CEET VŠB-TU Ostrava

Projekt CEET v porubském kampusu je ve fázi územního řízení.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Mx :

  Skvělá zpráva. Vyčetl ale nebo ví někdo, zda se je to jen malůvka s oblíbenou větou “jedná se o návrh vzhledu, který projde dolaďením” anebo je daný, že to tak bude vypadat?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. Fanda :

  Mx:Bude to tak vypadat.Nejlepsi je na tom to, že v tomto objektu se budou zabývat výzkumem moderních technologií.Velky přínos pro region.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. Miv :

  Fanda: Tak určitě. Postavíme barák a tím posuneme vědu v regionu vpřed!

  Thumb up 4 Thumb down 14
 4. Fanda :

  Miv: Každé nové technologie obohatí kterýkoliv region a že jsem ostravák tak mě to těší víc.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. balde :

  Miv: kvalitní technologické zázemí láká odborníky, a když to bude dostatečně kvalitní to zázemí a budou mít možnost používat vybavení, které jinde ne, tak kousnou i to že je v Ově a ne jinde, jako příklad můžu uvést ELI Beamlines v Řeži u Prahy, kam se jim díky tomu podařilo dostat odborníky z celého světa, protože tam mají možnost používat nejmodernější zařízení a díky tomu ve vědě něco dokázat. tím neříkám že tohle je na stejné úrovni, ale princip je stejný.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 6. Miv :

  Infrastruktura je důležitá, nicméně nakonec je vše o lidech. Baráků je v areálů VŠB hromada, ale co se týče špičových odborníků tak to je horší. Profesory se stávají lidé, kteří nemají žádné publikace v Q1 a to je o ničem. Chtělo by to alespoň jednoho profesora, který patří mezi jedno promile nejcitovanějších vědců ve svém oboru. Pak budu tleskat výzkumu, jinak můžu tleskat jenom pěkné budově ;) (což ale pochopitelně taky není špatné).

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. donc :

  Na tuto stavbu už měli použít to pole nad myslivnou, ať se smysluplně využije, protože místa je již poskromnu kolem VŠB. Nebo by opět byla petice?

  Thumb up 14 Thumb down 6
 8. Miv :

  Jenom abychom si rozuměli, já proti té stavbě nic nemám. Líbí se mi a věřím, že se do ní najdou lidi. Nicméně tak jako ve všech oblastech i věda je zejména o lidech. Zazemí je fajn, ale to samo nestačí. Stejně tak jako v jiných oborech. Nevím jestli by Vás napadlo psát v souvisloti s nějakou novou budovou magistrátu, že to bude mít přínos pro region a zvedne regionální politiku. Přínos pro region mají především lidé dobře pracující ve svém oboru (ať je to regionální politika, nebo věda). Zkuste mrknout třeba na tento rozhovor https://www.universitas.cz/osobnosti/1718-spickova-vedecka-skupina-je-jako-start-up
  Pan Pumera tam zmiňuje, že na NUS měli často horší vybavení než v ČR! Kde jsou naše univerzity a kde NUS? Na báňské chybí alespoň jeden profesor, který by byl v prvním promile svého oboru a nebo takoví, kteří by se tomu alespoň blížili. VŠB má stále nové a nové profesory, kteří nemají ani článek v Q1 a někteří jen tuší co to je. Dokud to tady takto bude, tak můžeme postavit baráku třeba sto, ale báňská bude pořád jenom báňská. Takže budova pěkná, ale přínos pro region bude zejména v tom, že se zabaví pár dělníků a pak potěší oko ;)

  Thumb up 7 Thumb down 2
 9. Fanda :

  Miv: Přečetl jsem si ten rozhovor a jestli jste tím chtěl naznačit, že je to dobrý záměr postavit budovu CEET a rozvíjet nové obory a technologie,tak jsem rád že jste se k tomu vyjádřil kladně.Z tohoto rozhovoru vyplývá, že Báňská se snaží rozvíjet nové obory jako zahraniční univerzity a nezapsala dobu.Bude to sice v začátcích, ale snad se podaří přilákat nové profesory s vědce, natož studenty.Me se líbí to, co naše univerzity v regionu dělají to a že se zajímají o nové obory a tím rozvíjejí region.Jeste dotaz na vás: Myslíte si že investoři dali peníze na to,aby se zabavilo pár dělníků a pak si potěšili oči.Takove investory bych chtěl znát.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Miv :

  Fanda: CEET není žádný komerční investorský projekt. Jedná se o finance typu OpVaVpi, kde kritériem není finanční návratnost, ale třeba lokalita (peníze se dávají potřebným ;)). Myslím, že jste mě nepochopil a diskuze o kvalitě vědeckých elit na VŠB tady navíc nepatří. Nezbývá jen doufat než že pod pokličkou skutečně někde čekají na svůj výkop/příchod oni špičkoví vědci a tyto budovy jim budou sloužit jako ono potřebné zázemí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Miv :

  Fanda: Ale ty budovy jako CPIT, IET, FEI nebo CEET se nestaví z peněz nějakých investorů, kteří by do nich vložili peníze za účelem zisku. Jedná se o peníze operačních programů, kde velmi silným kritériem pro přidělení peněz může být kupříkladu fakt, že jsme tabulkově slabý region. Zabavení dělníků a potěchu očí jsem myslel jako nadsázku ;) doufám, že Vás to příliš nepobouřilo.
  Myslím, že jste mě stále nepochopil. Nemám nic proti stavění budov a zakládání nových oborů, ale mám něco proti naivní představě, že to je samo o sobě velký přínos pro region. Moje pointa byla, že velký přínos pro region bude příchod osobnosti typu Pumera na toto pracoviště. Prozatím v projektech jako IT4I, IET nebo ENET se tento personální přílib nepodařil, takže o velkém přínosu můžeme mluvit jen ztěží. Na druhou stranu co není nyní pochopitelně ještě může být. Pak budu první kdo bude psát o velkém přínosu pro region.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 12. Adam :

  Miv: Všechna zmíněná výzkumná a inovační centra padají na nespravedlivém negativním marketingovém obrazu města/kraje, který převládá ve zbytku země a tím pádem i v zahraničí. S tím tady nic neuděláme.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 13. Miv :

  Adam: Zajímavé jak jsme alergičtní na sebelítostivé naříkání určitých skupin obyvatel, ale sami to neváháme aplikovat jak se to hodí.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 14. Adam :

  Miv: Neschopnost rozeznat objektivní vnejší podmínky od subjektivních pocitů úzké skupiny lidí.

  Thumb up 0 Thumb down 8
 15. Fanda :

  Miv:Myslel jsem to tak že jsou to investice počínaje od EU přes stát až po město.Tyhle všechny subjekty dají finance na tuhle stavbu, takže budou investory.Seznamili se tímto projektem a rozhodli se být spoluinvestory.Posoudili že je tento projekt reálný a pro region bude přínosem.A to že jsme podle vás tabulkově slabý region,to zase neznamená že dostanete peníze jen tak.V první řadě musí být kvalitní projekt, což očividně CEET je.

  Thumb up 3 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.