Zary Apartments

Na začátku roku 2023 jsme vás informovali o záměru soukromého investora obnovit bývalé plicní sanatorium Žáry ve Městě Albrechtice.

Během roku 2023 probíhaly v areálu bourací a zabezpečovací práce. Zároveň probíhala rekonstrukce menší vily vedle hlavní budovy. Investor na svých webových stránkách zároveň zveřejnil vizualizace možné budoucí podoby areálu s následujícím popisem:

V roce 2022 jsme se pustili do ambiciózního projektu – přestavby staré plicní léčebny na moderní středisko nabízející nádherné apartmány k prodeji, ale i možnost ubytování, restauraci a jedinečné lázně. Cílem bylo vytvořit místo, kde  lidé mohou nejen bydlet, ubytovat se a stravovat, ale také se věnovat péči o své zdraví a celkové regeneraci.

Při vizualizaci tohoto projektu jsme se zaměřili na zachování historického charakteru budovy, zatímco jsme přidali moderní prvky pro komfort a funkčnost. Výsledkem je harmonické spojení starého a nového, kde každý kout odráží historii místa, zatímco nabízí moderní vybavení a služby.

Lázně jsou navrženy tak, aby poskytovaly procedury zaměřené na dýchací ústrojí a pohybový aparát, což odráží původní účel budovy jako plicní léčebny. Kromě toho jsou k dispozici také procedury pro celkovou regeneraci a odpočinek, což z tohoto místa dělá ideální útočiště pro ty, kteří hledají únik od shonu každodenního života.

Vizualizace budoucí podoby z webových stránek zarya.cz

Aktuální podobu areálu bývalého plicního sanatoria Žáry (původně Oberschaar) postavené kolem roku 1900 můžete vidět na následujících fotografiích.

Původní vzhled respektující rekonstrukce probíhá ve vile, která sousedí s hlavním objektem. Mají zde vzniknout tři apartmány a zázemí pro turisty.

pramen vizualizace+citace: zarya.cz

Související články


Komentáře

 1. hugo :

  kde na těch vizualizacích je to „zachování historického charakteru budovy“?

  Thumb up 16 Thumb down 5
 2. Oberschaarer :

  Opravdu „harmonické spojení starého a nového“. Neboli vyhnat, zestátnit, zprivatizovat, zruinovat, vizualizovat.

  https://zapomenuto.cz/lecebna-zary/

  Thumb up 15 Thumb down 3
 3. Jakub :

  Nejprve mi to přišlo jako prznění historické budovy, ale při bližším pohledu to není tak špatné. Naopak ta budova moc historickou hodnotu nemá a zachované členění hmot je jasně viditelné. je třeba porovnávat ty správné vizualizace a navštívit třeba web:
  https://rumlatelier.com/

  Záleží co se nakonec realizuje…

  Thumb up 1 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.