Lokalita Za školou – výsledky

Město Příbor vyhlásilo dne 10.12.2020 na 16. zasedání zastupitelstva města veřejnou soutěž o zřízení práva stavby na pozemku parc. č. 2178/7 v lokalitě Za školou Npor. Loma. Smyslem této soutěže bylo prodat parcelu za účelem výstavby bytových domů. Hlavní podmínky soutěže byly finanční úhrada ve výši 11 000 000 Kč a vypracování architektonického návrhu dle Pravidel pro zřízení práva stavby a dle stanovené regulace zástavby na pozemku parc. č. 2178/7 k. ú. Příbor v lokalitě Za školou Npor. Loma.

Termín odevzdání soutěžních návrhů byl stanoven na 23.04.2021. K posouzení návrhů byla jmenována sedmičlenná porota složená z 3 zástupců města – Ing. arch. Jan Malík, Ing. Jana Svobodová, Ing. Petr Urban a 4 členů odborné poroty složené z městských architektů – Ing. arch. Ondřej Zdvomka, Ing. arch. Václav Kocián, Ing. arch. Jan Horký, Ing. arch. Zuzana Paclová.

V uvedeném termínu byly odevzdány tři soutěžní návrhy:

Účastník č. 1 – SG – servis Real spol. s r. o.

Účastník č. 2 – Roots and Roofs, s. r. o.

Účastník č. 3 – Promet Management Services s. r. o.

Soutěž byla dvoukolová – po doplnění informací byla porota vyzvána k zaslání preferovaného umístění a hodnocení návrhů.

Na základě hodnocení poroty vzniklo pořadí účastníků veřejné soutěže – toto pořadí následně schválilo zastupitelstvo dne 23.06.2021:
1. místo : účastník č. 1 – SG – servis Real spol. s r. o.
2. místo : účastník č. 3 – Promet Management Services s. r. o.
Bez umístění : účastník č. 2 Roots and Roofs, s. r. o. (odstoupil ze soutěže)

SG – servis Real spol. s r. o.

Promet Management Services s. r. o.

Roots and Roofs, s. r. o.

zdroj: FB Nezávislí Příbor – Příbor je náš domov