Energostezka

Pilotní projekt v podobě naučné pěší trasy, která kopíruje existující produktovod nacházející se v území POHO2030.

Co je POHO2030? Tato zkratka znamená Pohornická krajina 2030. Je to projekt, který řeší území mezi Havířovem, Karvinou a Orlovou silně ovlivněné těžbou uhlí. Ta postupně končí a území musí najít své nové využití. Více k POHO2030 se dočtete ZDE.

Jedním z prvních projektů, o kterém je napsané na fb stránce POHO2030

Pilotní projekt v podobě naučné pěší trasy, která kopíruje existující produktovod nacházející se v území POHO2030. Záměrem projektu je propojit města Karviná a Havířov pro 👣 pěší. Chceme využít podobu produktovodu k vyzdvižení dominant a symbolů v krajině, včetně vybudování dalších atraktivit, např. stezky v korunách stromů, skluzavky pro děti aj., které by danou lokalitu oživili. Tzn. Myšlenkou je „cesta krajinou a objevování dosud skrytých míst a památek“. V zahraničí, konkrétně v 🇩🇪Německu, řešili podobnou výzvu a výsledkem je růžové potrubí, které ve městě určuje směr procházky.

V uvedeném textu, který jsme odcitovali, je však nesrovnalost. Růžové potrubí neurčuje v Berlíně směr procházky. Je to funkční potrubí a město je jim protkáno. Slouží totiž k odčerpávání spodní vody, která je odváděna do kanálů. Samozřejmě návštěvníci města to berou jako turistickou senzaci. Kromě růžového potrubí je časté také potrubí modré. Více k potrubí ZDE.

zdroj: FB POHO2030

Související články


Komentáře

 1. balde :

  každý smysluplný projekt pro tuto část ČR je vítán, jak každý říkát potenciál tu je, jen je třeba ho začít využívat,

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. Jirka :

  Bylo by skvělé i proměnit bývalé vlečky (třeba mezi Šumbarkem a Petřvaldem) na cyklostezky ve stylu Porúří – https://www.ruhr-tourismus.de/en/radrevierruhr.html ;-)

  Thumb up 7 Thumb down 1
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Více k růžovým a modrým trubkám v Berlíně
  https://www.youtube.com/watch?v=G_kxzE9uxUk&fbclid=IwAR1BPHi-gJCu4gHS0pD_bfkbOb1MesamnTXCyruqPjSMX7P0LDqNBAxUYdM

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Patas :

  Ty fotky Berlína jsou jak z jiného světa. Člověk by nepoznal, že to město bylo prakticky srovnáno se zemí + cizinci, kola ❤️

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.