Autobusové nádraží Orlová

Původní výpravní budovy autobusového nádraží v Orlové nahradila nová stavba. Bohužel nevybočuje z řady dopravních terminálů postavených v poslední době v kraji.
Tato stavba měla odvahu napsat si na fasádu „Přestupní terminál“. Použít slovo architektura s tímto objektem je plýtvání slov. Sice na rozdíl od Havířova nebo terminálu Dubina je v základní výbavě vytápěná čekárna, i ta není bez chyby. Senioři s holemi nebo maminky s kočárky by více uvítaly automatické otvíravé dveře…
Stará hala autobusového nádraží v Orlové šla k zemi a na jejím místě vyrostl modernizovaný přestupní terminál za zhruba 25 a půl milionů korun. Ten má lidem podle zástupců společnosti 3ČSAD nabídnout větší bezpečnost, lepší informovat a především komfortnější cestování. „Nový přestupní terminál vyrostl v těsné blízkosti původní nádražní budovy, která šla před časem k zemi. Lidem je zde prozatím zpřístupněna čekárna se sociálním zázemím a přepravní kanceláří. V nejbližších dnech se budou v prostorách nádraží dobudovávat informační panely zobrazující odjezdové časy linek a následně také kolovna pro uschování kol cestujících,“ přiblížil ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD Jakub Vyvial s tím, že projekt na rekonstrukci orlovského autobusového nádraží byl připraven dlouho, bylo však nutné vyčkat na vhodný dotační program, který by záměry dopravce podpořil. „Původní budova stanoviště byla zastaralá, předimenzovaná a obecně neodpovídala potřebám cestujících. Nový přestupní terminál nabídne vedle moderní výpravní budovy a čekárny třeba také přístřešek pro kola s uzamykatelnými držáky či parkoviště postavené na systému „Zaparkuj a jeď“, kde řidiči zaparkují auta a za dalším cílem budou pokračovat hromadnou dopravou,“ doplnil ředitel. Podle dostupných informací by měly být nově na nádraží také všechny nástupní zastávky soustředěny na 1. nástupiště, čímž se zvýší bezpečnost cestujících a dostupnost pro osoby se zdravotním postižením. Plnohodnotné zprovoznění terminálu očekávají zástupci 3ČSAD koncem dubna.  
zdroj: denik.cz

Související články

Komentáře

  • Dříč 28.02.2018  ●  08:28

    Skutečně lituji ty, kteří nemají jinou možnost, než cestovat tímto způsobem… :(

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 4
  • Rado 01.03.2018  ●  09:22

    Další kytička na pomník architektury. 25 mil. Kč vyhozených komínem…

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 1
  • xpaulx 03.03.2018  ●  03:50

    Jakože přestupní terminál Orlová – Kaufland ? :D :( … likvidace mhd = zvyšený počet aut v ulicích = špatný vzduch a více přejetých lidí i malých dětí. :/(

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 1

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.