Proměny Ostravy #327

Pavilon G ostravského výstaviště kdysi a dnes.

2017

zdroj: FB NEZAPOMENUTÁ OSTRAVA

Související články


Komentáře

 1. jiřík :

  Jsem netušil, že tehdy to vypadalo tak dobře.

  Thumb up 22 Thumb down 1
 2. Tom :

  jiřík: Ono to nikdy nevypadalo tak dobře jako na té barevné fotce,ale je pravda,že výstaviště sloužilo svému účelu víc než dnes.

  Thumb up 11 Thumb down 4
 3. dolil :

  Zase změna k horšímu.

  Thumb up 13 Thumb down 10
 4. dolil :

  Dle lajků jsou zde lidé, kteří hodnotí současný pavilon G jako lepší, ve srovnání s minulostí. Jací to jsou lidé, snažím si je představit, pohybují se volně mezi námi?

  Thumb up 11 Thumb down 11
 5. Crazym :

  Vypadalo to tak dobře jen z vybraných úhlů pohledů vytržených z kontextu. Fungovalo to jako výkladní skříň úspěchů socializmu a byla to taková Potěmkinova vesnice uprostřed nekonečného marasu.
  Doufám, že to nechcete srovnávat :-)
  Takhle z jiného úhlu a ve dne http://screenshot.cz/JCIRI/
  A takhle i s tou dobou běžným pozadím v akci :-) http://screenshot.cz/M4KK6/ a buďte rádi, že to není barevné a s čichovými vjemy :DD
  A ano, sloužilo svému účelu více než dnes a dokonale :DD

  Thumb up 13 Thumb down 6
 6. rasta :

  dolil: prozradíš pro představu jaký jsi ročník? Já 1977 a pamatuji si Černou Louku jako malou oázu zeleně uprostřed zdevastovaného centra odsouzeného k asanaci a za plotem čoudící Karolina se spoustou čichových vjemů. O výstavnictví tady nemohla být a nikdy nebude ani řeč. Šlo jen o to nabídnout trochu kultury a exotického ovoce těžce pracující dělnické třídě. Za mně do budoucna raději koncepční vystavba bytových bloků a polidštit nábřeží pro trávení volných chvil pokub bude ještě v Ostravici voda :)

  Thumb up 12 Thumb down 5
 7. KK :

  rasta:
  pane,já pamatuji Černou louku ještě před výstavbou a jsem o generaci starší než vy. Bez obalu říkám, že vaše názory jsou scestné, jelikož ostravské výstaviště patřilo ve své době po dostavbě mezi tři největší u nás, a kromě jiného proměnilo Ostravu, (společně s s centrální městskou částí Ostravy 1) na společensko kulturní centrum nesrovnatelně rušnější než dnes. (bez ohledu na politický režim).
  V obchodní zóně v centru fungovaly obchodní domy ASO, Bachner, Brouk a Babka,Textilia,Dům potravin, Baťa, Míroděv,… a velké obchody Kulík, Meinl …, a to vše v ucelené zástavbě bez proluk, dobře pamatují i hospody pod Laubami !. Tramvaje (normální rozchod) jezdily k Sýkorovému mostu a tam se přesedalo na úzký rozchod na Michálkovice a Bohumín.
  To, co provádí ÚHA s centrem nyní je neodpustitelné a nemá to s urbanizaci nic společného. Nejlépe to vystihnul můj zeť ( VŠ docent na prestižní technice v Praze), když jsem ho koncem 90-tých let vezl z Přívozu do Frýdku k rodině , a ten se při cestě na Cihelní ptal : kdy budeme v centru ? A po mé odpovědi, už prakticky jsme odvětil – Táááková díra !
  Takže pane rasto zamyslete se nad sebou, a pokud chcete kritizovat, tak k věci a politika patří na jiný web !

  Thumb up 11 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.