Zárubek

Studie regenerace území oblasti Zárubek ve Slezské Ostravě. Klientem této studie byla RPG.

Autor projektu: Atelier Simona GroupZdroj: atelier-simona.cz

Související články


Komentáře

 1. rasta :

  Pěkné sci-fi. Letadel víc než v Mošnově. Samozřejmě nesmí chybět stadion a ruské kolo. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. PetrP :

  Tak tohle by byla mega bomba, ale mám pocit, že zůstane jen u studie… :/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Michal :

  Studií nezarmoutíš….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aldik :

  Z vizualizací vidím fotbalový stadion, letadla (akorát nikde nevidím přistávají dráhy, takže asi muzeum :D), ruské kolo, to modré vypadá jako bazén… no pěkná vizualizace, ale stejně tam bude tak akorát nějaký hypermarket a veeeeeelké parkoviště :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Headfox :

  aldik: tak nějak :(((((

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  rasta: tak vas prispevek me dneska uprimne pobavil :-D ….. krasne jste to vystihl

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  aldik: Jde hlavně o urbanistickou studii. Z které plyne, že se daná lokalita nejvhodněji zastaví nějakým sportovištěm nebo kulturními budovami. Jestli to bude muzeum letadel či něčeho jíného…
  Jsem Alane myslel, že hypermarkety máš nejraději…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. centos :

  O stadionu na Zárubku se už mluvilo.. Po Bazalech asi nejlepší volba. Ale chtělo by to docela dost zrekultivovat a nějak napojit na zbytek města :))

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Summerboy :

  @centos: Možná by to byl záslužný vedlejší produkt – trošku to propojit… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. aldik :

  Martin: No to sice mám, ale nemusí být doslova na každém rohu a nebo aspon ne v takhle v celkem odlehlé části Ostravy, at se koukám na mapu jak chci, tak v okolí vidím akorát celkem rušnou cestu, obytná zastávba skoro nulová. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. mm :

  aldik: Možná někdy, kdo ví?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. M. :

  Já bych tu plochu viděl zastavěnou jako zábavní park ve stylu Europa parku. Nic takového v ČR není a vzhledem ke strategické poloze by toho využili i Poláci a Slováci. Nechápu, že tady na východě nic takového ještě nemáme… Tak proč se toho nechytit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Summerboy :

  M: Zábavní park, to je výborný nápad! Myslím, že taková stavba napadne málokoho… A Europa park – můžete to nějak přiblížit, co to je? Nějaký supermega lunapark :-)?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Danek :

  Je to již několik měsíců co jsem tady dál článek o tom že JT banka chce stavět tento zábavný park a vytvořít přímých prac.míst pro cca.1500lidí.Já jsem v tom viděl potenciál jako kráva a hned jsem to tady psal.(já jsem chtěl umístit na Zárubek)aby zároveň došlo k oživení centra. A najednou je to tady…..samozřejmě když jsem to tady psal, tak jsem se opět stal svědkem, co to tady obratem špinili…..koukněte do starých článku….co jsem psal.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: tak abychom byli fer, tak zadne spineni nikde nevidim. Crazym trosku brblal ohledne lokality, to je tak vse..
  http://www.msstavby.cz/prodlouzena-ruska-otevrena-20-11-2014/#comment-20451
  a tady jsem to unesl hadanici o dotacich, ale taky nevidim, ze by se nekdo negativne vyjadroval k zabavnimu parku..
  http://www.msstavby.cz/promeny-ostravy-113-16-11-2014/#comment-20329

  a jinak skoda, ze to nebylo s odkazem na nejaky zdroj informaci, asi by nas to tuklo trosku vice.. takovyhle zprav tady probiha strasne moc a pravdivost kolisa. kazdopadne body pro tebe, samozrejme.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 16. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Spíš jsem ohledně brblaní myslel fakt že ostraváci včetně mě, když někdo přijde s něčím třeba stavbou zabavního parku,nápadem na rozletaní linek,nápadem k oživení centra(o včech těchto věcech jsem minulosti psal) atd.vždy se najde někdo kdo než si o tom jen malinko zjistí už brble.CXo se týká zabavního parku tak jelikož JT banka má k dispozici na investice pořádný balík peněz(spojení s činskou společností)…pomáhal dojednat prezident Zeman.Mimojiné toto je ta historka o tom, jak činskému investorovi podá ruku ještě jednou a on bude investovat dvojn.množství peněz.Když si psal o těch dotacích.Vždy je třeba si s investorem sednout a vymyslet nějakou var.která by byla přijatelná pro obě strany.Třeba přiklad p.Světlík jim prodá levněji pozemky a na oplátku má spočitané, že mu vyrazně stoupne navštěvnost Nových Vitkovic.Ale je to obrovská šance pro spoustu odvětví ve městě.Vyšší navštěvnost všecho co je v Ostravě,Vitkovice,vyrazné oživení centra,Zoo,restaurace,taxi,MHD,vyrazně stoupne tlak na rozletaní linek z Mošnova atd.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: nevim, co tim chces rict. psal jsi, ze to tu nekdo spinil (v mnoznem cisle). a nic takoveho nevidim, proto jsem reagoval.
  zbytek samo sebou a tam se vubec nepru.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.