Rekonstrukce ulice Jurečkova, Opava

Ulice Jurečkova v Opavě projde rekonstrukcí.

Jedná se o rekonstrukci stávající komunikace, a to vozovky, chodníků, vjezdů a parkovacích stání, vše včetně nových konstrukčních vrstev. Součástí je i nové odvodnění ploch uličními vpustěmi včetně nových kanalizačních přípojek, svislé a vodorovné dopravní značení. Zároveň bude provedena demontáž stávajícího veřejného osvětlení a výstavba nového veřejného osvětlení včetně kabelových rozvodů a napojení do rozvaděčů RVO.

Celkový výkres:

Rekonstrukce ulice bude provedena v „opavském“ standardu. Tedy za použití velkoformátové dlažby v šedém odstínu. V rámci rekonstrukce také budou zachovány stromy v severní části ulice. Detail ulice s legendou materiálu.

Pro lepší představu, dlažba 400/400 je prvek, který se nachází ve velké části Opavy a v posledních letech není využíván v projektech veřejné sféry jiný typ dlažby. Díky tomu je velká část Opavy jednotná a i rekonstrukce prováděné v odlišných letech ve finále nepůsobí rušivě. Jedná se o materiál, který umí stárnout.

Zde můžeme vidět rekonstruovanou ulici Roosveltova v křížení s ulicí Jurečkova. Ulice bude po rekonstrukci vypadat stejně, jako již ulice Roosveltova, kde jsou i vedeny oddělené cyklopruhy.

Současný stav ulice Jurečkova. Jedná se o ulici v širších centru města s převládající zástavbou předválečné výstavby bytových domů a vil.

zdroj: zakazky.opava-city.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Dan :

    Takova normlani vec v Opave. Ale rezonuje tu je v porovnani s jinymi mesty.

    Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.