Oprava vymletého chodníku v centru Ostravy

Chodník podél řeky Ostravice v centru Ostravy se po několika letech dočká opravy…

zdroj: ostrava.cz
zdroj foto: diskuze na webu

Související články


Komentáře

 1. Tom :

  Snad tam nalijou asfalt. Sice esteticky to bude hnus, ale nevezme to pryč první přebytečný metr vody v řece. Po kamenech se špatně chodí s tenčíma podrážkama, natož běhá, tak jsou pak vychozené chodníčky vedle a cyklisti, kterým nestačí stezky na obou stranách řeky, to taky brzo vymetou. Slibuju, že pokud to zalijou, nebudu už běhat po cyklostezce
  …možná :)

  Thumb up 4 Thumb down 6
 2. Crazym :

  A že jim to trvalo :-) Ale nejásejme předčasně, taky to může dopadnout tak, že když se zadaří, letos to za draho opraví a jarní voda roku 2019 to opět zreguluje :-)
  Nějak už si nepamatuji kdy jsem ty fotky dělal ale odhaduji jaro 2013 nebo 2014 podle svého starého araba co už dávno nemám :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Garaznik :

  Ty vole a co cekali, ze se s tim chodnikem stane? Tohle bylo jasne uz hned po otevreni, kdyz jsem to videl…sterk. Vedle reky, ktera je pravidelne kazdy rok vylita.

  Thumb up 14 Thumb down 2
 4. Xavier :

  Garaznik: Problém je v tom, že asi nečekali nic, protože ti naší radní z Ostravaka na radnici MOaP jsou pravděpodobně stejně vymletí jako ten chodník.
  A občané by neměli být tak blbí a očekávat, že se něco bude opravovat rok po komunálkách! Proč si to nechali na rok 2018 je snad jasné :-D

  Thumb up 21 Thumb down 1
 5. Dříč :

  A bude vymletý zase! To je přece ptákovina!

  Thumb up 1 Thumb down 2
 6. Dříč :

  Asfalt je podemletý hned! Dlažba taky. Tam nepomůže nic. Vybetonovat? Příšerně nákladné a musíte dělat po deskách a mezi nimi dilatace, přičemž se zase i ty desky různě pozvedávají. Prostě stavět v korytě řeky je nesmysl :D

  Thumb up 7 Thumb down 4
 7. Xavier :

  Dříč: A co ten kameny zpevněný břeh na některých místech, např. u splavu kousek od radnice (https://goo.gl/LJhd7R)? Jak to, že se drží už několik let, ačkoliv voda stoupla už mnohokrát? Jako já se v tom nevyznám, je to jen otázka – ale podle všeho to nějak jde :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 8. Michal :

  Tam především nikdy žádný chodník být neměl. A ještě k tomu tam vysazovat stromy – další capina.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Marián Kyral :

  Dříč: Prostě stavět v korytě řeky je nesmysl :D

  Ani mostní pilíře? :-D

  Thumb up 2 Thumb down 4
 10. robert :

  Xavier:
  až na to, že tento projekt byl vytvořený magistrátem…

  Thumb up 1 Thumb down 2
 11. robert :

  Xavier:
  a proč si to nechávali na 2018 je snadné – doteď vedli soudní spor o technické provedení prací a reklamaci.

  100 fake článků před čekými prezidentskými volbami si v průměru přečetlo 88 Čechů. 100 fake článků před finskými prezidentkými volbami si přečetli v průměru dva Fini……

  Thumb up 4 Thumb down 4
 12. Xavier :

  robert: A co ten „úřad městského obvodu MOaP“ ve zveřejněném textu? Tož ale je-li to projekt magistrátu, tak se za svůj původní příspěvek omlouvám a dodávám, že tehdejší koalice ČSSD a ODS byla zřejmě taky řádně vymletá! :-D
  Nicméně, tezi o Ostravakovi neodvolám, protože to hnutí je vymleto tak či onak :-D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. PetrBD :

  Když jsem se před 4 lety písemně dotazoval magistrátu, jestli s tím chodníkem budou něco dělat, tak mi odpověděli, že nemůžou dělat vůbec nic, jelikož je ve správě Povodí Odry. Znamená to tedy, že se konečně spolu domluvili?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. TomOva :

  Fajn nápad jak každý rok utratit obecní peníze… postavit chodník přímo vedle koryta řeky… každé zvýšení hladiny ho odnese do Polska. Bravo Ostravo !!!

  Thumb up 0 Thumb down 4
 15. Crazym :

  Dlouho jsem se tamtudy neprojel a když jsem se včera přibližoval bermou z centra zdálky jsem viděl stavební ruch a říkám si konečně začali opravovat ty mlatové chodníky. Jenže když jsem viděl tohle http://www.imagehosting.cz/?v=pa107257.jpg tak první co mě napadlo je proč? Slunící plochy a kolem nich místo trávy kamenná dlažby o tloušťce co vypadá, že unese tanky, tak si říkám, tady někdo nemá co dělat s penězi ale aspoń něco se dělá a jedu dál :-)
  Po nějaké chvíli úsek mlatové stezky až k pěšímu mostu v parku čerstvě vybrán do hloubky http://www.imagehosting.cz/?v=pa107261.jpg a já si říkám, tak asi už tady začali ty mlatové stezky obnovovat, hurá. Jenže ouha, o kus dál tohle http://www.imagehosting.cz/?v=pa107262.jpg Vypadá to jako vzorek dvou druhů dlažby pro ukázku a opět síla těch kamenů vypadá na pevnostní val a ne jako chodník pro pěší. To už jsem mírně rozmrzelý :-) Pokračuji a o pár metrů dál ukázka toho, jak vypadá mlatová stezka za nějakou dobu bez údržby http://www.imagehosting.cz/?v=pa107267.jpg Pak nemám být nas.aný. Inu Ostrava!!! :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 16. Crazym :

  Tak vypadá to, že to opravdu začali dláždit a asi počítají nejen s provozem těžkotonážních kočárků a asi i s tisíciletou vodou neboť nejenom, že jsou ty kameny usazovány do obrubníků, což je pochopitelné, ty už tam byly ale kameny vypadají, že by unesly tanky :DD
  http://www.imagehosting.cz/?v=pa307465.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=pa307514.jpg
  Inu co, ekonomika roste, tak proč si nevyhodit z kopýtka když z cizího krev neteče a my to zase vybereme od těch oveček :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 17. Crazym :

  Taky by mě zajímalo jestli někdo neví proč ty zpevněné plochy dělají tak velké. Jestli se tam plánuje nějaká činnost nebo prostě chtěli jen proinvestovat. Ty původní „slunící plochy“ s těm schodišti do řeky jsou proti tomu směšně malé a rozhodně ne tak odolné aby se nepoškodily kdyby na ně něco vjelo třeba při manipulací s loděmi.
  http://www.imagehosting.cz/?v=pa307463.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=pa307516.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=pa307518.jpg
  Perlička na poslední fotce, všimněte si jak už jsou ty kačeny oprsklé, když je lidi krmí neváhají opustit bezpečné prostředí řeky :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 18. davidb :

  Crazym:
  Šel jsem kolem a ty kameny jsou fakt pěkné.
  Nádherný materiál.
  Tím neříkám, že vhodný pro toto místo :-(

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. Petr :

  Crazym: Crazym: Jojo, do centra betonovou dlažbu s asfaltem (viz dům umění) a k řece do zátopové oblasti parádní žulu nebo co to je..

  Thumb up 5 Thumb down 0
 20. Jp :

  Tady trochu nechapu, ten negativismus… kdyz by to delali ze zamkovky, budeme remcat, ze to je zamkovka… Tim nerikam, ze dum umeni neni max. humus.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 21. thvari :

  ja to kvituju, je to pekne a doslova to laka tam jit. tohle nechali udelat jednoho architekta a dobre, stejne to meli udelat u tech dulezitych rekonstrukci v centru (a znovu, nekde je to udelane dobre, jako na ulici Kostelni nebo te ulici s tou historickou zastavkou), jinde to vyasfaltovali jak na sidlisti.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 22. Jp :

  Jinak trochu OT, prim. Macura by pry rad videl pozici mestskeho zahradnika… to jsem zvedavy.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 23. Crazym :

  Copak se to tam chystá? Dovážejí zeminu aby bylo co odplavovat? :DD http://www.imagehosting.cz/?v=pb067552.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 1
 24. Crazym :

  Oni ty hromádky hlíny vážně jen rozprostřeli po tom trávníku, fakt kocourkov :DD http://www.imagehosting.cz/?v=pb097628.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 1
 25. Jirka :

  Crazym: a co s tou zeminou podle vás měli jako udělat???

  Thumb up 0 Thumb down 2
 26. Crazym :

  Jirka: Co tak ji tam vůbec nenavážet, nebo ji rovnou šoupnout na hranicích do Odry? :-) Hlasuji pro ekonomickou variantu ale co, jsem jen hloupý daňový poplatník a můžu být rád, že na mě nikdo nekleknul :DD

  Thumb up 1 Thumb down 1
 27. Crazym :

  Dlouho jsem tam nebyl a dnes už to vypadá, že ty mlatové chodníky v bermě budou opravdu po celé délce nahrazeny masívními kamennými, dnes jsem už zaregistroval práce pod mostem Pionýrů http://www.imagehosting.cz/?v=p2027883.jpg Akorát nevím kterou tu variantu nakonec zvolili, byl jsem daleko na druhé straně a nepoznám to. Každopádně obě vyrianty vyfocené zhruba před čtyřmi měsíci na začátku prací vypadaly hodně předimenzovaně, ta blíže http://www.imagehosting.cz/?v=pa107262.jpg vypadala, že by unesla i tanky :-) Proč u nás vždy jdeme z extrému do extrému? :-) Dlažba v místech v centru kde jezdí auta je poloviční proti chodníku pro pěší širokém tak na dva kočárky. Sice chápu, že je tam možnost velké vody ale i tak :-) Holt kšeft je kšeft, rozumný hospodář používající své peníze by tohle nikdy neudělal :-(

  Thumb up 1 Thumb down 1
 28. Crazym :

  Tak jsem se konečně dostal i na tu správnou stranu řeky a ty kdysi mlatové stezky budou po novému opravdu festovné :-) http://screenshot.cz/ZTUSP/ To už asi větší voda nebo maminky s kočárky neroz.ebou :DD Teď čekám kdo se první pochlubí, že to napravil ve stranickém tisku „Centrum“ co mi chodí do schránky nebo kdo to použije před nějakými volbami :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 29. Crazym :

  Tak opravy původních mlatových stezek dorazily až pod Sýkorák http://screenshot.cz/CD7QA/
  Je někde dohledatelné kolik ta akce má stát či stojí? Zajimalo by mě to bo toho kamene je :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 30. Crazym :

  Tak dnes už to vypadá na závěrečnou fázi, je připravena zemina na finální úpravy terénu kolem stezek http://screenshot.cz/WQTJE/

  Thumb up 3 Thumb down 0
 31. Crazym :

  Tak finální úpravy proběhly až po více než třech měsících po vysypání hromádek hlíny :-) http://screenshot.cz/8Z12A/ Ještě se dodělávají drobnosti třeba naproti http://screenshot.cz/3KWC2/ ale už to vypadá celkem k světu a na konečnou s pracemi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.