Autobusové nádraží Orlová

Původní výpravní budovy autobusového nádraží v Orlové nahradila nová stavba. Bohužel nevybočuje z řady dopravních terminálů postavených v poslední době v kraji.

Tato stavba měla odvahu napsat si na fasádu „Přestupní terminál“. Použít slovo architektura s tímto objektem je plýtvání slov. Sice na rozdíl od Havířova nebo terminálu Dubina je v základní výbavě vytápěná čekárna, i ta není bez chyby. Senioři s holemi nebo maminky s kočárky by více uvítaly automatické otvíravé dveře…

Stará hala autobusového nádraží v Orlové šla k zemi a na jejím místě vyrostl modernizovaný přestupní terminál za zhruba 25 a půl milionů korun. Ten má lidem podle zástupců společnosti 3ČSAD nabídnout větší bezpečnost, lepší informovat a především komfortnější cestování.

„Nový přestupní terminál vyrostl v těsné blízkosti původní nádražní budovy, která šla před časem k zemi. Lidem je zde prozatím zpřístupněna čekárna se sociálním zázemím a přepravní kanceláří. V nejbližších dnech se budou v prostorách nádraží dobudovávat informační panely zobrazující odjezdové časy linek a následně také kolovna pro uschování kol cestujících,“ přiblížil ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD Jakub Vyvial s tím, že projekt na rekonstrukci orlovského autobusového nádraží byl připraven dlouho, bylo však nutné vyčkat na vhodný dotační program, který by záměry dopravce podpořil.

„Původní budova stanoviště byla zastaralá, předimenzovaná a obecně neodpovídala potřebám cestujících. Nový přestupní terminál nabídne vedle moderní výpravní budovy a čekárny třeba také přístřešek pro kola s uzamykatelnými držáky či parkoviště postavené na systému „Zaparkuj a jeď“, kde řidiči zaparkují auta a za dalším cílem budou pokračovat hromadnou dopravou,“ doplnil ředitel.

Podle dostupných informací by měly být nově na nádraží také všechny nástupní zastávky soustředěny na 1. nástupiště, čímž se zvýší bezpečnost cestujících a dostupnost pro osoby se zdravotním postižením.
Plnohodnotné zprovoznění terminálu očekávají zástupci 3ČSAD koncem dubna.

 

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Dříč :

  Skutečně lituji ty, kteří nemají jinou možnost, než cestovat tímto způsobem… :(

  Thumb up 0 Thumb down 4
 2. Rado :

  Další kytička na pomník architektury. 25 mil. Kč vyhozených komínem…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. xpaulx :

  Jakože přestupní terminál Orlová – Kaufland ? :D :( … likvidace mhd = zvyšený počet aut v ulicích = špatný vzduch a více přejetých lidí i malých dětí. :/(

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.