Zástavba proluky Nádražní / Macharova

Rada města Ostravy na svém zasedání dne 8.2. 2022 schválila zahájit jednání o prodeji nárožních pozemků v Přívoze se společností NIRA s.r.o. za účelem výstavby polyfunkčního domu.

Záměr bude následně projednáván na zasedání Zastupitelstva města dne 23.3. 2022, kde se rozhodne o samotném prodeji pozemků.

Vizualizace možné podoby polyfunkčního domu od Bogle Architects:

Autoři projektu se poměrně rozšoupli a z přilehlé ulice Macharova vytvořili pěší zónu. Nicméně pozemky pod ulici Macharovou nejsou součástí prodeje a pěší zóna zde rozhodně nevznikne.

Dnešní stav:

V minulosti zde byla plánována stavba polyfunkčního domu pod stejným názvem Palace Sitte.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Vítek :

  Hezká vizualizace. Zvláště pěší zóna na Macharove krásně symbolizuje ideální společnost, kde se lidé objímaji, drží za ruce a korzují. Fotka současného stavu je syrově realistická.
  Přeji Přívozu, ať se to povede. Nevím, zda je to jen můj dojem, ale s koncem volebního období nějak podobných projektu přibývá.

  Thumb up 25 Thumb down 0
 2. sanju :

  Vítek: Abychom byli fér, současná radnice do Přívozu investuje. Rozhodně lepší než za vlády loutkovodiče Semeráka, který na plnou hubu prohlásil, že tam žije hlavně etnikum, které mu nahání strach.

  Thumb up 28 Thumb down 0
 3. Mx :

  Vypadá to velmi dobře a byl by to úspěch. Pokud ale pozemek prodává město, mělo by mít smluvní záruky, že to tak i bude vypadat. Jinak, kdybych měl kouzelný proutek, samozřejmě je to utopie a nereálné snění v dnešní době, udělal bych na tomto místě v krásné ulici poblíž historického Nám Sv. Čecha zase krásný historický dům a tento moderní dům směřoval na volná místa třeba Karolinu, kde je této moderny zapotřebí a zatím málo. Každopádně zastavět tuto proluku by bylo super s vzhledem ke stavu nejbližšího okolí a kontextu celé křižovatky to bude ok i takto moderní.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 4. Mx :

  Ty líbivé pěší zóny u domů na fotkách – no a pak to většinou dopadne špatně jako spojnice z Trojhalí k divadlu.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 5. thvari :

  Vítek: nezapomínal bych na to, že to je reklama a vizuální prezentace té dané kanceláře. až budete vlastnit firmu a snažit se s ní prodat svůj produkt, budete lidem ukazovat v reklamě syrovou realitu? nemyslím si…

  Thumb up 6 Thumb down 6
 6. Rostislav Řeha :

  Vítek: To bude tezko souviset s volebnim obdobim, to je soukromy projekt :) Ale obvod skutecne uz 3 roky investuje do svych okolnich bytovych domu, je spustena desetileta obnova sadu B. Nemcove, chysta se tam pred mysi dirou obchodni centrum, ono to pak muze mit vliv na to, ze se takovi investori hlasi, synergie v tom funguje :)

  Thumb up 13 Thumb down 1
 7. Marian Kechlibar :

  sanju:

  A abychom byli realističtí: pokud se Přívoz gentrifikuje, dojde nepochybně k výměně tohoto obyvatelstva za jiné, majetnější. O zvelebování ghetta pro radost tamních obchodníků s chudobou rozhodně nejde.

  Tentýž vývoj jsem viděl v Praze-Karlíně, kam z různých důvodů chodím od roku 1996. Ze začátku to byl pražský Přívoz, dnes jsou dotyční obyvatelé v Janově, Krupce atd. a nahradilo je kromě Čechů i moderně multikulturní obyvatelstvo se západními nebo ruskými pasy.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 8. Mx :

  Thvari: je účelem vizualizací není prosadit nereálným vzezřením svůj projekt a svůj zájem, místo vizualizovat skutečně realizované dílo, aby se investor nebo město podle toho rozhodli o realizaci nebo realizaci díla nebo o změnách prvotních návrhů a jejich přepracování? Vše ostatní je manipulace a je poškozován občan nebo město, když se “prodávaji” občanovi nebo městu “fake” produkty. Cílem vizualizace není manipulativně získat zakázku, je to nástroj investora a potažmo občana, kterému vizualizaci zase potažmo “prodává” např. město… jiná situace je, když soukromník prodá pozemek soukromému investorovi, no to ať si pak mezi sebou dělají, co chtějí (někdy bohužel).

  Thumb up 5 Thumb down 2
 9. adamous :

  Jeste by to chtelo prestavet hlavni nadrazi, nejaka kombinace nadrazi + prosklena nakupni galerie by tam pasovala. Jenze SZDC to je asi nekde.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 10. Ivan :

  Už máme tolik vizualizací, že Ostrava už by mohlo být hezké virtuální městečko

  Thumb up 11 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.