Revitalizace centra Kopřivnice

V letošním roce začne revitalizace centra města Kopřivnice.

Dlouho plánovaná revitalizace centra Kopřivnice může začít. Zastupitelé města na svém posledním zasedání schválili v rámci rozpočtu na tuto akci 140 milionů korun. O revitalizaci centra Kopřivnice se hovoří již několik let, konkrétnější podobu jí dala studie zpracovaná architektonickou kanceláří Kamila Mrvy, současného zastupitele Kopřivnice, z konce roku 2015.
Studie se zabývá prostorem mezi ulicemi Štefánikova, Kpt. Jaroše, Záhumení a Obránců míru a týká se například povrchů, mobiliáře, veřejného osvětlení a dalších souvislostí. Architektonická kancelář, která studii vypracovala, ve stati Analýza stavu nazývá současnou architektonickou situaci ve středu města jako „chaos“. „V současné době se v centru města objevuje téměř 20 druhů zpevněných ploch. Studie navrhuje sjednocení počtu povrchů, redukci počtu druhů materiálů na 5 až 6,“ stojí mimo jiné v studii.
Ústředním motivem návrhu je novinka ve středu území, něco jako brána z bílého betonu, která může v létě poskytnout stín, při dešti přístřeší, může být místem, kde bude pódium pro vystupující na koncertech. Je centrálním bodem návrhu. Studie praví, že takový centrální prostor středu města chybí.


Vizualizace projektu:

zdroj + celý článek: denik.cz
zdroj vizualizace: koprivnice.cz

Související články


Komentáře

 1. EG :

  Já se tam snad zajedu podívat. Kopřivnice jde celkem kupředu.
  Oproti Ostravě.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 2. balde :

  EG: To je tak, když tam máš místo Vltavského Mrvu.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 3. aggu :

  Nebyl by někdo z mluvících hlav na radnici Jihu té dobroty, a nešel by poprosit s náležitě ohnutým hřbetem Pana Mrvu, aby přišel na chvíli do Hrabůvky a vyřešil prostor mezi Broadway a rondelem? Na ÚHA totiž nemají čas, nonstop vykládají územní plán…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. nepěkná věc :

  Buďte v Hrabůvce rádi, že tam nemáte „Mrvila“ jako v Kopřivnici. Na oko možná pěkné, chvílemi i s pocitem oku lahodící, ale funkčnost a účelovost vzala zcela za své! „Je dobrý architekt, to nemohu říct.“ Kdo nezažil, nepochopí

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  Podejte příklady té zmrvené „funkčnosti a účelovosti“ ať to taky „zažijeme“.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 6. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Je to víceméně pravda. Projekty jsou hezké, ale technicky nedoladěné.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 7. aggu :

  Martin [msstavby.cz]: V čem třeba nedodělky? Stejně to jde za projektantem, takže případný nedodělek se stane tak jako tak „dodělkem“. To je dneska docela běžná věc. Je toho moc a nestíhá se. Ale mluvit přímo o nefunkčnosti, to už je jiné kafe.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Ve skladbách konstrukcí, detailech, apod. Jenže jsou autory i dokumentací pro provedení staveb.

  K nefunkčnosti. Například ochrana některých dřevěných konstrukcí proti stékající a dešťové vodě na nové budově výstupní stanice na Pustevnách je nedostačující. A to je názor lidí z oboru, co mají více jak 10 let praxe.

  Mě se jeho stavby velmi líbí, jen říkám, jak to je.

  Thumb up 1 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.