Komentáře

 1. pompo :

  snad ví co dělají

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. balde :

  nemá někdo fotky před a po?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. JiříK :

  https://goo.gl/WNyuFX

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. JiříK :

  https://www.google.cz/maps/@49.8230624,18.2810184,199a,35y,194.4h,61.73t/data=!3m1!1e3?hl=en

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Dříč :

  Zbourali celou jednu loď!!! :O :/ :(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. O. :

  Genius loci ma DOV pouze jako celek. Kdyz tam zbude par artafaktu, tak to bude o nicem. Chapu, ze opravit to cele je asi prilis nakladne, ale s tim bouranim bych byl hodne hodne opatrny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Rado :

  Já už bych se pomalu chystal na odebrání titulu NKP. Protože v době, kdy byla DOV prohlášena za kulturní památku, tak vypadala úplně jinak, než je teď. Trošku mi přijde, že ta památková ochrana je jen kus papíru, v podstatě to nic neznamená.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 8. patriot :

  Nezapomeňte, že to stálo již více jak 1200 milionů (1,2 miliardy), které byly získány na titul „NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKA“. Celé to byla šikovná lest, jak vyvést miliardu z dotací pro spřátelené firmy. Nehledejte za tím zájem o památky. Není tajemstvím, že spřátelení památkáři a památkářky dostali na této akci různé práce (posudky, projekce, memoranda) jako OSVČ, takže ruka ruku myje. Není to ojedinělé jak se v ČR šmelí s památkovými tituly aby byly dotace. Infekce doby nakazila všechna odvětví.

  Thumb up 2 Thumb down 9
 9. Michal :

  A přitom to stačilo zbourat ze meloun dva a postavit tam Tesco, co?

  Thumb up 8 Thumb down 1
 10. patriot :

  Proč by se měla bořit NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKA vyhlášená již v roce 2002 Nařízením vlády č. 337/2002 Sb. a místo ní stavět Tesco, co to tady meleš??? Tady bez zájmu veřejnosti zmizela miliarda a čtvrt – za ty peníze se to dalo opravit celé a bez podobných demoličních zásahů. Každý rok se pomalu a jistě uboří kus NKP a místo toho vyroste nějaká obludnost. Architekti a památkáři zde vytváří jen atraktivní kulisy pro komerční megaakce a vyvádějí dotační peníze.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 11. Pepper :

  patriot: Pokud si vážně myslíte, že „za ty peníze se to dalo opravit celé“ tak máte buď špatné představy o tom, kolik je miliarda a půl nebo o tom, kolik stojí záchrané a stavební práce.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 12. patriot :

  Miliarda jsou adekvátní náklady na konzervaci v tomto případě. Ostatně poslední demoliční akce stála 135 milionů, přijde vám to v pořádku? V DOV se vyvádějí ohromné sumy z dotací bokem přestřelením úkonů v ÚRS/RTS. Památkářky a architekti demolicím a novostavbám fandí, protože technickým památkám nerozumí a ještě z toho mají velice slušné zisky jako autoři posudků, memorand a různých projektů. V médiích (a i na tomto portále) pak vedou kampaň, jak jsou tyto demolice „nevyhnutelné“. S demagogickým argumentem, že kdyby se nebořilo tak to celé spadne. To samozřejmě není pravda. Tato NKP by tu svoji miliardu a čtvrt dostala i kdyby se nic nezbořilo. Ať se tedy zruší titul NKP a Světlík vrátí dotace a pak ať si tam dělá co chce. Není to jen DOV co Světlík vyšrotoval, podobně poškodil i bývalé Hornické muzeum OKD na Landeku šrotováním exponátů. Opravdu vám ještě nedošlo co se tady děje? Je to TUNEL kterému aplaudujete.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 13. D-r :

  patriot: Závidíš?

  Thumb up 3 Thumb down 2
 14. Patriot :

  Nezávidím, ale rozlišuji mezi brownfields a NKP. Ať se zruší status NKP a pak si tam Světlík a jeho svita památkářek, architektů, projektových managerů budují co chtějí, ale za svoje.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 15. PetrP :

  Patriot: jste strašně negativní, nebo spíše paranoidní new??

  Thumb up 3 Thumb down 1
 16. adélka :

  patriot: Váš příspěvek mi připomíná kvalitu diskuze na novinkách.
  Pokud stála demolice 135 mil. Kč a šla z dotace, musela se řídit zákonem o veřejných zakázkách, v tomto případě v režimu kdy se mohl přihlásit kdokoliv, takže předpokládám, že cena byla tržní a nemá s přestřelím tabulkových cen z URS/RTS co dělat.
  Pokud se jedná o zbytek, nejsem schopná kvalifikovaně posoudit zdali všechny prostředky byly vynaloženy účelně, vždy se najde chytrák, který najde způsob jak systém obejít, ale důležitý je výsledek. Z areálu, který mohl dopadnout jako Ostravská noční můra se stal jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v ČR, a za to má u mě Světlík palec nahoru.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 17. Jíra :

  Po konverzi plynojemu na Gong se všude psalo jak Vítkovice půjdou do UNESCO jako památka světového významu. Po dalších přestavbách se nominace potají odložila. Po výstavbě Bolt Tower ztratilo UNESCO zájem o Vítkovice úplně, protože nástavba zásadně znehodnotila celkové kontury a charakter areálu. Ještě před 5 lety jsme mohli mít světový unikát a pamětihodnost, dnes máme typicky nesourody ostravsky bastl a cypovinu.

  Thumb up 4 Thumb down 9
 18. thvari :

  Jíra: Byt na seznamu UNESCO je sice hezke, ale vede to k uplnemu odvareni te lokality turismem. A po tom, co clovek vidi v turistickych lokalitach plnych obchudku s pitomyma suvenyrama, brakem a predrazenyma restauracema, se mi po nejakem UNESCU ve Vitkovicich styskat nebude. Ta lokalita ma turisticky potencial i bez toho, aby sem jezdily miliony pritroublych lachtanu z kazde diry sveta, aby si mohli odskrnout dalsi prestizni lokalitu na svem dlouhatanskem seznamu.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 19. Jíra :

  Co vy, pleskotovy svazáci, vlastně chcete? Tady ta Adélku (píše že Ostravská noční můra se stal jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v ČR), tu lajkujete nahoru, ale památka světového významu už vám nevoní? Takže vám jde o ty zakázky jak píše Patriot? Kdykoliv se v diskuzích píše o DOV, hned mají pleskotovy svazáci z DOV za úkol psát do diskuzí pozitivně. Odvaření turismem? Když odvaření lokality, tak trapnými svazáckými festivaly.

  Thumb up 1 Thumb down 10
 20. Jirka :

  Podle mě si Světlík zaslouží úctu a obdiv. Udělal toho pro Ostravu opravdu hodně. A pokud vám něco vadí tak něco sami vymyslete, kupte, zrealizujte….ono se dobře kritizuje, ale těžko dělá

  Thumb up 7 Thumb down 1
 21. Pepper :

  Jíra: Proč mám pocit, jakoby jste se právě naučil nové slovo „svazák“, a snažíte se ho náhodně umisťovat do vět. :D

  Thumb up 10 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.