Zahájena rekonstrukce ulice 28. října

Opravou tramvajové trati začala velká rekonstrukce ulice 28. října v okolí Krajského úřadu. Modernizována bude nejen samotná zastávka, ale i křižovatka s ulicí Na Jízdárně.

Zastávka bude mít širší nástupní ostrůvek, zábradlí, přístřešek i bezbariérový přístup a u křižovatky přibydou odbočovací pruhy včetně semaforů.

Podrobnější informace na deník.cz: Dvě nebezpečné zastávky budou rekonstruovány a Do centra autem s komplikacemi

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  Proc to zase dostala eurovia? To bude zase kvalita na pul roku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. thrpst :

  Nějaká situace stavby by nebyla? :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Petr :

  Celý ten úsek od krajského úřadu by potřeboval nějaký velký čin. /nejen tramvajová trať

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  Petr: Mno sak se to dela… je to tam napsane (odbocovaci pruhy, semafory, uprava komple cesty)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Houbelec :

  Tomas T.: Pokud si zadavatel objedná nekvalitni materialy, tak nepochybně ano.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. MM :

  Už jsem to psal jinde, ale nechápu proč tam dávají semafory pro auta, to jsou lidi takový tupci, že na každou odbočku potřebují semafor. Už tak je tam cesta otravná (pomalá), teď se to ještě prodlouží :-( Opravu zastávek vítám, ty jsou v šíleném stavu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Tomas T. :

  Houbelec: No ono nejde jen o dalnici. Ve studence na spadle moste taky delala eurovia, a tam to rozhodne nebylo o nekvalite objednaneho marerialu. A i jine veci co delali jsou hodne podivne. Proste z meho pohledu tuto firmu rozhodne nebrat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Houbelec :

  Tomas T.: Na mostě ve Studénce dělal stavební chyby Bögl a Krýsl, který už měl problémy i dříve. Tehdejší ODS-DSO dělalo chyby jen v administrativě a managementu tohoto subdodavatele. Takže tvůj názor je založený na ignoraci faktů a je irelevantní. Pokud by jen nežral agendu některých masových médií, dalo by se s tebou možná mluvit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Houbelec :

  Houbelec: Ó pardón, ulítlo mi to vaše anonymní vykání.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Tomas T. :

  Vás prvni prispevek komentovat nebudu, neb nejsem stavar a vsechny moje vytky se daji hodit do jednoho pytle …. ze tomu nerozumim a ze to tak neni jak si myslim. Ale kvalitu stavby a jeji zivotnost myslim dokaze posoudit kazdy, i kdyz je amater. A z meho hlediska je to proste des.

  A co se tyce vykani, tak pokud sledujete s kym si na toto tema pisete, tak ja osobne jsem to zde nikde nikomu nenutil, a ani jsem se k tomu nevyjadroval. Cili nevim proc tim utocite zrovna na me. Ale pokud uz chcete takto vypadavat i na mne, tak ve Vasi odpovedi vy melo byt ve slove „Vase“ velke v. Je blbe se omlouvat a udelat zaroven stejnou chybu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: tze kdyz to napisu malym, tak sice vykam, ale vlastne tak trochu i tykam? :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Houbelec :

  Tomas T.: V pravidlech jazyka českého stojí jasně, že osobní zájmena se píší s velkým písmenem jen v dopisech a navíc pouze jako vyjádření úcty. Toto není dopis a já nemám nejmenší důvod v anonymní diskusi vyjadřovat úctu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Meghan :

  Zastávka rozhodně rekonstrukci potřebuje, sama uvítám hlavně přechod. Ve špičce se z toho ostrůvku prostě bezpečně dostat nedá. Vizualizace asi nejsou třeba, jestli se jen zúží/posunou chodníky, rozšíří ostrůvky, nainstalují zábradlí a přístřešky a vybudují bezbariérové přechody. Odbočovací pruhy, budiž, ale ten semafor je zbytečný.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Tomas T. :

  Houbelec: To mate pravdu. A take v pravidlech stoji ze lze napsat „62 lidí“ a i „62 lidé“ a od příštího roku by melo byt spravne i „devčata běhali“.
  Oduvodnenim je to, ze jazyk se vyviji a prizpusobuje se tomu, jak mluvi vetsina. Dle meho je spis ale potreba nad tim trosku zapremyslet.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Houbelec :

  Tomas T.: A když nad tím zapřemýšlíte, zjistíte, že psát osobní zájmena s velkým písmenem je nesmyslný archaismus.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Sanju :

  Houbelec: Zírám, na co všechno jste vy/jsi ty odborník. Za archaismus by se dalo považovat i psaní i/y, když ve výslovnosti má čeština pouze „i“ a to už někdy od 15. století. Ale kdovíproč na tom lidi pořád trvají.

  Věta „(…) nemám nejmenší důvod v anonymní diskusi vyjadřovat úctu.“ vás/tě asi v komentářích na těchto stránkách vystihuje úplně nejlépe. Mám za to, že pokud se někde nechová jako kretén a neuráží další, pak má automaticky právo na to, aby se k němu ostatní chovali s úctou. Pokud toho právo nerespektuje/nerespektuješ, nemá pro mě žádný význam zabývat se vašimi/tvými názory, ať už jsou sebepravdivější.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Houbelec :

  Sanju: Za prvé, v polovině republiky existuje ve výslovnosti rozdíl mezi i a y. A za druhé, pokud byste chtěl psaní i/y zrušit, musela by následovat lavina změn napříč celým systémem. A to je ta věc, které se lidi brání. Kdyby šlo jen tak bez následků tuto dualitu zrušit, dávno by se to stalo. A nikomu by to nevadilo.
  Ten zbytek je jenom slovíčkaření, posouvání významu slov a přecitlivělost. Nepovažuju za zajímavé.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Houbelec: Já nepovažuji za zajímavé tvoje několika řádkové projevy, které se většinou netýkají témat tohoto webu. Nechápu, proč se vy svých komentářích povyšuješ, děláš z ostatních „ovce“ bez vlastního uvažování a ty byl poslední maják nezávislého myšlení. Pravděpodobně máš hodně věcí naučených. Ale obsahově jsou tvoje komentáře většinou prázdné.
  Tak se drž témat stavebnictví, architektury a designu a rozvíjej tyhle :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.