Vyrostou v Ostravě nové hotely?

Ostrava chce nechat zastavět některé proluky v centru města. Plochy bude opět nabízet v březnu na veletrhu investičních příležitostí MIPIM v Cannes. Zástupci města do Francie pojedou už s konkrétními podmínkami a očekávají hojný zájem investorů. Novinářům to řekl ostravský primátor Tomáš Macura (ANO).

O Ostravu projevili zájem investoři, kteří by chtěli stavět hotely. Kde chtějí stavět uvedeno není, připomeňme si ale postoj centrálního obvodu v čele s Hnutím Ostravak k novým hotelům. Plánovaný hotel Campanile & Premiere Classe nepovolili kvůli údajnému nedostatku parkovacích stání v objektu. Normově však splněny. Údajně do hotelů jezdí všichni auty…

 

„V minulosti dominovaly takové průmyslové funkce, to znamená, nabízeli jsme plochy v průmyslových zónách. Letos jednoznačně už bude dominovat to, že jedeme na veletrh nabízet především volné plochy ve městě pro městské funkce, jako je rezidenční, volnočasová, případně pro stavbu hotelů a podobně,“ řekl Macura.

Město bude nabízet několik míst, většinou proluk, nacházejí se například na Karolině nebo v blízkosti centrálního náměstí. „Budeme již mít zpracovanou prostorovou, výškovou regulaci, včetně dalších požadavků tak, abychom mohli případným zájemcům o investice už dát konkrétnější zadání. Už na základě loňského veletrhu jsme registrovali zájem některých zahraničních i tuzemských investorů o určité plochy v centru města. Předpokládám, že tentokrát to bude ještě hojnější,“ řekl primátor.

Uvedl, že ve městě je prostor například pro jeden nebo dva nové hotely se středně velkou kapacitou v kategorii tři a čtyři hvězdy. Městu podle primátora takové hotely chybějí. Deficit hotelových kapacit se projevuje hlavně při velkých akcích, ale obecně roste i průměrná obsazenost hotelů. „Už registrujeme dva nebo tři zájemce,“ řekl Macura.

Město podle něj bude chtít vybírat investory podle více kritérií. Jedním z nejdůležitějších bude architektonická hodnota stavby. „Já osobně budu prosazovat i to, aby jednou z podmínek, podle kterých by se následně město případně rozhodovalo prodat, či neprodat danou parcelu pro určitou výstavbu, byla i realizace architektonické soutěže,“řekl primátor.

citace: ČTK/archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Ostravan :

  Jeden hotel by mohl být postaven na zbourané ploše před svinovským nádražím. Mimochodem, proč se tam stále nestaví?

  Thumb up 26 Thumb down 0
 2. dolil :

  Ostrava se stane městem, jakmile zde bude pětihvězdičkový hotel.

  Thumb up 20 Thumb down 3
 3. aggu :

  dolil: Proč?

  Thumb up 3 Thumb down 10
 4. Danek :

  Ono my skutečně žaden 5* hotel nemáme a klientela, která by ho vyžadovala jednoznačně je.Strašně by se mi líbilo na Karolině toto:+vyhled na radnici+z druhé strany Vitkovice .https://www.booking.com/hotel/pl/courtyard-marriott-katowice-city-center.cs.html?aid=319918;label=katowice-cpDtdILLP7mJj2X8cUGBDwS166825931661%3Apl%3Ata%3Ap125%3Ap2260.000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-184897996%3Alp9062869%3Ali%3Adec%3Adm;sid=8030542a8f33813685db0278a63b04f3;atlas_src=sr_iw_title;dist=0;nflt=class%3D4%3B;room1=A%2CA;sb_price_type=total;type=total&

  Thumb up 10 Thumb down 1
 5. Matěj :

  Danek: Toto by se mi líbilo taky. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že výhled je z pokoje krásný (když není smog) :) Hotel je ale jen v posledních cca 8 patrech. Nevím, zda by se zbytek plochu pod hotelem v Ostravě uživil. To samé i hotel. V Katowicích mají málokdy hotel zaplněn…Jediný podobný hotel v Ostravě v této kategorii je snad jen Mercure a možná snad i Imperial, který je ale celkem staršího data.. a samozřejmě bez výhledu :) A za mě Campanile nebrat. Předražené mikro pokoje se sprchou v plastové buňce (viz Warszawa).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. dolil :

  Je pravda, že Brno i Katowice 5* mají.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 7. D.L :

  Zrovna Brno dávat za příklad, když kapacita hotelu je využita minimálně a celkový počet míst je přitom nižší. Tak Brno určitě ne.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 8. aggu :

  Čím víc hvězdiček tím víc adidas… Ten systém je dobrovolný. Info z tripadvisor nebo booking.com to jistí.
  Kdo by si chtěl zabrušovat do toho, jak velký rozdíl je mezi 4* a 5* apod., může tady:
  http://www.hotelstars.cz/
  Nahoře je odkaz ke stažení metodiky, na str. 9 pdf je tabulka, která uvádí rozdíly mezi kategoriemi.
  Mezi 4 a 5* vidím rozdíl v: poslíčkovi, tím že dostanu „kofolu“ i v lobby, nonstop recepcí s živou obsluhou ;) parking boys, žehlením, časopisy, dárkem pro hosta, víc polštářů, křeslo navíc, trezor, šitíčko, lžíce na boty, pantofle, přísun kofoly na pokoj nonstop, bar i v neděli. That´s all folks.
  Pro 5* nejsem cílovka, jestli tyhle rozdíly vyrovnají rozdíl v ceně pokoje je každého věc. Myslím, že v Burj Al Arab Jumeirah (6*) mají ještě víc polštářů ;)

  Thumb up 3 Thumb down 11
 9. Danek :

  aggu: No vidis,ja znam par lidi kteri na to maji a jinou var.nez 5* nepreferuji.radeji do toho mista nepojedou…no..lidi jsou ruzni.

  Thumb up 14 Thumb down 2
 10. dolil :

  Ostravská mentalita, na co 5*?

  Thumb up 10 Thumb down 7
 11. aggu :

  dolil: Tuhle otázku tu někdo klade?

  Thumb up 1 Thumb down 9
 12. Danek :

  dolil: To je nazor,na co vubec hotel..kdyz bydlim v Ostrave nepotrebuji hotel…myslim to ironicky samozr.v zavislosti na tech 5*

  Thumb up 13 Thumb down 1
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  Ostravan:
  z clanku, odkaz je tady: Hynek [msstavby.cz]

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Obchodní centum – to je prostě vrchol kulturního světa ostravské buránie.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 15. Kubis :

  Bývalý Bonver v Mariánských Horách na 28.Října naproti Alfy prochází změnou, sice to nevypadá na hotel s 5* ale nějakou restauraci… že by další Radegastovna?

  Thumb up 7 Thumb down 0
 16. Danek :

  Kubis: Taktez restaurace Aura v Porube..bude Radegastovna…uz se tam vesele boura.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 17. Summerboy :

  Danek: Co se deje s Aurou? Radegastovna to jako koupila nebo jak? Aura je super a rekonstruovali ji v poslednich peti sesti letech…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Danek :

  Summerboy: Nekoupili,Majitel je stejný, jen jako frenziza bude předělán na Radegastovnu.Radegast tomu zřejmě davá podporu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Rýša :

  Zástupci města do Francie pojedou už s konkrétními podmínkami a očekávají hojný zájem investorů. Novinářům to řekl ostravský primátor Tomáš Macura (ANO).
  Ano, zájemci třeba opravdu budou, ale pak nastoupí naši dobří známí z MOaPu a stavby v centru pod jakoukoliv záminkou zatrhnou. pan primátor by raději nejdřív měl promluvit s paní starostkou ad., a teprve pak jet na veletrh a nabízet proluky.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 20. Pepper :

  Rýša: Ne nezbytně, komunálky se blíží, a nechce se mi věřit, že lidi ocení 8 let placeného nicnedělání Hnutí Anti-Ostravak

  Thumb up 5 Thumb down 0
 21. Rýša :

  Pepper: No, bojím se, že lidi moc neovlivní to nicnedělání, ale jako vždy budou slyšet na pár líbivých a populistických hesel nebo na i lži, které časem zapadnou a zase jim to tam hodí. Viz volby – ANO Babiše a prezidentské volby dokonce soudem usvědčeného lháře.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 22. rasta :

  Pepper: Na to bych nevsázel, naprostou většinu lidí situace pramálo zajímá. Už jsem to tady psal. V politice vládne populismus typu slíbit není hřích a už je to pravidlo i pro tu komunální. Slavné hnutí z MOaP vsadilo na to, že bude bojovat za Ostravu a brnkali na notu patriotismu, ale opak je pravdou. Teď po dlouhé době může město táhnout za stejný provaz s krajem a vydupat pro nás něco v Praze. Proti je zas obraz jejich vůdce, kde to při komunálkách zase jejich konkurence a zdejší voliči hodí do stejného pytle.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 23. kdojekdo :

  Ano, komunista ukázal na místo a tam se stavělo to, co poručil a nejlépe v akci Z.
  Je jiná doba a to, co kde bude stát, neurčuje občan ale ten, kdo je ekonom a má přístup k penězům někoho třetího.
  Který z vás vezme našetřených 100 miliónů a postaví za něj něco a bude čekat, až se mu peníze vrátí…….Vím to. Nikdo.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 24. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Nevím, ale co se kde ve městě postaví určuje především územní plán.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.