Prodloužena Porážková IV. etapa

V rámci projektu „Prodloužena Porážková IV. etapa – Žerotínová – Mariánskohorská“ v Ostravě, bylo zahájeno územní řízení.

Trasování prodloužení ulice je vyznačeno červenou barvou: 

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Nuny :

  Když už se ta cesta bude kroutit kvůli těm skladům (či co to je) MS Dráhy, nevíte někdo jestli je plánují aspoň opravit ?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 2. Crazym :

  Nuny: Co by to tak mohlo být… :-) https://pamatkovykatalog.cz/pravni-ochrana/areal-vychodni-remizy-csd-lokomotivniho-depa-ostrava-1-118972

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. MM :

  Pokud se tato cesta opravdu vybuduje, pak by mělo město zvážit uzavření části Nádraží ulice pro automobilovou dopravu. Ideálně od Elektry po Stodolní. Ve špičce tam nemá smysl projíždět kvůli tramvajím a jsou zkrátka rychlejší cesty jak se z Karoliny dostat do Přívozu. Celá ta část by se tím pozvedla. Venkovní posezení, zahrádky. To by ovšem musel někdo přemýšlet před tou šílenou rekonstrukcí Nádražní, která je jak za minulého režimu. Kritizoval jsem to už před tím a jenom se to potvrzuje. Obrovská asfaltová plocha bez kousku zeleně + zvlněný asfalt u zastávek MHD. Domy v té ulici jsou v rámci Ostravy nádherné, ale ta ulice absolutně nevybízí k tomu, aby se tam člověk pohyboval. Jo a píšu to jako řidič, který jezdí v rámci města a pracuje v centru.

  Thumb up 21 Thumb down 5
 4. David ova :

  Depo Slezskomoravské dráhy je po rekonstrukci. Občas jsem se podílel. Ta Točna a vodárenská věž, ale super místo.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. David.Witosz :

  MM: Zdravím.

  Tahle stavba mohla být realizována již dříve, bohužel ji zastavily spory kolem pozemku. Nemohu zde mluvit za město jako celek, ale já již několik let říkám, že v moment dostavby této komunikace je nabíledni omezit tranzit IAD na ulici Nádražní. O technických parametrech se nyní nechci bavit, protože jsem absolvoval mnoho diskusí na toto téma s x subjekty které do toho budou mít co mluvit a bude to (jak jinak) opět obří téma.

  Mne se líbí i maximální varianta pěší zóny od křižovatky Nádražní*Českobratrská až po Elektru. Je to však vše o detailech.

  A když se vrátím k Porážkové. Osobně jsem se pokoušel několikrát odblokovat spor na kterém to ve značné míře uvízlo, bezvýsledně. Soukromý majetek je soukromý majetek, legislativa je jaká je a majitel má svá práva která využil. Takže jsem rád, že toto období je již z větší části snad za námi a teď už to bude mít rychlejší průběh.

  Hezkou sobotu.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 6. balde :

  David.Witosz: Souhlas od Českobratrské po zastávku Elektra pěší zóna, pokud by nevyšla tahle maximální varianta, tak aspoň po zastávku stodolní, místo asfaltu kočičí hlavy a časem celou ulici srovnat do jedné výšky.

  Thumb up 16 Thumb down 1
 7. Rýša :

  balde: No nevím, podél je jeden obchod za druhým, tak těch dodávek a obslužných vozidel tak stejně bude dost a dost. Tak stejně moc pěší zóně nepomůže, když těch pár aut navíc tam projede. Ani teď, když Porážková není napojena, tam nějaký zvlášť provoz není. A v neděli to tam vypadá jako by tam pěší zóna už byla.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 8. Nuny :

  Crazym: To právě nevím, proto se zeptám, ty jsi fakt komický tragéd.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 9. Crazym :

  Nuny: UTFG tragéde :-)

  Thumb up 1 Thumb down 5
 10. Balde :

  Rýša: zásobování muže fungovat stejně jak na 28 října nebo Zámecké

  Thumb up 9 Thumb down 3
 11. vojta :

  Rýša: A jiné historické města, ve kterých je jeden obchod za druhým vynásobeno stem, fungují prosím jak?:-)

  Thumb up 13 Thumb down 2
 12. Rýša :

  vojta: To nevím. Nevlastním obchod na pěší zóně. Ale ten provoz, a to musíte uznat, tam od Elektry po Českobratrskou není nijak dramatický. Nebo se Vám to jeví jinak?

  Thumb up 4 Thumb down 4
 13. balde :

  Rýša: jde o to, že když to bude pěší zóna, bude možné veřejný prostor využívat jinak

  Thumb up 11 Thumb down 2
 14. Ondřej :

  Mohlo by být v Ostravě nějaké cyklodepo, které centrum obslouží, jako třeba v Bratislavě. V jednom z obchodů v centru jsem pracoval a něco, co by nedovezlo cargokolo, nám vozili jen když jsme prodejnu stěhovali. A těch pár výjimek obslouží dodávky.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 15. mJožka :

  Ondřej: Diskuse a nějaké první kroky k možnému vzniku cargo depa v rámci Magistrátu probíhají. Ale zatím je to takříkajíc v plenkách.

  Thumb up 5 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.