtu parkovacích míst či úpravou organizace dopravy na stávajících parkovacích plochách, zlepšení podmínek pro chodce vybudováním komunikací pro pěší ve využívaných trasách.
Vzhledem k předpokládané finanční náročnosti stavby zadavatel požaduje realizační dokumentaci rozdělit na několik dílčích částí, které bude možno následně realizovat samostatně.

Vymezení řešeného území

zdroj: zakazky.ovajih.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.