Žádost o dotace na stadion Vítkovice

O sto milionů korun na rekonstrukci Městského stadionu ve Vítkovicích požádali představitelé Ostravy ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Stadion je dějištěm atletického mítinku Zlatá tretra, v budoucnu by měl sloužit i fotbalovému Baníku. Celý projekt má stát 350 milionů korun, město chce rekonstrukci financovat pomocí půjčky z Evropské investiční banky, kde má úvěrovou finanční rezervu. O tom, zda Ostrava dotaci dostane, se zřejmě doví v prvním čtvrtletí příštího roku.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Snad to vyjde ať má náš Baníček kde hrát aspon :(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. MM :

  Tunel města a jeho radních jede podle předpokladů… Stadion absolutně nevyhovuje fotbalu, lokalita mizerná. Je to další ukázka rekonstrukce na zakázku, jako ČEZ aréna, která stojí město stamiliony. V Polsku nebo na Slovácku postavili krásný fotbalový stadion za polovinu této částky, jen v Ostravě to nejde. Baníku fandím, ale do Vítkovic jezdit nebudu…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Vy jste viděl projekt rekonstukce stadionu, že víte že nebude vyhovovat fotbalu ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Jiri :

  martin.. tak hlavne a predevsim – bude kolem atleticka draha, od cehoz se upustuje vsude na svete..
  a to nemluvim, ze to je stale a porad ve Vitkovicich…. kazdy vi, ze Banik patri na Slezsko!

  stejne jako MM muzu rict, ze ja do zadnych vitkovic na fotbal chodit nehodlam…
  dalsi tunel mesta.. jak typicke

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Sanju :

  Vážený Jiří, Váš názor respektuju a shodneme se minimálně na tom, že stadiony bez atletické dráhy sluší fotbalu více. Ale „Baník = Slezsko“ mi přijde jako anachronismus. V době, kdy klub vznikal, fungovaly Slezská Ostrava, Moravská Ostrava, Vítkovice, Přívoz jako samostatné obce, ale už více než 60 let žijeme ve Velké Ostravě a původně ostře vnímané rozdíly mezi jednotlivými částmi aglomerace se setřely, dnes žijeme „jen“ s povědomím o městských obvodech a částech. Opravdu někdo vnímá, že Baník je reprezentantem fotbalu pouze na Slezské Ostravě? Tradice je pěkná věc, ale já bych se spíš klonil k tomu, že je zástupcem celé Ostravy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Jinde ve světě si totiž fotbalové týmy staví vlastní stadiony a „necpou“ se na stadiony městské, které jsou více účelné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. PetrP :

  Týmy je nestaví, všude ve světě je staví město, kraj či stát…. Vyjma klubů jako Manchester, Barcelona a pod… Ale to jsou kluby z jiné planety…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.