Sokolská třída

Město Ostrava opět vypisuje veřejnou zakázku na rekonstrukci Sokolské třídy v centru města.

Město Ostrava vypisovalo veřejnou zakázku v nedávné době již jednou. Přesněji v druhé polovině minulého roku. Veřejná zakázka byla vypsána 26.9. 2022 s možností podání nabídek do 26.10. 2022. Předmětem veřejné zakázky bylo následující:

Předmětem této nadlimitní veřejné zakázky je vypracování projektových podkladů a zajištění souvisejících činností v rámci přípravy a realizace stavby „Rekonstrukce Sokolské třídy“, v k.ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava. Rozsah plnění:
vypracování dokumentace pro vydání rozhodnutí o umístění stavby,
výkon inženýrské činnosti v rozsahu pro zajištění pravomocného rozhodnutí o umístění stavby, vypracování dokumentace pro vydání stavebního povolení,
výkon inženýrské činnosti v rozsahu pro zajištění pravomocného stavebního povolení včetně zajištění rozhodnutí o kácení a následné výsadbě zeleně,
vypracování dokumentace pro provádění stavby,
vypracování plánu BOZP včetně zajištění funkce koordinátora BOZP ve fázi přípravy stavby,
výkon autorského dozoru po dobu realizace stavby.

Město k veřejné zakázce přiložilo investiční záměr rekonstrukce ulice, který byl vypracován už v roce 2019. Investiční záměr však zachovával stávající cyklistické řešení, tedy cyklo pruhy podél okraje vozovky v některých místech Sokolské třídy a cyklo piktogramy. Zároveň měl však výherce veřejné zakázky zapracovat přímo do projektové dokumentace cyklistické řešení, které v době vypsání veřejné zakázky bylo teprve zpracováváno městkou organizací MAPPA. Řešení celé integrace cyklistické infrastruktury, kterou město žádalo oddělit od silniční dopravy, tak bylo přeneseno na možného výherce veřejné zakázky. Kvůli nastavení termínu je pak nemožné mít dostatek času na zdárné řešení všech problémových míst.

V celém procesu rekonstrukce tak chyběl základní a nejdůležitější proces. Tedy vypracování studie, které by před zahájením projekčních prací vyřešila všechny možné kolize, kritická místa a složité dopravní situace. Na tento fakt jsme upozorňovali v článku z 28. 11. 2022. Do takto nevhodně vypsané veřejné zakázky se přihlásil pouze jeden zájemce. Zakázka byla následně zrušena.

Vypsání zakázky v roce 2023

24. dubna město Ostrava vypsala zakázku opětovně. Nově se však obsah veřejné zakázky lehce liší. Byl doplněn o bod, který jsme zmiňovali již minulý rok. Tedy o „vypracování ověřovací studie„.

Znění veřejné zakázky:

Předmětem veřejné zakázky je vypracování projektových podkladů a zajištění souvisejících činností v rámci přípravy a realizace stavby „Rekonstrukce Sokolské třídy“ v k.ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava. Rozsah plnění:
– vypracování ověřovací studie,
– vypracování dokumentace pro vydání rozhodnutí o umístění stavby,
– výkon inženýrské činnosti v rozsahu pro zajištění pravomocného rozhodnutí o umístění stavby,
– vypracování dokumentace pro vydání stavebního povolení,
– výkon inženýrské činnosti v rozsahu pro zajištění pravomocného stavebního povolení včetně zajištění rozhodnutí o kácení a následné výsadbě zeleně,
– vypracování dokumentace pro provádění stavby,
– vypracování plánu BOZP včetně zajištění funkce koordinátora BOZP ve fázi přípravy stavby,
– výkon autorského dozoru po dobu realizace stavby.

Podkladem je opět pouze vypracovaný investiční záměr z roku 2019.

Současný stav Sokolské třídy

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Dan :

  Je prilohou verejne zakazky koncepce vedeni cyklodopravy na Sokolské od MAPPA? V predchozim vyhlaseni se psalo, ze ji zpracovava.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Dan: Není https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0003636/zakazka/608403

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Hans :

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0nFaBN5UVo4CkRAapzWEBBHVZPfn9Sx57EHURAnKRRJkuSkdZ4KqPnVJx7wFuQvt2l&id=100047535112268

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Dan :

  Martin [msstavby.cz]: Diky!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.