Rekonstrukce trati Nádražní

Na části ulice nádražní finišují práce na modernizaci tramvajové trati a sdružených zastávkách Náměstí S. Čecha. Byla zde použita technologie snižující hlučnost.

Související články


Komentáře

 1. Jana :

  Tyhle fotky jsou mimořádně vydařené, protože všední realita Přívozu, resp. této hlavní tepny spojující hlavní nádraží s centrem města, je téměř děsivá. Nebýt EU, tak i na tom relativně pěkném náměstí Svatopluka Čecha, kraluje zámkovka.

  Thumb up 11 Thumb down 11
 2. Lukáš :

  ten nový a starý asfalt nevypadá dobře měli to cele udělat do nového asfaltu

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Crazym :

  Už při prvním průjezdu jsem nepochopil proč se tam dělá ten zvýšený asfalt mezi ostrůvkem ohraničeným zábradlím a chodníkem, vymýšlejí čím dál tím větší p.čoviny :-(

  Thumb up 10 Thumb down 6
 4. Garaznik :

  Parada ten asfalt…davam tomu 2 mesice a bude to roleta jako na Stodolni a Elektre.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 5. thvari :

  a teď se krátce zamysleme, co by na takovou úpravu řekl Camillo Sitte. proč to není vzdlážděno jako historický střed kdysi samostatného města? jediné šmrcovní tam asi budou zastávky MHD, které díky MAPPĚ dostaly nový design

  Thumb up 8 Thumb down 2
 6. Jana :

  thvari: Naprostý souhlas! Stačilo by vytáhnout hlavu ze zadnice a navštívit např. pražský Karlín. Ovšem co člověka dohání k pláči, tak to je okolí ostravské katedrály. Zámkovka, k tomu nově pokládaný povrch v podobě asfaltu a každoročně usýchající stromečky.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 7. Hrdý Ostravák :

  Při této kauze bych vinil neschopné Piráty a drzou a nestoudnou starostku Ožanovou. Camilo Sitte se díky Přívozu v hrobě obrací již desítky let.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 8. aggu :

  Hrdý Ostravák: Z té první věty bych si dovolil odstranit slovo „starostku“. Centrální obvod totiž žádnou starostku nemá. Už tři volební období po sobě.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 9. Fanda :

  thvari: Nejenom ta dlažba,ale všechny ty proluky by se měli zastavět a to až k nádraží.Nektere proluky byly v nabídkách realitek a už je nenabízejí.To i proluku kde měl stát palác Sitte.Tak snad.Je to krásná čtvrť Ostravy a byla by reprezentativní bránou od nádraží do města.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. MM :

  Je to dražší, je to náročnější, asi je to i hlučnější, ale měla tam být klasická žulová kostka! Vyasfaltovat tuto historickou ulici je barbarství. Stejně jako se stalo v centru na Nádraží ulici. Pohled je to velmi smutný. Takový buzerplac s kolejema. Nejhorší je, že ty kostky mají daleko vyšší životnost než ten asfalt, viz. zvlněné kolejiště od Elektry po Českobratrskou.

  Pak jede člověk do Prahy, Brna nebo Olomouce a tam to najednou jde. Procházíte se centrem a jde to poznat. U nás se k centru chováme jako k periferii.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 11. koudy :

  Ty zastávky v „novem designu“ rozhodně nejsou zásluha MAPPY. Antracitovou barvu máte dva roky na hulvácké a výděňskou zastávku 5 let o o zastávku dál.

  DPO je dostatečně pokrokové i bez MAPPY, stačí když nepřekáží vltavský.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 12. Mx :

  Ten asfalt se nebojím nazvat hnusem – v nejhistoričtější části Ostravy. To asi , abychom si priste nestezovali na zamkovku u katedraly nebo pod secesnimi domy na nadrazni kolem elektry

  Thumb up 8 Thumb down 1
 13. Crazym :

  koudy: To asi není Vídeňská zastávka když ten jasně ohraničený ostrůvek ještě navíc lemuje řada sloupků či co to je. Je to zase nějaký typicky český polohybrid. Jak je to s výděňskou nevím :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. Sanju :

  Hrdý Ostravák: Co s tím mají společného Piráti? :-D

  Thumb up 4 Thumb down 2
 15. Hrdý Ostravak :

  Sanju : pokud je mi dobře známo vedou Moravskou Ostravu a Přívoz společně v koalici s ANO. Domníval jsem se, že Piráti mají trochu vkusu a erudice, ale, žel je to stejná mizérie jako strany předchozí.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 16. 109 :

  Kvalita provedení se zdá být velmi dobrá, ale uvidíme, jak to bude vypadat za rok. Nádražní v centru je po pár letech samá žvýkačka a tuk, záhony jsou špinavé.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 17. MM :

  Dnes jsem jel poprvé po opraveném úseku autem. Stále ještě není hotovo, pracuje se na zastávce směrem do centra. Zaujalo mě, že zastávka ve směru k nádražní má odlišný nájezd a sjezd. Když najíždíte na nové vyvýšení je to v pořádku, když jedete dolů, tak je tam takový hup. Zkrátka není to na každé straně stejně a možný důvod je, že na sjezdu je hned i přechod a podle mě je tím pádem kratší. Uvidíme jak to celé zase vydrží, protože pokud tam budou jezdit těžší auta, celé to klesne.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. SP :

  Ano, tý nájezdy a celá silniční komunikace není moc vydařená. Poklopy opět pod niveletou. No a nejlepší nakonec – dosud bez stavebního povolení!!! Banánova republika.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.