Zahájena rekonstrukce ulice 28.října

„Investice bude realizována dle původního vítězného architektonického návrhu architektů T. Rusína a I. Wahly. Dokončujeme tak dlouhodobě opomíjený úsek pěší zóny. V rámci této stavby dojde k výměně povrchů chodníků za řezanou žulovou dlažbu, komunikace bude ze štípané žulové kostky. V pěší zóně bude nový mobiliář – dvacet laviček z tryskané žuly s dřevěným sedákem, 46 regulačních sloupků se znakem města Ostravy, které vizuálně oddělí chodníky od vozovky, tři stojany na kola, kolejový památník připomínající v minulosti kolejovou dráhu, která těmito místy projížděla, nové odpadkové koše i veřejné osvětlení. Zasazeno zde bude 24 vzrostlých javorů,“ uvádí místostarosta Dalibor Mouka.

Rekonstrukce si vyžádá přeložku vodovodu, rekonstrukci části kanalizace a přeložku části vedení nízkého napětí. „Stavba byla zahájena frézováním povrchu komunikace. Jako první se začne s pracemi spojenými s opravou zhruba 120 m kanalizace v úseku od Smetanova náměstí po ulici Puchmajerovu. Zároveň je prováděn archeologický průzkum Národním památkovým ústavem, jelikož se ulice nachází v památkové zóně. Souběžně se budou připravovat jámy pro stromy, přípojka na pítko, místa pro sloupy veřejného osvětlení a pro info vitríny.

Po celou dobu stavby bude zajištěna dopravní obslužnost a průchodnost. V době konání Festivalu v ulicích bude stavba přerušena. Toto řešení organizace stavby vyplynulo z důvodu potenciálního čerpání dotace z EU a nutnosti dokončení a jejího vyúčtování do konce roku,“ doplnil místostarosta.

28 rijna

 

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. soso :

  včera bylo pozdě

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. thrpst :

  Žulová dlažba, to už tady jednou bylo ne?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 3. Rado :

  thrpst: A pokusy s nekvalitní žulou z Číny v Ostravě ještě neskončily…

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. Michal_n :

  thrpst, Rado: snahy uchazečů nacpat do projektu levnou žulu z Číny, co je na Masarykáči, byly jedním z hlavních důvodů zrušení původního zadávacího řízení. To, co tam bude by měla být skutečně žula …

  Thumb up 4 Thumb down 1
 5. Petr :

  hlavně nerušte to „parkoviště“ před kasinem, ať ti chudáci nemusí chodit moc daleko!

  Thumb up 9 Thumb down 1
 6. Danek :

  Michal_n:Nedávno jsem byl na nádraží ve Svinově….ty žulové kostky tam se taky pěkně mění v prach,lámou se atd…..už aby se Ostrava šetřila na novou.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 7. Ljuk :

  Včera večer jsem šel kolem a byl jsem překvapený, když po odstranění svrchního asfaltu ulice se vyrýsovala stará dlažba (vložil bych sem fotku, ale nevím, jak se to dělá). Připomíná mi svým vzhledem dlažbu v centru Olomouce. Říkal jsem si, že kdyby možná použili tyto kameny, byl by výsledek mnohem kvalitnější…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  Ljuk: fotku nahraj kamkoliv (treba http://www.imghosting.cz/) a sem zkopiruj odkaz..

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. Ljuk :

  Hynek [msstavby.cz]: Děkuju za radu. :)
  Tak tady jsou (omlouvá se za kvalitu – můj mobil bohužel fotí jako kalkulačka):
  http://www.imghosting.cz/images/30IMG821.jpg
  http://www.imghosting.cz/images/92IMG822.jpg
  http://www.imghosting.cz/images/43IMG823.jpg

  Thumb up 8 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Ljuk: diky. kvalita je zcela v poradku, se podivej na to foto v clanku, ktere fotil nekdo z obvodu.. myslim, ze to tvoje je lepsi. ;)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 11. jrz :

  Ljuk: Nápad dobrý, z recyklovat a ušetřit nějaké peníze. Ale na to už je asi pozdě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Crazym :

  Tak nějak asi tuším kde tato dlažba skončí, mě by se taky hodila, zajímalo by mě kde skončila tenkrát, když rekonstruovali tu část s těmi hroznými drobnými kostičkami :DD
  Krásná ukázka toho jak se tady kdysi za soudruhů hospodařilo, ta dlažba bude zřejmě ještě prvorepubliková podle způsobu položení, velikosti a podle fotek z 22.8.1944:
  http://www.imagehosting.cz/?v=pobombardo.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=pobombqpq.jpg

  Thumb up 4 Thumb down 1
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Ostuda zmizí. Ostrava příští týden začne zvelebovat promenádu v centru“ na idnes.cz: http://goo.gl/HwhpjT

  Thumb up 0 Thumb down 1
 14. Ljuk :

  Dneska jsem slyšel v Českém rozhlase Ostrava, že se původní dlažby, na kterou se „na některých místech“ (mi to připadalo plošné) narazilo, využije při výstavbě památníku na někdejší tramvajovou trať. No tak aspoň něco…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. aggu :

  Kolejový „památník“ v režii města bude jistě úžasný (vizualizace samozřejmě neexistují). Jen, že bude stát před dnešním hodinářstvím naproti Imperialu a budou to dvě uřezané kolejnice zasazené do dlažby. Účel toho památníku je záhada. Možná bude podle představ magistrátu / radnice „vyvažovat“ sterilitu budoucí ulice, což nová, úžasně rovná a jednotvárná žulová dlažba zákonitě přinese. Proč nikdo neuvažuje o repasu historické dlažby je „záhada“. Vždyť je to to nejjednodušší, co město může pro prvorepublikový genius loci ulic v centru udělat. Aspoň ve fragmentu, třeba v Dlouhé, Velké…
  O designu nových uličních lamp ani slovo. Asi opět nějaká tajná koncepce, kterou má Ostrava pro každou ulici zvlášť. Hlavně ty čtvrt-sloupy přikotvené na fasádách jsou silně reprezentativní.
  Reklamní citylighty no comment. K vzteku.
  To vše po 25 letech příprav. No co by jeden chtěl. Na rekonstrukci nejdůležitější ulice Ostravy město vydalo 4x míň, než na kostku, která ukazuje kolik dal kdo gólů v hokeji.
  Úvahy města směrem k centru jsou pro mně jeden velký chaos. Hlavně, že na to máme Komisi a ve čtvrtém patře Útvar.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 16. aggu :

  Jak zachází s původní dlažbou v Liberci: http://liberec.idnes.cz/oprava-liebiegova-mestecka-v-liberci-dv3-/liberec-zpravy.aspx?c=A150520_083830_liberec-zpravy_tm

  Thumb up 2 Thumb down 1
 17. Ambry :

  aggu, ty si odborník na všechno, neustále furt něco kritizovat, to umí každý hňup,ty seš mistr světa ve všem…Co si udělal ty pro Ostravu. Nazdar

  Thumb up 1 Thumb down 4
 18. robert :

  „Úvahy města směrem k centru jsou pro mne jeden velký chaos“ Tak tahle věta to myslím vystihuje. Všichni strašně chtějí, hlavně v tiskových zprávách a veřejných diskuzích. Ale asi neví jak na to…… Čím dál častěji mám pocit, že každá nerealizivaná rekonstrukce v centru je pozivní s ohledem, že v budoucnu by byla realizována třeba konečně kvalitněji. Vsadím se, že o zrekonstruoavané Nádražní se budou učit všicni studenti architektury a to nejen v ČR.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Ambry: Aggu to popsal správně tak jak to je. Jen ty nějak neumíš se ovládat a spadáš k nadávkám. A mimochodem, co jsi pro město udělal ty? :)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 20. Hynek [msstavby.cz] :

  Ambry: ale s dovolenim urazet se tu fakt nebudete.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 21. Alex :

  Hynek [msstavby.cz]:
  martin [msstavby.cz]:

  Útok na vašeho chráněnce vám vadí a vaše vlastní zesměšňující poznámky vůči jiným diskutujícím vám nevadí?

  Děláte si ambice být součástí informačně-kulturního ostravského zázemí, které o sobě, ústy zdejších reprezentantů, tolik rádo tvrdí, jak není Ostrava kulturní. Svým nadutým arogantním pokrytectvím, přes veškerou informační hodnotu tohoto projektu, ukazujete pravý stav věci.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 22. Martin [msstavby.cz] :

  Alex: Jak jsme psali s kennym již několikrát. Nikdo není náš svěřenec. Ale pokud si všimneš, čtenář aggu neposílá někoho někam, nenazývá ho hňupy, nebo se za roušku intelektu ( což je snad ještě horší ) neohání výrazy typu „nadutý arogantní pokrytec“.

  Dále bych chtěl ujistit, že jsme pouze informativní blog a je to náš koníček, který provádíme ve volném čase. Neví kde jsi to vzal, asi zase tvé nepodložené domněnky, ze kterých sis vytvořil svět kolem sebe. Ale nejsme nijak napojeni na informačně-kulturní ostravské zázemí. Ničí názor nás neovlivňuje. Přes veškerou informační hodnotu, kterou máš díky své práci, však svým vystupováním ukazuješ svou povahu a osobnost.

  Ale to je jako házet hrách na zeď. Čaues.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  Alex: jednak ambice nam laskave nepodsouvej, diky.
  a jinak proste osobni rovinu bych sem netahal. ne vzdy se to dari na obou stranach, beru. v ambryho postu je nulova informacni hodnota a uprimne prijit na to driv, tak to s klidnym svedomim smazu. nic by se nestalo. tady neni prostor pro nejake osobni vylevy, bavime se o stavbach a smele reagujte na to, co druhy rika, pokud se vam to nelibi, tak si to vydiskutujte, proti tomu nebude mit nikdo nic. „exotickych“ nazoru uz tu byla prehrsel a vzdycky se to resilo protiargumentem, pripadne to bylo zahy ctenari „vypalcovano“. ale pokud cely post je jen o „mistrovstvi sveta ve vsem“, pak je zbytecne, aby tu visel.

  a pokud vim, tak aggua nidko z nas nezna. takze neni nijak vic chranenec, nez ty. tzn az na tebe zacne nekdo ukazovat prstem, ze jsi treba prechytrely, dopadne to stejne, neboj.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 24. Crazym :

  A kvalitní, cca 80-100 let staré kostky pomalu mizí… http://www.imagehosting.cz/?v=kostky.jpg
  Fakt by se hodily, mají výdrž :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.