Další úpravy břehů Ostravice v centru Ostravy

Informace k záměru úpravy břehů řeky Ostravice v centru Ostravy od soutoku s řekou Odrou po sídliště Kamenec.

ostravice

ostravice

ostravice

ostravice

Související články


Komentáře

 1. via :

  No takže cyklostezka tam bude zase rok nepoužitelná.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  mimochodem se wapkuje ta kamenna hraz a vypada to o dost lepe, az jsem si rikal, ze by tim mohli vzit i vez radnice :)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  uplne nevim kam to zaradit, ale tomuhle pocinani uplne nerozumim.. cely jeden breh pokryvaji vrstvou zeminy..


  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aggu :

  Hynek [msstavby.cz]: Já tomu rozumím. Picnic area!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Crazym :

  aggu: Já už tomu nerozuměl 9.9. když to začali dělat http://www.imagehosting.cz/?v=zhovadilos.jpg a tady jsem to vyjádřil slovy zhovadilost http://www.msstavby.cz/upravy-brehu-reky-ostravice-2-08-09-2014/ ale snažil jste se mě přesvědčit, že to má smysl. Uvidíme co tomu řekne jarní tání, po posledním spousta zeminy z bermy odplula :-) Zatím si stále myslím, že to jen jen odklonění peněz z veřejných rozpočtů a budu rád když mě přesvědčí o opaku. :-(

  Thumb up 0 Thumb down 2
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: ja vedel, ze jsem to nekde cetl, jsem jsem netusil to meritko..
  aggu: porad se nechytam.. je to to, co tam bylo + nejake ty centimetry hliny navic (kolik, si netroufam odhadnout).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aggu :

  Tráva se chytne, u každé řeky je na břehu tráva ;) A každý měsíc není 20-letá nebo 50-letá voda aby to celé spláchla.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. Crazym :

  Tak nevypadá to nejhůř po té co to zavezli, zarovnali a vyčistili http://www.imagehosting.cz/?v=p9281623.jpg a až odvezou i ty hromádky hrubšího kamení bude berma na pravém břehu přes celé centrum jako nová a nezbyde jen počkat jestli se to stihne zazelenat a zakořenit aby to teda nevzala voda. Jen tak ze srandy jsem ze staré fotky spočítal, že na 50 metrech bylo cca 10 nákladních aut zeminy, takže na tom úseku přes centrum končící zde http://www.imagehosting.cz/?v=p9281625.jpg když je to přes 1500 metrů, tak bylo potřeba cca 300 nákladních aut zeminy. Dobrý kšeft :-) Ale fandím tomu a pokud jak tvrdí aggu se to udrží, může to být ve výsledku nejhezčí jednaapůl kilometru dlouhá louka v okolí :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Crazym :

  Dnes mě mile překvapil stav břehů kolem Ostravice, postupující práce jdou čím dál tím víc vidět a vypadá to, že to opravdu někam spěje. Začaly práce na zpevňování a úpravě břehů zezadu dolu a koksovny Odra, cesta už je tam částečně upravená http://www.mapy.cz/s/dwp3 a jde vidět, že od mostu ulice Muglinovské po levé straně řeky je břeh viditelně uklizený a postupuje se dál směrem k soutoku s Odrou.
  V centru v parku je funkční světelný info panel s informacema o řece asi od Povodí Odry a docela mě překvapilo, jak po zprovoznění toho odpadovodu z Paskova je Ostravice viditelně čistější, dnes bych se tam už nebál vlézt :-) Nevím co to způsobilo, jestli volby nebo třeba zázrak ale je mi to jedno, hlavně, že se něco zlepšuje, za mě palec nahoru.
  Fota ze dneška zde: http://anonymni.papricka.cz/crazym-okoli-ostravice-v-ostrave/

  Thumb up 3 Thumb down 1
 10. jiří :

  http://bagrista2.rajce.idnes.cz/ostravice_privoz/ pár fotek s rekonstrukce kolém břehu a zídky.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.