Bytová výstavba Opavská – 1. etapa

Víceúčelový objekt je objemově rozdělen do tří vzájemně provázaných hmot.

V severní části je situována nejnižší část objektu, která tak kopíruje přirozenou svažitost terénu. Tato část je funkčně rozdělena po jednotlivých podlažích. Ve 2PP jsou navrženy odstavné parkoviště pro potřeby autosalonu a autoservisu, který je v tomto podlaží situován též. V 1PP se nacházejí parkovací stání svou kapacitou určené pro potřeby bytového domu. Konečně v 1NP jsou umístěny prostory autosalonu s příslušným administrativně-správním zázemím. Půdorysně je tento objem v 2NP ukončen střešní zahradou.

Druhý objem je navržen též jako 3 podlažní objekt, kopírující svou orientací a výškovým osazením přilehlou hlavní ulici Opavskou. Na jih směrem k této dopravní tepně v 1NP jsou navrženy prodejní plochy částečně se světlou výškou přes dvě podlaží, sloužící pro účely autosalonu a dalšího drobného komerčního prostoru. Dále je ve 2NP toho objemu situována zbylá část administrativního zázemí sloužící pro provozní účely autosalonu. Konečně pak ve 3NP je navrženo 7 bytových jednotek studiového typu.

Poslední třetí část je tvořena bytovým domem. Je situován do západní části objemu a se svojí orientací kolmo na ulici Opavskou tak tvoří přirozené zakončení celého rozvojového území. Od 2NP po 6NP je navrženo 33 bytových jednotek. Z některých bytů v 2NP a 4NP je možno vstoupit na privátní střešní terasu. Ostatní byty mají umožnění přístup na společnou střešní zahradu ve 2NP.

Návrh fasád koncepčně posiluje funkční mnohoúčelovost tohoto objektu. Komerční objemy, tedy prvé dva zmiňované, mají fasádu navrženou jako kombinaci obkladového materiálu (např. režného zdiva, hliníkových panelů nebo keramického obkladu) a prosklených výloh. Naproti tomu obytný dům je koncipován ve světlé omítce.

Vizualizace všech etap, které byly pravděpodobně od doby vytvoření (2008) více či méně pozměněny, najdete v článku z 28.10.2011 níže, nebo klik na „Opavská“ pod nadpisem.

zdroj: dokumentace pro stavební povolení, zaslal čtenář, děkujeme

Související články


Komentáře

 1. Porubák :

  Zajímalo by mě,kdy se zacne stavět pač brzo přijde zima! Na ceduli v místě budoucí stavby je uveden termín od duben/12 do prosinec/13.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Amot :

  Mě by zase zajímalo, kterou pomazanou hlavu napadlo povolit stavbu autoservisu a autosalonu mezi bytovými domy.
  V této zemi, nebo možná jen v porubském obvodu, je možné asi všechno, všechno vybetonujeme a budeme happy.
  Trochu mě zaráží kecy lidí, že děti tráví prázdniny v nákupních centrech a pod. Kde je tak asi mají trávit, když máme na radnicích odborníky, kteří „za suché víno“ povolí klidně i spalovnu u školky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. jrz :

  Už to ohradili a začíná se asi stavět.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  jrz: Co znamená asi ? Ohrazené to je snad rok http://www.msstavby.cz/bytova-vystavba-opavska-foto-z-vystavby-05-04-2012/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. jrz :

  Ohradili celou plochu. Dovezli unimo buňky a betonové panely, ať se nepropadají nákladní auta.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  jrz: Tak to je super !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Danek :

  Nesouhlasím, tato stavba se neměla nikdy uskutečnit už jen kvůli dětem,které tam každou zimu bobovali.Další věcí je autosalon v dané lokalitě, to už mi vůbec nebere(vedle bytového domu).Je to humus, že to povolili.Novák(ten parcelu prodal,třeba i plochu na Intenspar) a Palyza(ten k tomu dal razítko) u mě nadobro skončili.Ať se staví, třeba projekt Concepthausu je zdařilý.Vložen mezi domy.A co jsem se bavil s lidmi, kteří bydli v okolí nebo tam chodili s dětmi v zimě. Každý na to nadává.Stydím se za takové politiky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: nechapu, v cem je autosalon nejak extra problematicky. v noci zavreno, klid, z nikoho to netaha penize jako nonstop herna, ktera je o kousek dal.. ja myslim, ze autosalon/servis nikomu neskodi, nebo jo?

  co se tyce bobovani, tak nedaleko tam kultivovali plochu, tak mohli neco takoveho vymyslet. ale trebas jak budou delat zaklady, tak tam tu zeminu nechaji a decka na tom pak muzou klidne bobovat.. nemyslim, ze by to musel byt problem, kdyz dostatek lidi na to zatlaci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Summerboy :

  Je dobře, že se staví. Nechci být opět ten špatný, který nemyslí na děti a na stromy atd., ale jsme ve městě! A kdyby děti chodily bobovat na nějaký kopec u lesíka nebo tak někde, tak neřeknu, ale takhle? Obyčejný svah od cesty s tramvajemi uprostřed ničeho, kde jen čirou náhodou nic nestojí? A to, že lidi nadávají, to neberu jako bernou minci, protože lidé budou nadávat vždycky na všechno. Já s touto stavbou souhlasím, a to bydlím velmi blízko.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Tomas T. :

  Danek: No nerikam ze ten placek nemel sve opodstatneni, ale myslim ze ta stavba je v tomto miste lepsi. S tim nadavanim lidi mi to prijde to same jako u Intersparu. Sice na nej kazdy nadaval, ale ted kdyz stoji tak tam chodi vsichni, a je ji to uz jedno. Cili pro investora to byl jasne dobry pocin.

  Kdyz uz jsme tady u tech veci co delat a co ne, tak ta stavba uz je rozjeta, pozemky prodane, a zstavit to uz nelze. Co jineho me ale pozastavuje je ten parcik, ktery je postaveny mezi tramvajemi a tim sportovnim centrem fajne. Neni mi jasne proc ho neprotahli az k te ceste k tramvajim. Navic k tem tramvajim tam neni ani jazdy vetsi ker. Prijde mi to ze tam si to nekdo ponechava na budouci vystavbu. A je otazkou pouze jakou. Nevite nekdo jaky je v teto lokalite uzemni plan? O porubu se moc nezajimam, takze ho neznam. Vim ze tam byl plan postavit cestu, ktera by se nakonec napojila na rudnou. Ale nevim jestli to byl pouze plan, nebo to je opravdu v realnejsi podobe.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Danek :

  Tomas T.: Jde o to , že pozemky se prodavají když to není nutné atd.Co se tyká výstavby bytů podle mě mají šanci projekty již zmíněný Concepthause naproti nebo stavba bytů na Větrné*L.Štura.To jsou zdařilé projekty.Když si zmínil Fajne.Tak zase nachápu, že to nepostavili na nevyužívané parkoviště 150m.vedle kde byl ten bazar,ale opět zabrán travník..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: http://www.msstavby.cz/polyfunkcni-objekt-sokolovska-ulice-vizualizace-13-02-2010/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Tomas T. :

  Danek: Asi proto, protoze dle katastru je vetsina toho parkoviste v majetku nekoho jineho, nez zrovna mesta. A pokud mne pamet neklame tak v tom miste se uz jednou melo neco stavet, ale nakonec to byla jen vizualizace.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.