Rekonstrukce ulice Jahnova

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky vypsal veřejnou zakázku pod názvem „Rekonstrukce ul. Jahnova – zelené parkování Mariánské Hory“.

Záměrem projektu je rekonstrukce ulice Jahnova mezi ulicí 28.října a ulici Tovární. V současné době se na ulici nachází vzrostlé stromy. Ty mají být vlivem stavebních prací pokáceny. Nicméně dojde k výsadbě stromů nových. Parkování je nyní podélné po obou stranách ulice. Nově bude kolmé, na jedné straně. Parkovací místa budou řešena drenážní dlažbou umožňující přímé zasakování dešťových vod.

Současný stav ulice

zdroj: nen.nipez.cz

Související články


Komentáře

 1. ELB :

  Na jedné straně chápu, že obyvatelé města musí někde parkovat a že vzrostlé stromy jim překážejí. Na druhé straně se mi zdá, že je to stále se opakující, stejná chyba: Vše najednou pryč a ulice zůstává na řadu let bez jediného vzrostlého stromu. A pak … nechat zase dojít stav zeleně bez adekvátní údržby do předchozího stavu. Není například možné počet vzrostlých stromů pouze redukovat podle jejich zdravotního stavu ? Je nezbytné začínat rekonstrukci ulice vždy kompletním vykácením dřevin ?

  Thumb up 11 Thumb down 1
 2. Tom :

  Zelené parkování-naprosty protimluv. Vykaceji stromy a několik let tam budou malé stomky. Myslím,že stromy by neměly ustupovat parkovacím místům.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 3. JohnnyKrabák :

  Budu budovat parkovací místa a uvažuju o drenážní dlažbě. Musí se u tohoto typu dlažby řešit odlučování ropných látek? Docela si nedokážu představit, jak vyřešit přímé vsakování a zároveň zabránit potenciálnímu znečištění. Díky za odpověď.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. Dr. Kohn :

  JohnnyKrabák: Ropné látky se v takovýchto případech neřeší. V Porubě je již několik takových parkovišť.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.