Atletická hala Vítkovice

Celá stavba je těsně před dokončením, dodělávají se už jen detaily.
Hala pojme více než tisíc diváků a ve střední Evropě téměř nemá konkurenci.

Video:

Nová atletická halaOstrava má novou atletickou halu pro více než tisíc diváků, která téměř nemá ve střední Evropě konkurenci… Stavebně už je dokončená a těší se na příchod nejen atletů! ;-)

Posted by Ostrava!!! – oficiální stránky on Thursday, December 3, 2015

Související články


Komentáře

 1. balde :

  interier za mě skvělý, exterier v pohodě, jedíné co mi opět vadí, je že u veřejné stavby, jsem opět předem nevěděli jak vlastně bude vypadat dokud to nepostavili, což za mě palec dolů i když to dopadlo docela dobře

  Thumb up 16 Thumb down 3
 2. David :

  Dobře, že ji máme!
  Ale upřímně…Palác kultury a sportu to není.
  To jiná archiliga

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. jiří :

  já nevím jak vy měse ta stavba libí možná tam něco chibí ale to už je jedno jsme v ostravě. zajmalo by mě kdy se to bude otevírat.
  mam par fotek z vystavby http://bagrista2.rajce.idnes.cz/stavba_atleticke_haly_vitkovice/ .

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. Martin [msstavby.cz] :

  balde: Hele, to není zas až taková pravda. Vizualizace tu jsou od roku 2012 http://www.msstavby.cz/atleticka-hala-vitkovice-16-08-2012/ Takže jsi věděl, jak to bude vypadat. Ne až teď.
  Spíše tu je zase absence arch. soutěže.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. balde :

  martin [msstavby.cz]: tak pokud se věděli předem i ty barvy fasády tak v tom případě beru zpět

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  balde:No naštěstí není použita ta dopravácká modrá, ale +- ano.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aggu :

  Je to sice úplně nepodstatné vzhledem k tomu jak je ta hala důležitá, ale nedá mi to, když už si město nechá za velké peníze udělat typografii a má svůj font, který použila bez problémů na městský stadion, OZO atd, tak proč někdo „zapomněl“ ho použít na tu stélu u vchodu? Detail, jasne, ale…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  aggu: :)) to nerikej dvakrat, nebo tam jeste nejake modre zverstvo prilepi

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Crazym :

  Těch konkurencí je, starých jako je Fritz-Jacobi Halle nových http://www.bretagne.bzh/jcms/prod_250872/fr/le-stade-d-athletisme-robert-poirier-ouvre-ses-portes-a-rennes , nových jako Le Stade Robert Poirier http://www.20minutes.fr/rennes/1622791-20150603-athletisme-stade-robert-poirier-inaugure-presence-jean-galfione-ronald-pognon Tak s kterou konkurencí že to srovnávali? :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Crazym :

  Sakra, pomotaly se mi odkazy :-) Takže starší hala http://www.conica.com/systeme/sports-flooring/referenzen/leichtathletik-hallenbelaege/deutschland-leverkusen-fritz-jacobi-halle/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. ionman :

  je super, že tohle v Ostravě vyrostlo. Studoval jsem půl roku ve Finsku a uprostřed města byla podobná hala. Pro nás studenty to bylo skvělé setkávací místo, kde jsme chodili hrát basket, badminton, fotbal anebo si jen zaběhat na okruhu, protože venku byla zima. Mělo to super atmosféru, tím jak všude kolem nás byli v tom velkém prostoru sportující lidé. Tím chci taky říct, že by pomoholo, kdyby hala byla přístupná veřejnosti za přijatelné peníze.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 12. thvari :

  Jako žák/dorostenec jsem za SSK závodil. Tohle je obrovský krok kupředu, prtž v zimě nebylo kde trénovat. Tedy, vytrvalci to nějak zkousli – prostě venku v blátě, dešti, ale sprinteři a technické disciplíny na tom byly hůř. Závody a tréninky probíhaly v nevyhovujícím „tunelu“. A takové Mistrovství Moravy a Slezska se pravidelně konalo v hale v Bratislavě…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: tak francie neni stredni evropa a stejne tam ma acdlcia peknou pojistku ve slove „temer“ :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. Nimrod :

  Jednoznačně super, že hala stojí. O její využití se nebojím. A ty mouchy, o kterých se tu píše jsou vzhledem k přínosu opravdu maličkosti…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. David :

  Nimrode a všichni, kterým se tento počin zamlouvá. Každý barák by měl být architekturou. Toto není vůbec architektura a už vůbec ne dobrá a kvalitní architektura. Je to opět názorný příklad zpátečnictví a beznaděje a vyrašilo další akné na tváři města Ostravy. Za stejné finance se dá postavit kvalitní barák(architektura). S evropskými stavbami je to velká odvaha(možná nevědomost a nebo malost) srovnávat. Jediné pozitivum je, že mají atleti novou střechu nad hlavou. ,,Hlavně že něco stojí“ je špatný přístup – neměli bychom se s tím takto spokojovat.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 16. ing.arch.R :

  architektonicky je to neumělé a nelze to nazvat jako kvalitní (přesto ještě ucházející, oproti jiným zázrakům ale to není omluva) protože to je bez soutěže tak si někdo protlačil malou (velkou) domů. Mohla vzniknout skutečně hodnotná stavba, alze zde byl asi záměr jiný….rozkrást.
  Díky za odkazy aspoň máme srovnání. Je to jen hala. nic víc.
  300 mil kč? to mě pose*e… Ta hala ve Francii (viz odkaz v textu, díky Crazymu) stála 3 mil.eur. tedy cca 81 mil kč. (srovnatelná velikost a u nich ještě o 20% více diváku)
  Tedy ta ostravská je tak 4x předražená … super investice. Gratuluju papírově to bude určitě vše ok, jako tunel Blanka.
  To žeru, proto jsme chudáci a nuzáci. Díky těch pijavic co se pakujou na veřejných i soukdormých financích a nezašlápnem je!!!

  (Jedině zd se dají užít ty tři podělané vykkřičníky, jinde je mi z nich na blití)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 17. Oui :

  ing.arch.R:
  V onom textu u FR. haly je uvedeno, že zařízení získalo finanční podporu od kraje oněch 3 mil. eur. Ne že stavba tolik stála … uznejte p. ing.arch. R, že za cenu oněch 3 mil. eur by se tato hala určitě nedala postavit – to je nesmysl :) Ona kapacita u fr. haly je brána všech diváku (přewvážně místa na stání na ochozu, nikoli místa k sezení) … Neznám důvod, proč stavbu a její autory tak haníte. Mne to nepřijde zas až tak špatná stavba. Jediné, co bych stavbě vytkl je to, že se mi hmotově příliš nezapadá do dané oblasti.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  Videopohled na atletickou halu v Ostravě…

  Atletická hala oficial

  Videopohled na atletickou halu v Ostravě… město má špičkové sportovní zařízení s mezinárodní certifikací IAAF :-)

  Posted by Ostrava!!! – oficiální stránky on Thursday, March 10, 2016

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.