Změna části II. etapy Nové Karoliny

Soukromý investor bytových domů na Nové Karolině v centru Ostravy požádal stavební úřad o změnu územního rozhodnutí.

Na místě původně plánované administrativní budovy (označení písmenem C) a bytového domu (označení písmenem D) by měl nově vzniknout větší bytový dům.

Zamýšlený objekt je již dlouhodobě prezentován na vizualizacích

Znázornění umístění jednotlivých objektu dle původního územního rozhodnutí z roku 2013.

pramen: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  snad tam konečně bude i parter obchodní pořádný

  Thumb up 22 Thumb down 3
 2. Mx :

  To je špatná zpráva. Po budování sídlištní spojnice z náměstí bruna tak pokračuje sídlištní charakter i na další spojnici do centra. A já se těšil konečně na jinou architekturu než ty bytové domy. A zrovna tam by nějaký typově jiný moderní objekt opravdu seděl. Co na tom, že ty bytové domy jsou jakžtakž pěkné.

  Thumb up 24 Thumb down 7
 3. Jann :

  Mx: Ty bytové domy jsou jakžtakž bezduché, bez nápadu, tuctové a bez snahy realizovat kvalitní veřejný prostor.

  Thumb up 15 Thumb down 3
 4. Mx :

  Balde: partery nejsou myslím ani v kancelářském domě ani v jednom prvním hotovém domě na této ulici. Cílem jen narvat všechny do obchoďáku. A město zdá se do koncepce v tomto ohledu nezasahuje a nic proti tomu nedělá. To je tak, když má investor volnou ruku.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 5. hugo :

  k čemu by tam ten obchodní parter byl? Kdo by tam co prodával a komu? Co půl roku možná, pokud se najde, nějaký odvážlivec, co tam prodělá kalhoty nebo prázdný prostor. Je jiná doba, dnes se nakupuje jinde a jinak.

  Thumb up 6 Thumb down 14
 6. LK :

  Mx: pokud myslíte tou kancelářskou budovou Gate Nová Karolina (předtím Nová Karolina Park), tak tam je dole parter jak z vnějšku, tak i z „nádvoří“.

  Thumb up 16 Thumb down 1
 7. Mx :

  Hugo: hlavní třída poruba, Nádražní, zámecká, 28. Října – pěší zóna a marhory, hulváky, Nějak nikde nevidím desítky a stovky prázdných výloh neobsazených nájemci.

  Thumb up 9 Thumb down 5
 8. hugo :

  Mx: si tu 28. října v Mariánkách pořádně projdi, (+ třeba Mar. náměstí a Přemyslovců), a to je hlavní třída s tramvajema, a hodně prázdných obchodů, a na Karolině nějaký zastrčený barák má být podnikatelské terno? Tož hodně štestí!

  Thumb up 9 Thumb down 3
 9. bapi :

  hugo: Jj, na ty Marianky je sileny pohled. Tam se vubec zastavil cas tak pred 20 lety a od te doby to jen chradne… Takze se uplne nedivim, kdyz lidi netusi, jak to vypada.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 10. balde :

  hugo: obchodní parter může obsahovat taky restaurace kavárny bych doplnil, a když v tom parteru můžou být knihy Dobrovský a další. Nevidím důvod aby se to nenaplnilo.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 11. Martin Moravec :

  Karolina patří mezi nejžádanější části města ohledně vlastnického i nájemního bydlení. Bohužel vybavenost míst a kvalita okolí neodpovídá významu místa. Už nyní je počet bytů a obyvatel nad rámec sídlišť v jiných částech města, přesto nemá vlastní školku nebo školu. Některé obslužné komunikace nemají ani chodníky a o cyklo se vůbec nemá smysl bavit. Já chápu, že developer si drží svůj standard, zvlášť, když ze strany města není žádný tlak.

  Developery musí město podporovat jak může, ale má dát předem jasná pravidla co od nich požaduje. Postavit novou čtvrť, která má být tím nejlepším co město nabízí a nemít vyřešené kam budou chodit děti do školy nelze. Čtvrť je obklopena silnicí ze všech stran, bezproblémový přechod pro děti tam vlastně není. Je to opět hudba budoucnosti, ale zastávka Karolina a přilehlé okolí bych viděl jako zastávku Anděl v Praze. Určené pro pěší a tramvaje, protože ten pohyb osob je opravdu intenzivní.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 12. Mx :

  Hugo: kolik procent těch mnou jmenovaných ulic má neobsazené partery a z kolika %? A není náhodou centrum města v sousedství extrémně navštěvovaného obchoďáku kvalitní lokalitou pro malé obchůdky? Ne každý touží si nakoupit jenom v obchoďáku. A Nádražní ulice co? Navíc obchoďák tu sice je ale taky zajišťuje zdarma parkování na návštěvu malých obchůdků. Nemyslím si že je to černobílé. Podle mě jde spíše o ekonomiku, proč tam radši ne prodat byt s jistotou? A tady opět musí zasáhnout koncepce, nejenom podnikatelský zisk.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 13. Školník :

  Martin Moravec: Možná tam není škola a školka, ale možná to je proto, protože obvod Moravská Ostrava a Přívoz má dostatek míst ve školách a školkách pro své obyvatele.

  Z druhé strany Ostravice je však obvod Slezská, který dostatek míst ve školách a školkách, pro své děti, nemá a tak každý den Slezská vozí mnoho svých dětí na Moravskou.

  Kdyby nyní Moravská stavěla školu a školku, tak ji nestaví pro obyvatele Moravské, ale pro obvody, které své kapacity nemají. Jako je třeba Slezská.

  Chcete tedy stavět školu a školku pro přespolní, když Moravská má svých kapacit dost? Není to tak trochu vyhazování peněz a nesystémová kravina? Možna by bylo lepší, aby si školu a školku postavila Slezská, místo vyhlídek a jiných momentálně zbytných věcí, tím se uvolnily místa na Moravské a tím samým nebude potřeba na Moravské stavět další školu či školku, že? Protože obdivovat vyhlídky na Slezské to jo, obdivovat dostatečné kapacity MŠ nebo ZŠ na Moravské, která tak zachraňuje leta letoucí Slezskou, to ne.

  A na závěr. Z Nové Karoliny je nejbližší školka na Poděbradove, 400 metrů od obchodního centra a nejbliží ZŠ je Matiční, což je 900 metrů. Nevím zda je to pro Vás daleko, ale chápu, že pro některé je to rovnou za Ural a museli by těch 400/900 metrů absolvovat autem. To však rozhodně není důvod stavět na Karolině školu a školku.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 14. Nuny :

  Školník: Tak to je bez debaty nejvíce pasivně agresivní post tohoto roku 😄

  Thumb up 2 Thumb down 11

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.