Z budovy jaderného výzkumu budou byty

Z bývalé administrativní budovy na ulici Průmyslové v Ostravě, kde svého času byl umístěn vývoj a výzkum jaderné energetiky společnosti Vítkovice, bude přestavěn na nájemní bydlení.

Záměr oznámila společnost Vítkovice. Bohužel se nám zatím nepodařilo získat materiál v lepší kvalitě. Obrázek pochází z facebookové skupiny URBEX-OVA.

Objekt je mnoho let prázdný:

Související články


Komentáře

 1. Jenda :

  Dobrá myšlenka, tato lokalita potřebuje více těchto projektů. Snad se projekt rychle zrealizuje a nebude to další šuplíkový klenot. :D

  Thumb up 21 Thumb down 1
 2. David :

  Já se divím, že se jím vůbec do toho chce. Bydlet tam a mít výhled z jedné strany na sběrnu kovů, z druhé na fabriku. Asi tuším jaké občany tam chtějí nastěhovat. Ale spíš by prospělo kdyby ten barák zbourali a prodloužili železárenskou nebo aspoň zrušili ten hloupý oblouček co ten barák objíždí… Ten pozemek je mrtvý bod, tady pomůže jedině komplexní řešení celého území ale opravit jeden rozpadající se panelák a myslet si jak to pozvedne lokalitu, to určitě ne.

  Thumb up 23 Thumb down 14
 3. riltr :

  že by další velko kapacitní ubytovna? Jinak třeba mě by ten výhled vůbec nevadil, Industrial forever!!!;)

  Thumb up 4 Thumb down 6
 4. Brzda :

  David: Já teda souhlasím s Jendou. Pokud bude tato lokalita postupně obydlována, bude to vytvářet tlak na zrušení některých míst, která v zastavěné části města nemají co dělat, jako je právě ta sběrna. Pokud má jít o startovací byty, případně o studentské ubytování, tak bych výhled asi moc neřešil. Nehledě na to, že jsou i tací, kterým se tento výhled líbí. Spíš bych měl trochu strach z hluku….

  Thumb up 15 Thumb down 1
 5. rom :

  může to být zajímavé pro studentky OÚ – pěkný dojezd na fakulty

  Thumb up 6 Thumb down 1
 6. adamous :

  David: Pochybuju, ze by si Vitkovice, a.s. chtely znehodnotit okolni pozemky a budovy tim, ze by z toho udelaly dalsi ubytovnu pro soc. slabe.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 7. balde :

  lokalitou vhodné pro krátkodobé pronájmy s ohledem na blízkost DOV

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. Rado :

  Nechci nic říkat, ale jestli i po rekonstrukci bude ten barák vypadat stjně jako v době, kdy byl postaven, tak je něco špatně.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 9. Adam (ten hodný) :

  jsem zvědav co bude z toho co se ukrývá v podzemí 😉

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. Crazym :

  Celé mi to připadá jako akce na další podojení nějakých fondů. Už ta omáčka okolo a kecy o Výstavní ulici, Průmyslová by asi nezněla tak dobře, jsou známkou o vylepšení typické pro „pohádky“ pro žádosti o dotace. Ještě by tam kromě těch bezemisí a nízkoenergetiky mohli napasovat genderovou vyváženost a mají to v kapse :-) A „kvalitní nájemní bydlení“ tam nikdy nebude. Sběrnu můžete časem vymístit ale ty Vítkovice ne, ty haly tam zůstanou. Jsem pesimista, takže mě můžou jenom překvapit, tak jsem zvědav :-)

  Thumb up 12 Thumb down 2
 11. Mark :

  Je opravdu šílené, že společnost Vítkovice je schopna vytvořit takovouto „reklamu“ na projekt, jak je v textu uvedeno, oživení budovy Pentagonu a takto ji prezentovat veřejnosti. Společnost, která je se schopna chlubit tím, že zbankrotovala, jak jinak si vysvětlit text: „… Potřebuje „pouze“ rekonstruovat. Připomíná tak trochu společnost Vítkovice. Dnes můžeme konstatovat, že absolvovala ozdravný proces a postupně se transformuje do developerské společnosti…“. Za toto bych se styděl. Stav, v jakém budova nyní je, kdybych byl jejím vlastníkem, což společnost Vítkovice je. To je ukázkový případ hospodaření s majetkem této „developerské“ společnosti. Ostuda. A opravdu nechápu záměr předělávat kancelářskou budovu na bydlení. Už dávno (po ukončení původní činnosti) v této budově to mohli pronajímat jako kanceláře a budovu udržovat v normálním provozuschopném stavu. Teď zaplatí kdo? Zase nějaké dotace?

  Thumb up 12 Thumb down 6
 12. SN :

  Pánové to je Světlíkovo a z Vítkovic a.s. má být business s nemovitostmi tak co myslíte, že tam vznikne?:-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Martin :

  Firma Vítkovice příspěvek sdílela i na svých fb stránkách
  https://www.facebook.com/VitkoviceCZ/

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. jlname :

  Otázka je, kdo bude ta cílová skupina na bydlení. Domy hrůzy Hlubinák, Metalurg už máme.
  V bezprostředním okolí není žádný obchod. Doprava také nic moc.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 15. adamous :

  Ostravský Pentagon čeká proměna, bydlet by se v něm mohlo už za tři roky: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3328192-ostravsky-pentagon-ceka-promena-bydlet-se-v-nem-mohlo-uz-za-tri-roky

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. dušan :

  Co se týče téhle budovy dá se na to pohlížet různě, na jedné straně výhled na výrobní provozy na druhé straně celkem zajímavé využití,parkoviště tam je,nevím jak chtějí využít ty podzemní prostory ale to je vedlejší.Jestli zmizí šrotiště a upraví se budova hasičárny,bývalé dopravky a volný prostor po plynojemu se rozumně využije mohla by to do budoucna být ucházející lokalita.Co mi na tom ale velice vadí-majitel, odhaduji že Vítkovice to budou prezentovat jako“ekol.zátěž“stát do toho nacpe nemalé peníze (viz.jezero na haldě v Hrabové)a Světlík si zase zvýší hodnotu majetku.Něco jiného by bylo jestli by to převedl po opravě např.na město nebo obvod což se nikdy nestane.

  Thumb up 1 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.