D1 až do Polska v roce 2012

Dálnice D1 mezi Bohumínem a státní hranicí s Polskem by měla být otevřená v režimu předčasného užívání v květnu 2012.

Vláda tento týden schválila navýšení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok o čtyři miliardy korun a podle oficiálních zpráv se z tohoto balíku peněz měla financovat i dostavba několikrát posunovaného dokončení dálnice z Bohumína směrem k polské hranici.

zdroj: denik.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. PetrP :

  Co je tohle za blbost? Dálnice na naší straně je těsně před dokončením, jediné zpoždění mají poláci na své straně… U nás chybí jen VDZ, telematika a pod…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  no tak jak vidis, tak to „tesne pred dokoncenim“ bude zrejme jeste pulrok trvat (pokud teda se to z tech penez vubec financovat bude, takove formulace jako „podle oficiálních zpráv by se měla“ taky nezni jako neco, co uz ma razitko s podpisem..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. PetrP :

  Bude to trvat ještě půl roku, protože musíme čekat na poláky, nemá cenu otevírat dálnici, která vede do pole… z těch peněz co na to mají jít, jsou peníze pro firmy a dodavatele, ne na samotnou výstavbu, protože část stavěly firmy za své…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  ti sice rozumim, porad ale nechapu, co z toho textu mas za blbost..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. PetrP :

  No že se z těch peněz budou financovat úvěry a splátky firmám, ne výstavba, která je již z 90% dokončená. Je to zavádějící psát, že se bude pokračovat ve výstavbě… ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.