Výškový dům na Ostrčilově ulici čeká na rozhodnutí

Jednadvacetipatrovou budovu, které už nikdo z Ostravanů neřekne jinak než dům hrůzy, chtěla loni v létě i s okolními pozemky od města koupit společnost Luxemburg Associates Limited. Dům chtěla zbourat a na jeho místě postavit dva nové věžáky. Projekt nazvaný Ostrčilova Park Towers měl sloužit především k bydlení v nejvyšších patrech, v podzemí měly být garáže a v dolních poschodích nákupní galerie a kanceláře. Investor městu za ostravský mrakodrap nabídl čtyřicet milionů korun. Minimálně sedmadvacet milionů potřeboval na demolici, město tak mohlo získat třináct milionů korun. Prodej ale uvázl na mrtvém bodě. „Jednání o věžovém domě na Ostrčilově ulici se zatím neposunula dál. Na poradách se mu ale věnujeme. Rozhodnutí by mělo padnout do konce letošního roku,“ řekl náměstek primátora pro finance Tomáš Petřík.
celý článek: denik.cz

Související články

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.