Zástavba proluky Nádražní / Macharova

V prosinci roku 2020 podala společnost NIRA s.r.o. žádost o prodej pozemků na rohu ulici Nádražní a Macharova. Na zastupitelstvu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, které proběhlo 21.6. 2021, byl prodej schválen.

Proluka po zástavbě doslova volá. V roce 2004 zde začala příprava projektu s názvem Palace Sitte, ze stavby však časem sešlo. Jedná se o proluku, objekty zde historicky stály.

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. vojta :

  Prosím, ať to klapne! Novinky z ostatních projektů z poslední doby jasně říkají, že už by to mohlo jít…

  Thumb up 21 Thumb down 0
 2. grekus :

  co to je ten oimh? nedoporucuje prodej, protože je to zpevněná plocha na parkování? ten kdo něco takového vydal musí mít v té hlavě fakt nas….:)

  Thumb up 24 Thumb down 1
 3. Rdm :

  grekus: Odbor Investic a Místního Hospodářství

  Thumb up 11 Thumb down 0
 4. D-r :

  oimh je pod kontrolou semeráka?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. balde :

  D-r: úplně mě udivuje jak se Semerákovi dařilo několik let brzdit konkurenci v oblasti nemovitostí, tím že se mu dařilo blokovat novou výstavbu :D, kdyby aspoň sám stavěl :D:D:D

  Thumb up 15 Thumb down 0
 6. David.Witosz :

  Zdravím.

  OIMH je odbor který zastupuje vlastníka pozemku, obvod ve věcech místního hospodářství. Jeden z pohledů který tam dnes skutečně existuje je využití to parkování (celníci, SŽ, archiv atd.). To že sděluje své stanovisko, které na to upozorňuje, je správné. Politici jsou pak ti kteří mají tyto všechny plusy a mínusy zhodnotit a přijmout stanovisko nejužitečnější pro celek, obvod. Nikoli z pohledu jednoho odboru.

  Obecným příkladem je když finanční výbor nedoporučí výkup předřazeného pozemku (násobek odhadu) a z druhé strany komise pro strategicky rozvoj dá důvody „proč“ má smyslu koupit tento pozemek i za přemrštěnou cenu. Následně politici mají tyto argumenty dát na hromadu a zhodnotit, přijmout rozhodnutí.

  Proto nelze stanovisko OIMH brát jako něco špatného, naopak. Každý se má vyjádřit ze svého pohledu a to je správné.

  Výsledek jak vidno je opačný od stanoviska OIMH. Protože převážily „jiné“ důvody, strategické (komise investiční) a tedy proces byl o argumentech a jejich vyhodnocení. A tak to má být ;)

  Hezký den.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 7. thvari :

  balde: pan Semerák je učebnicový příklad vlastnosti, které se říká krátkozrakost. vidí jen svůj zájem a vůbec nechápe obecný rozvoj města.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Tak už zase se budou stavět paláce :-) https://www.patriotmagazin.cz/v-ostrave-privoze-se-chysta-stavba-palace-vime-jak-bude-vypadat

  Thumb up 3 Thumb down 1
 9. MareK :

  Crazym: krása, bohužel mne napadají spousta „ALE“ :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.