Z budovy jaderného výzkumu budou byty

Z bývalé administrativní budovy na ulici Průmyslové v Ostravě, kde svého času byl umístěn vývoj a výzkum jaderné energetiky společnosti Vítkovice, bude přestavěn na nájemní bydlení.

Záměr oznámila společnost Vítkovice. Bohužel se nám zatím nepodařilo získat materiál v lepší kvalitě. Obrázek pochází z facebookové skupiny URBEX-OVA.

Objekt je mnoho let prázdný:

1. Jenda :

Dobrá myšlenka, tato lokalita potřebuje více těchto projektů. Snad se projekt rychle zrealizuje a nebude to další šuplíkový klenot. :D

2. David :

Já se divím, že se jím vůbec do toho chce. Bydlet tam a mít výhled z jedné strany na sběrnu kovů, z druhé na fabriku. Asi tuším jaké občany tam chtějí nastěhovat. Ale spíš by prospělo kdyby ten barák zbourali a prodloužili železárenskou nebo aspoň zrušili ten hloupý oblouček co ten barák objíždí… Ten pozemek je mrtvý bod, tady pomůže jedině komplexní řešení celého území ale opravit jeden rozpadající se panelák a myslet si jak to pozvedne lokalitu, to určitě ne.

3. riltr :

že by další velko kapacitní ubytovna? Jinak třeba mě by ten výhled vůbec nevadil, Industrial forever!!!;)

4. Brzda :

David: Já teda souhlasím s Jendou. Pokud bude tato lokalita postupně obydlována, bude to vytvářet tlak na zrušení některých míst, která v zastavěné části města nemají co dělat, jako je právě ta sběrna. Pokud má jít o startovací byty, případně o studentské ubytování, tak bych výhled asi moc neřešil. Nehledě na to, že jsou i tací, kterým se tento výhled líbí. Spíš bych měl trochu strach z hluku….

5. rom :

může to být zajímavé pro studentky OÚ – pěkný dojezd na fakulty

6. adamous :

David: Pochybuju, ze by si Vitkovice, a.s. chtely znehodnotit okolni pozemky a budovy tim, ze by z toho udelaly dalsi ubytovnu pro soc. slabe.

7. balde :

lokalitou vhodné pro krátkodobé pronájmy s ohledem na blízkost DOV

8. Rado :

Nechci nic říkat, ale jestli i po rekonstrukci bude ten barák vypadat stjně jako v době, kdy byl postaven, tak je něco špatně.

9. Adam (ten hodný) :

jsem zvědav co bude z toho co se ukrývá v podzemí 😉

Celé mi to připadá jako akce na další podojení nějakých fondů. Už ta omáčka okolo a kecy o Výstavní ulici, Průmyslová by asi nezněla tak dobře, jsou známkou o vylepšení typické pro „pohádky“ pro žádosti o dotace. Ještě by tam kromě těch bezemisí a nízkoenergetiky mohli napasovat genderovou vyváženost a mají to v kapse :-) A „kvalitní nájemní bydlení“ tam nikdy nebude. Sběrnu můžete časem vymístit ale ty Vítkovice ne, ty haly tam zůstanou. Jsem pesimista, takže mě můžou jenom překvapit, tak jsem zvědav :-)

11. Mark :

Je opravdu šílené, že společnost Vítkovice je schopna vytvořit takovouto „reklamu“ na projekt, jak je v textu uvedeno, oživení budovy Pentagonu a takto ji prezentovat veřejnosti. Společnost, která je se schopna chlubit tím, že zbankrotovala, jak jinak si vysvětlit text: „… Potřebuje „pouze“ rekonstruovat. Připomíná tak trochu společnost Vítkovice. Dnes můžeme konstatovat, že absolvovala ozdravný proces a postupně se transformuje do developerské společnosti…“. Za toto bych se styděl. Stav, v jakém budova nyní je, kdybych byl jejím vlastníkem, což společnost Vítkovice je. To je ukázkový případ hospodaření s majetkem této „developerské“ společnosti. Ostuda. A opravdu nechápu záměr předělávat kancelářskou budovu na bydlení. Už dávno (po ukončení původní činnosti) v této budově to mohli pronajímat jako kanceláře a budovu udržovat v normálním provozuschopném stavu. Teď zaplatí kdo? Zase nějaké dotace?

12. SN :

Pánové to je Světlíkovo a z Vítkovic a.s. má být business s nemovitostmi tak co myslíte, že tam vznikne?:-)

13. Martin :

Firma Vítkovice příspěvek sdílela i na svých fb stránkách

14. jlname :

Otázka je, kdo bude ta cílová skupina na bydlení. Domy hrůzy Hlubinák, Metalurg už máme.
    V bezprostředním okolí není žádný obchod. Doprava také nic moc.

15. adamous :

Ostravský Pentagon čeká proměna, bydlet by se v něm mohlo už za tři roky: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3328192-ostravsky-pentagon-ceka-promena-bydlet-se-v-nem-mohlo-uz-za-tri-roky