Zóna Přívoz – teréní úpravy

Fotografie terénních úprav pro stavbu, dle dokumentů, Obchodní zóny Přívoz.

zona privoz zona privoz

Související články


Komentáře

 1. LP :

  Tak už začali? by mě zajímalo co tam bude…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. petr :

  Mezi obyvateli Petřkovic se traduje, že Globus. Údajně prostě chtějí využít ten nevyužitý sjezd z dálnice.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Martin z Ostravy :

  A co budou dělat v případě výstavby pokračování R56 na Opavu, pro které jsou ty ramena KO udělána? To zas potom bude nářků, že jim někdo ruší napojení na dálnici.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Martin z Ostravy: Co budou dělat, co budou dělat – stačí se podívat do odkazů pod článkem – tohle budou dělat – http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/825/185/e1c9a49bcc_70883007_o2.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  Podle 4 roky staré studie: http://portal.cenia.cz/eiasea/download/RUlBX01TSzE0OTVfb3puYW1lbmlET0NfMS5wZGY/MSK1495_oznameni.pdf

  „Skladové a obchodní komplexy včetně nákupních středisek, o celkové výměře nad 3 000 m2 zastavěné
  plochy; parkoviště nebo garáže s kapacitou nad 100 parkovacích míst v součtu pro celou
  stavbu“. Možností je neúrekom ;)

  btw koridor silnice je v ÚP, na tu nikdo nešáhne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin z Ostravy :

  No já vím, že tam mají ještě jeden příjezd.
  Ale to je přeci jen něco jiného, než přímý nájezd na dálnici, takže případná výstavba R56 jim nebude po chuti.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. aggu :

  Martin z Ostravy: Podle té archaické malůvky kříží západní vjezd do areálu výpadovku na Ludgeřovice (I/56) zjevně mimoúrovňově.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. aggu :

  Nechápu akorát, jak by tam v případě Globusu vypadala doprava. Už dnes most přes Odru nestíhá…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin z Ostravy :

  aggu:
  Jak mimoúrovňově? Ty ramena KO se musí napojovat na I/56 a ne do zóny, protože pak by se z ní nedalo ve směru od Opavy sjíždět na D1 a opačně, proto tam ty ramena také vznikly.
  Mohou být použita jako dočasné napojení, což u nás sice znamená desítky let, ale v případě stavby I/56 toto napojení musí zaniknout. Protože prostor ani normy tam jinou variantu neumožňují (krom nějaké prasárny).
  To na co jsem chtěl upozornit je právě to, že teď jim tam povolí dočasné napojení a za 20 let se budou, už možná jiní majitelé, strašně divit, že jim ho budou chtít zase zrušit právě kvůli výstavby I/56.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 10. aggu :

  Martin z Ostravy: Nejsem sice silničář, ale z obrázku imho I/56 jde zjevně do estakády přes Odru, levý sjezd klesá z násypu kruháku na terén do Zóny, ergo výjezd ze Zóny musí pod estakádu a pak nahoru na kruhák nad dálnicí.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. aggu :

  Blíže zde: http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/E08EF543D48B55D0C1257C23004E53DF/$file/s56-dolni_benesov-ostrava.pdf
  Bude to podobné třípatrové monstrum jako ve Svinově. I/56 půjde nadjezdem nad kruhák i dálnici.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Přesně tak. Je to zjevné i ze současného ukončení prodloužené Místecké před tímto kruhovým objezdem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Balde :

  aggu: uz aby to stálo

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Martin z Ostravy :

  Tak ještě jednou, ty severní ramena KO, které dnes končí v poli a které použijí pro dočasné napojení té zóny, nebudou při stavbě I/56 nikam klesat, ale naopak budou stoupat a budou se napojovat na I/56 směr Opava, která bude KO a D1 překonávat estakádou. Je to zakresleno i v tom zde postovaném letáku. Lépe je to vidět tady http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/82DBF78CCFAA28D3C1257941005E14D0/$file/s56-ostrava-mistecka2.pdf
  Opakuji, severní ramena KO jsou tedy pro napojení I/56, primárně směrů Hlučín->D1, D1->Hlučín via KO. To západní napojení zóny tedy musí být už z principu jen dočasné, a to do doby výstavby I/56.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. aggu :

  Martin z Ostravy: Tak jo, ještě jednou ;) Z toho miniobrázku co poslal acdlcia je vidět, že po výjezdu z OK se silnice větví – jednak nahoru na estakádu I/56 a jednak dolů, jako vjezd do Zóny nákupního rauše. Výjezd ze Zóny musí jít pod estakádu a pak nahoru na OK. Na ten výjezd se (opět) napojí i sjezd z I/56 od Ludgeřovic pro směr OK > D1. Ten kdo pojede z Ludgeřovic na F-M bude valit rovno (přejede Odru, výjezd ze Zóny, OK, D1).
  Jestli bude Zóna dřív, tak se ty nájezdy a sjezdy normálně zaslepí, no problem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Alois Blažko :

  Není to rozhodně nic příhodného, co bychom nutně potřebovali, ale nechovejme se jako idioti, pokud chce někdo šílenec investovat do podnikání v té naší upadající Ostravě, tak je to asi přece jen ještě dobře. Navíc volná, zbytečná plocha u dálnice (žádná „zelená louka“, rozuměj úrodná půda – pole) je k tomu přímo určená. Horší už je ten ekonomický dopad – zaměstnaní pracovníci zde budou makat za minimální mzdu jako otroci a zákazníci (snad) budou tu a tam něco ve slevě kupovat. Fakt nevím, kam až tenhle model obchodní ekonomiky povede :/ Možná tyhle obchody spasí naši milí milionáři v BMW, kteří rozhodně nepočítají každou korunu a mohou si dovolit utrácet do zbytečných ptákovin… :/

  Thumb up 0 Thumb down 2
 17. Balde :

  Alois Blažko: porad makat za malo, nez byt doma na sockach a utapet se v beznadějí

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. Meghan :

  No, Globus tam určitě nebude, zase takový potenciál tu není, aby postavili mezi ten v Plesné a v Havířově ještě jeden. :) Uvidíme, co tam nakonec vyroste, hlavně aby z toho nesešlo :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. aldik :

  Meghan: přesně to mě taky napadlo, Globus jako jediný expanduje s rozvahou a bude stavět třetí prodejnu :D(vlastně čtvrtou, když počítám i Opavu) blízko u sebe, když jsou lokality, kde to do něho mají daleko (Zlínsko) a třeba Brno má jen jeden Globus. To bylo jen přání otcem myšlenky jak se říká..

  Já si myslím, že tam prdnou nějaký hobbymarket (bauhaus by se hodil), mekáč či něco podobného a retail park s pár obchody
  kik, okay a spol.), hypermarket určitě ne, možná nějaký diskont.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 20. negr :

  Super. tady je těch obchoďáků málo. Perfektní tah od města. Stačí jen zatleskat

  Thumb up 1 Thumb down 3
 21. LP :

  Mně se líbí všichni ti chytráci, co tady tvrdí, že je obchoďáku moc a bla bla… Když jste tak chytří a rozumíte tomu, proč nejdete dělat k developerum co to stavějí a neporadíte jim? Není to jedno? dají práci lidem, stavebním firmám… Kde je problém? Že jim to nevyjde? Nebojte oni to mají moc dobře spočítané… A v nejhorším jsou to jejich peníze, které dají místním lidem.

  A nesmysly typu že tam nebude nikdo chodit může vypustit pouze totální zaslepenec a ignorant. Lidi peníze mají a utrácejí je a utrácet budou v podobných obchodních komplexech. Je prostě taková doba a je potřeba se s tím takto vyrovnat.

  A s Globusem bych to viděl naopak velmi optimisticky, jelikož nabízí jak potraviny tak hobby market a ten v Plesné je neustále plný.

  A plést tady názory typu tleskám měst k tomu že tady dovolí další obchoďák, že je jich tu málo jsou bezpředmětné a nesmyslné…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 22. Pete :

  Nerozumim tomu, proc je ta silnice na Hlucin v parametrech R a ve studii oznacena jako I/56. A pochybuju, ze RSD zahaji jakekoli kroky k realizaci driv, nez bude dostavena 11ka, ktera dle meho nazoru stahne cast vytizeni z I/56.

  LP: ze je obchodaku hodne je zjevne, jestli jich je moc je tezke posoudit. Jak moc lidi penize maji a utraceji je si kazdy muze najit ze statistik finalni spotreby, ktera pro CR moc vesele nevypada a pro u MS kraje bych hadal, ze asi v dohledne dobe neporoste. Takze bych byl opatrny s oznacovanim nekoho za ignoranta a zaslepence. Ten developer taky muze jen hrat na to, ze postavi novy obchodak v dobre lokalite a odlaka zakazniky jinym centrum, a nebo ma jeho projekt jen prilis optimisticky nastavena ocekavani. Myslim, ze historie ukazala, ze vitezove jsou na obou stranach.

  Taky bych byl opatrny s temi pracovnimi misty – ze hypermarkety sice nejaka mista vytvori, ale zlikviduji spoustu dalsich drobnych obchodniku, je empiricky potvrzeny jev.

  Globusu bych velmi fandil!

  Thumb up 0 Thumb down 1
 23. aleš m. :

  ….zatím tam už několik měsíců navážejí hlínu – po „kapkách“, takže nejspíš ještě několik měsíců a měsíců se nic jiného dít nebude….však i aggu píše podle 4roků staré studie …. 4roky sem, 4 tam…v ostravě 4 roky moooc krátká doba, takže se nebojte, že tam bude nějaký obchoďák v blízké době…..možná za ty další 4 roky….:-)))

  Thumb up 0 Thumb down 1
 24. lucas :

  lidi neví někdo co se tam dějě bo je tam nějak živo

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. balde :

  lucas: dle zpráv outlet

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. lucas :

  že by ? a neví někdo něco o nějaké cyklotrase kolem odry bo tam maj poutač a zda se mi že tam je psane cyklostezka a je to z fondu EU

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. via :

  máme z toho pěknou buchtu, ale někdo si už ukrojil
  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2645.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.