Volnočasové centrum Velká Polom

V centru obce Velká Polom je plánován rezidenční projekt se 108 byty.

I když se název projektu jmenuje „Volnočasové centrum“, jsou zde plánovány pouze bytové domy. Celkově by ve 13 domech pavlačového typu a výšce 12-13m mělo vzniknout 108 bytů. Záměr prochází územním řízením.

Zatím je k projektu málo informací, fungují zatím testovací webové stránky.

Na projekt nás upozornil čtenář. Děkujeme!

Dokumentace z úřední desky

Záměr se nachází v centru obce, v blízkosti zříceniny renesanční vodní tvrze.

Související články


Komentáře

 1. Winter :

  Ve svém volném čase zde můžete například:
  – zaparkovat auto
  – vejít do vchodu
  – uklidit hovno po psovi

  Aneb jak ojebat územní plán skrze název projektu.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 2. ELB :

  Winter: Trefný komentář :) Když už byty jako trávení volného času, počítá se v rámci projektu také s památkově uměřenou revitalizací zříceniny tvrze Milotička ? Protože dohromady by to snad dávalo smysl a celá tato lokalita by se mohla pozvednout. Místo pro stavbu „volnočasových bytů“ i tvrz samotná je soukromým pozemkem developerské a realitní společnosti TRIMEX ALFA s.r.o. se sídlem ve Velké Polomi. Podle katastru nemovitostí podléhá toto území ochraně jako nemovitá kulturní památka. Bylo by zajímavé zjistit, co si od tohoto záměru obec slibuje, zdali jde pouze o nové byty, nebo je v plánu kompletní upgrade lokality včetně památkově chráněných objektů.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  * Přidány dokumenty z úřední desky. Zaslal čtenář.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Xiaomi 11 :

  Jste profíci nebo ne? Přikládejte severku, jinak nad tím budou aktivní čtenáři zdlouhavě přemýšlet, kam to do mapy zapasovat!

  Thumb up 0 Thumb down 5
 5. M :

  Xiaomi 11: pokud v projektu není severka, tak ji tam autoři stránek těžko budou doplňovat. Mimochodem pod každým článkem je mapa s vyznačeným bodem, který ukazuje na místo stavby. Podle toho se to dá do mapy skvěle zapasovat, ty aktivní čtenáři…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Adam (ten hodný) :

  Dobrá lokalita. Jen nevím jestli to Polom potřebuje – další bytovky.

  Co na to škola? Sto bytů je sto dětí. To bude znát

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. Vojtěch :

  Sto bytů opravdu není sto dětí stejně jako to není 100 aut, 100 psů nebo 100 koček.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. davidb :

  Vojtěch:
  To asi ne.
  Aut tak 80, dětí tak 50.
  I ty zvládne školka a škola ve Velké Polomi?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. ELB :

  davidb: Děti znamenají pro obec budoucnost. Z hlediska rozvoje obce nelze uvažovat pouze tak, že větší počet dětí bude problémem pro kapacitu školky a školy. Naopak, je to příležitost i k rozvoji školství v obci. Bez dalších dětí by školství ve vsi postupně zaniklo, jak to lze, bohužel, vidět v malých obcích.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. Jirka :

  Tak tohle je jedeno z těch horších řešení. Paneláky na stojato. Je to škoda. Takový pěkný plac uprostřed obce vyloženě lákal k vytvoření něčeho krásného a zároveň užitečného. Nezbyl tu už skoro žádný prostor pro zeleň, nějaké lavičky… Cokoliv, co by se aspoň trochu hodilo k přilehlé tvrzi.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.